TworzymyGłos Regionu

Bezpłatne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorów (VIDEO)

Poniedziałek, 30 maja 2022 o 13:33, aktualizacja Poniedziałek, 30 maja 2022 o 15:57, autor: 1 1161
Bezpłatne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorów (VIDEO)

Zwiększą bezpieczeństwo i poprawią jakość życia osób 65+. Mowa o 80 opaskach bezpieczeństwa, na które Gmina Wschowa przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wschowie pozyskała dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Dziś (30 maja) w Klubokawiarni Piętro we Wschowie pierwsze z nich trafiły do wschowskich seniorek z rąk burmistrza Konrada Antkowiaka, dyrektor OPS Moniki Domerackiej oraz pełnomocnik ds. seniorów Jolanty Awsiukiewicz. Warunkiem otrzymania bezpłatnej opaski było zgłoszenie się do Programu “Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Opaski Novama Life Band z firmy HRP mogą uratować życie. Monitorują parametry użytkownika - ciśnienie krwi, puls, aktywność fizyczną, saturację. Są wyposażone w detektor upadków. Wezwą pomoc w sytuacjach zagrożenia. Opaski są udogodnieniem również dla opiekunów i bliskich osób 65+, którzy mogą sprawdzać miejsce pobytu seniora.

Opaski bezpieczeństwa są kolejnym krokiem, aby okolicznym seniorom żyło się lepiej. Przypomnijmy, że Gmina Wschowa przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Gmina Przyjazna Seniorom", którego celem jest aktywizacja oraz edukacja osób 60+. W ramach programu seniorzy otrzymali Karty Seniora, z których płynie szereg korzyści [CZYTAJ WIĘCEJ].

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~emeryt
30.05.2022 18:13

tylko te same osoby korzystają

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl