TworzymyGłos Regionu

Gmina Wschowa w programie „Gmina Przyjazna Seniorom” (VIDEO)

Piątek, 20 maja 2022 o 15:02, aktualizacja Piątek, 20 maja 2022 o 18:54, autor: 14 1569
Gmina Wschowa w programie „Gmina Przyjazna Seniorom” (VIDEO)

Gmina Wschowa oficjalnie przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dziś (20 maja) na Placu Farnym uroczyście wręczono Karty Seniora z herbem Wschowy, a także przekazano certyfikaty firmom, które dołączyły do programu.

Celem programu „Gmina Przyjazna Seniorom” jest aktywizacja seniorów oraz edukacja osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa, czy nowych mediów. Korzyści płynące z Karty Seniora to m.in. możliwość uczestniczenia w inicjatywach proseniorskich, udział w ogólnopolskich Dniach Seniora oraz możliwość korzystania ze zniżek i promocji na terenie całego kraju. Wschowa dołączyła do 200 powiatów i gmin zrzeszonych w ramach porozumienia.

O inicjatywach podejmowanych przez gminę Wschowa skierowanych do seniorów opowiedział Burmistrz Konrad Antkowiak:

Osoby powyżej 60 r.ż. to największa grupa mieszkańców naszej gminy, dlatego cieszę się, że z roku na rok udaje nam się zwiększać komfort Państwa życia. Przykładem może być wdrożenie programu „Senior Taxi”(…). W ubiegłym roku przygotowaliśmy także po raz pierwszy Senioralia (…). Warto dodać, że w naszym mieście działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Seniora, Dom Dziennego Pobytu Senior+, a także dwa chóry senioralne (…). W ubiegłym roku dzięki współpracy z OPS (…) odbył się gruntowny remont budynku przy ul. Garbarskiej (Dom Dziennego Pobytu Senior – przyp. red). (…) W Klubie Seniora wymieniliśmy całe wyposażenie kuchni (…). W tym roku odbył się również I Przegląd Piesni Patriotycznych Chórów Senioralnych. (…) Pozyskaliśmy 100 tys. zł na zakup opasek bezpieczeństwa (…).

W inauguracji udział wziął Pan Marek Pilch z Krakowa - ambasador sportu i zdrowego stylu życia magazynu Głos Seniora. Pan Marek opowiedział o korzyściach płynących z przystąpienia do programu. Głos zabrała również Pani Urszula Chudak, przewodnicząca Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów, która pogratulowała władzom gminy Wschowa decyzji o dołączeniu do programu.

Wydarzenie było okazją do wysłuchania koncertu Młodzieżowej Orkiestry Maestoso i obejrzenia występu Mażoretek „Finezja” Wschowa. Na przybyłych gości czekał poczęstunek i wystawa rękodzieła uczestników Dziennego Domu Senior+. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~x
20.05.2022 15:38

Gdzie można uzyskać karte seniora ?

avatar
~Jola
20.05.2022 20:34

Zapraszam na spotkanie z Seniorami do klubokawiarni "Pietro", w pierwszy czwartek czerwca, na godz.16.00. Będzie można wypełnić wniosek i otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora na miejscu.

avatar
~Jola Awsiukiewicz
21.05.2022 10:33

Zapraszam na spotkanie z Seniorami w pierwszy czwartek czerwca, do klubokawiarni "Pietro", na godz.16.00. Będzie można wypełnić wniosek i odebrać kartę na miejscu.

avatar
~PYTEK+
20.05.2022 16:14

A GDZIE SĄ SENIORZY Z GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ JANA P. ????. CO NIE TE PROGI, POSEŁ NIE POZWOLIŁ, CZY CO ??????. TAK CZYNNIE UCZESTNICZĄ W IPREZACH TYPU INCOGNITO, ZAPEWNE BOJĄ SIĘ IMPREZ OFICJALNYCH SPOŁECZNOŚCI WSCHOWSKIEJ !!!-?.

avatar
~Senior
21.05.2022 09:46

Był jeden ,stał i przyglądał się .Patrzył jakby był na wizytacji ,lustracji czy wypełniał misję szpiega .

avatar
~PYTEK+
20.05.2022 16:16

A GDZIE SĄ SENIORZY Z GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ JANA P. ????. CO NIE TE PROGI, POSEŁ NIE POZWOLIŁ, CZY CO ??????. TAK CZYNNIE UCZESTNICZĄ W IPREZACH TYPU INCOGNITO, ZAPEWNE BOJĄ SIĘ IMPREZ OFICJALNYCH SPOŁECZNOŚCI WSCHOWSKIEJ !!!-?.

avatar
~Uczestniczka
20.05.2022 18:32

Bardzo miło,że pamięta się o seniorach,to były radosne chwile, dziękuję

avatar
~SENIOR
20.05.2022 19:51

Niech ta nasza uroczystość pod patronatem Pana Burmistrza będzie przykładem dla tej części upartyjnionej grupy naszej Wschowy co to próbuje na wszelkie sposoby poróżnić nasze Wschowskie społeczeństwo!. Nie ci co tu uwielbiają się stroić w cudze piórka i organizują się jeno prywatnie pod szyldem partyjnym zobaczą jak można bez wrogości i antagonizmów wspólne się bawić !. Panie i Panowie z pod znaku partyjnego czego się tak boicie, że aż potraficie blokować przed nami swoje skromne "wypociny" o swoich występach na terenie MiG Wschowa ?????. Bierzcie z nas przykład - MiG jest nasze wspólne i nie potrzebujemy aby ktoś nas dzielił i różnicował !. Bawmy się jak na tym załączonym obrazku Panie J.P i M.A !!!!!!!!

avatar
~Obywatel
21.05.2022 19:13

Burmistrz witał radnych gminy ja widziałem tylko dwoje radnych a co pozostałych wydarzenia nie interesujom a później tylko krytykujom

avatar
~Iks
22.05.2022 08:12

Wszystko pięknie , ale gdzie prawdziwi seniorzy , tacy którzy siedzą w domach z powodu barier ...seniorzy 70 , 80 plus . Rozumiem że senior 60 plus to również senior ale myślę że o tych którzy naprawdę potrzebują wsparcia się niepamięta.

avatar
~DO >Iks"<"
23.05.2022 12:33

Masz z tym problem zgłoś to do swojej Spółdzielni Mieszkaniowej lub Wspólnoty Mieszkaniowej, a nie próbujesz pisać by jątrzyć !!!!, ewentualnie jak może zauważyłeś do Wschowy zjechali posłowie by uczestniczyć w swoich partyjnych imprezach, tak więc wykorzystaj to i idź do nich z interpelacją Obywatelską oni jak widzisz są tak sprawni i użyteczni dla Naszych Mieszkańców, tyle już przez te ostanie 7 lat rządów ich rządów dla nas "zrobili@" , że Ci zapewne dla własnej propagandy pomogą !!!!!. Jeśli potrafią upolityczniać nam policje Państwową i Straż Państwową to za przykładem pomocy dla osób niepełnosprawnych ( jak to było ongiś w Sejmie) na pewno ci pomogą !!!!!!!!.

avatar
~Do Iks
25.05.2022 06:19

Mylisz się. Dużo Seniorów 70+, 80+ jest aktywnych. Oczywiście, są też tacy, którzy z różnych powodów pozostają w domu. Oni także otrzymują wsparcie, jeśli tego potrzebują. Tutaj też duża rola rodziny - powinni zgłosić, że w ich domu jest taka osoba i potrzebuje pomocy. Nikt nie jest jasnowidzem. I nikt nie pomoże wbrew woli zainteresowanego.

avatar
~Półkolonie w Lginiu
22.05.2022 21:08

Czy burmistrz zorganizuje półkolonie w Lginiu?

avatar
~Kolonista +
23.05.2022 12:40

Szanowny panie/pani z pod znaku **-Półkolonie w Lginiu-** czy nie możesz z tą sprawą udać się do Urzędu Miasta, czy nie możesz udać się do wszech mogących w Starostwie bądź zmobilizować do tego posłankę i posła z pisu co tak ochoczo pomagają instytucją państwowym ( ;policji i straży); ????. , a nie wcinasz sie pod tekst poświęcony SENIOROM ??????!!!!!!. Zamiast tracić swój drogocenny poselski czas na spotkania incognito może ich zainteresuje twój problem !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl