TworzymyGłos Regionu

reklama

Antkowiak: Podejmę wszelkie działania, aby to się udało

Poniedziałek, 11 lutego 2019 o 16:44, aktualizacja Czwartek, 14 lutego 2019 o 11:10, autor: 28
Antkowiak: Podejmę wszelkie działania, aby to się udało

Czy burmistrz wiedział o tym, że ulica, na której miałby powstać deptak jest ulicą powiatową? Czy rozmawiał z przedsiębiorcami na ten temat i czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji zamknięcia dla ruchu ulicy Bohaterów Westerplatte? 

Deptak na ulicy Bohaterów Westerplatte, to jedna z obietnic wyborczych burmistrza Konrada Antkowiaka. Już w trakcie kampanii wyborczej wywołała duże emocje i dyskusję o tym, czy ten pomysł jest możliwy do zrealizowania. Do tematu wróciła na ostatniej sesji radna Emanuela Stanek-Juśkiewicz.

- Czy był pan świadomy wówczas (podczas kampanii wyborczej - przyp. red.) i dzisiaj, że ulica Bohaterów Westerplatte jest w zarządzie powiatu, a pan jest burmistrzem gminy? - Pytała radna.

Radna dopytywała również o konsekwencje, związane z realizacją tego pomysłu.

- Czy rozmawiał pan z przedsiębiorcami z ulicy Westerplatte i okolicznych ulic? Jakie będę tego konsekwencje dla przedsiębiorców i biznesu z tej części miasta? 

Radna dopytywała również o zamknięcie ulicy dla ruchu. Czy burmistrz ma pogląd na to, jakie ta decyzja przyniesie konsekwencje?

- Jesteśmy pytani przez mieszkańców o te sprawy - mówiła radna - nie mogę co sesję odpowiadać mieszkańcom, że na odpowiedź na zadane pytania, czekam jeszcze miesiąc. To jest przecież prosta sprawa. Zdajemy sobie sprawę, że jest to jedna z głównych ulic i zamknięcie jej dla ruchu spowoduje, że praktycznie będziemy korzystali z trzech jednokierunkowych ulic - Klasztornej, Poprzecznej i Nowej. Będziemy jeździć naokoło.

Burmistrz Konrad Antkowiak odpowiadał, że oczywiście, że zdawał sobie sprawę, że to ulica powiatowa. 

- To jest wizualizacja, koncepcja. To jest mój plan na Wschowę. Tak sobie wyobrażam Wschowę za kilka lat i podejmę działania, zmierzające do tego, aby tak Wschowa wyglądała. A czy to się uda i czy gmina przejdzie wszystkie urzędowe procedury, to się okaże w przyszłości. Podejmę wszelkie działania, aby to się udało. 

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

avatar

avatar
~Yh
11.02.2019 17:09

Pani radna jest chyba mało poważna osoba która zadaje takie pytania . Czy Antkowiak już wyraźnie powiedział że zaczynamy przebudowę? . Jet to tzw obietnica wyborcza która nie wiadomo czy się spełni . Więc po co pani zadaje takie nie na miejscu pytania . Jeśli Pan Antkowiak powie zeczynamy przebudowę to wtedy nich się do Pani dopytuje o wszystko !!! . Popieram panią Knaflewska,ponieważ pytania Pani Radnej nie były na miejscu

avatar
~Gekon
11.02.2019 18:55

Złośliwość radnej jest zbędna. Oczywistym jest że Antkowiak pokazał wyborcą wizję artystyczną! Teraz rozwiązuje problemy po swych poprzednikach. Wizja musi poczekać!

avatar
~lechwoj
11.02.2019 17:12

Nasz burmistrz to takie wschowskie "słońce Peru, mistrz bajeru". PO jego rządach we Wschowie będzie PO wszystkim. Gratulacje dla naiwnych wyborców. Antkowiak i POzamiatane.

avatar
~lechwoj
12.02.2019 13:35

Bzdury waszmość piszesz. Już po 4 miesiącach oczekujesz cudu! Raz dwa i gmina Wschowa najlepszą w Polsce. Na naprawę tego bajzlu potrzeba czasu. Domyślam się, że dla ciebie lepszy byłby pisowski (...) Gliński?

avatar
~Robinson
12.02.2019 15:39

Ostrzegałem przed wyborami Wschowian, że wybierają bajeranta, speca od PR-u - Tak bardzo chcieli nowej twarzy to mają. To będzie zimny prysznic jak dotrze do nich kogo wybrali. Życzyłbym sobie, abym się mylił ale nie mam złudzeń - z nie jednym specem od PR-u miałem do czynienia i wiem jak bardzo CI ludzie potrafią zakrzywiać rzeczywistość ;) Malowanie trawy na zielono to ich specjalność, a z każdą wtopę potrafią obrócić w "sukces" ? We Wschowie dopóki nie przyjdzie kilku dużych inwestorów i nie wpompują w gminę kasę to nic się nie zmieni - z pustego Salomon nie naleje, ani Antkowiak czy inny czarodziej z Wrocławia, Warszawy, Londynu czy Nowego Jorku ;) Zrozumcie to wreszcie ludzie , a gadanie, że potrzeba czasu... standardowa wymówka każdej władzy, aby usprawiedliwiać swoją nieporadność. Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż ulica Westerplatte we Wschowie będzie wyglądać jak na szyldach przed wyborami. To miasto ma dużo poważniejsze wyzwania przed sobą niż renowacja jednej ulicy...

avatar
~zawiedziony
11.02.2019 17:30

podobno główną wadą p. Czopka była arogancja wobec mieszkańców, słucham kolejnych wypowiedzi p. Antkowiaka i zaczynam odnosić wrażenie, że spadliśmy z deszczu pod rynnę. Jak dodać jeszcze do tego fakt, że p. Patalas była jaka była, ale każdy mieszkaniec mógł do niej przyjść, a dzisiaj drzwi burmistrza są zamknięte przed mieszkańcami, nasuwa się tylko jedna myśl - wymienił stryjek siekierkę na kijek.

avatar
~Do zawiedzionego
11.02.2019 18:53

Nie podobno arogancja była wadą lecz na pewno , a do Patalasowej to ty kiedy przyszedłeś do ratusza ? . Ty obudź się ze snu , tam do niej bez kija nikt z zainteresowanych nie szedł no bo i po co ? . A co do rynny to i tych by nie było gdyby jeszcze porządzili doktor i " owa dama " .

avatar
~Marian
12.02.2019 10:52

A Ty przepraszam byłeś już w urzędzie w konkretnej sprawie ? Czy słyszałeś od sąsiadki ? Bo podejrzewam, że to drugie...

avatar
~A jakby
11.02.2019 17:42

Brawo Panie Antkowiak, wizualizacja na witrynie dawnego sklepu monopolowego!!! Czy to prawda że komitet wyborczy KW Antkowiak miał siedzibę w dawnym sklepie monopolowym? Jeśli to prawda to można zrozumieć program wyborczy Antkowiaka. PO wytrzeżwieniu przejrzeli na oczy,

avatar
~Prościzna
11.02.2019 18:58

Jak widać wychodzi szydło z worka - inaczej mówiąc ...(...)

avatar
~prześmiewca
11.02.2019 20:04

Widzę że szczujnia z nieistniejącej już na szczęście gazetki którą wydawał ratusz i to z naszych pieniędzy przeniosła się do Z.W. pl i strasznie chwali poprzedników . Panowie " redaktorzy " owej gazetki macie swój portal S.O.S piszcie tam te listy pochwalne a nie zaśmiecajcie swoimi wypocinami Z.W.pl . Ja wiem że trudno wam się pogodzić z tym że już nie rządzicie z woli wyborców .

avatar
~obietnice wyborcze
11.02.2019 21:58

i wszystko w temacie, szkoda, że wyborcy ciągle się na to nabierają..ale jeszcze jest czas do końca kadencji, aby oceniać Burmistrza. Jak nastała Pani Patalas na zw.pl az roilo się od krytyki, kampania byla prowadzona od samego początku ich kadencji. Proponuję jednak mniej krytyki.

avatar
~Wschowa
12.02.2019 02:34

Pięknie wogóle mnie to nie zdziwiło deptak dobre. Na czeskiej droga zrobiona a ciemno jak w d.......

avatar
~do Wschowa
12.02.2019 08:31

daj palec w chcą wyrwać rękę .Masz drogę to się ciesz my czekamy na drogę już tez sporo lat nie można mieć wszystkiego bo i z czego

avatar
~Wyborca
12.02.2019 07:37

Wizja skończyła się wraz z wyborami . Teraz oczekujemy konkretów . Nie obwiniajmy Pana Antkowiaka za swoje plany ,tylko spójżmy na siebie ,jacy jesteśmy naiwni ????? Bardzo szara rzeczywistość się rysuje dla naszej Wschowy .Młodzi mieli wejść do rady i co ? Byli tam tylko aby baloniki wypuścić w niebo ,na tym ich rola się skończyła . Biurokracja rośnie w siłę ,nowe etaty nie będą dla Wschowian . Kolejni specjaliści z zewnątrz ? a młodzi nadal wyjeżdżają za chlebem bo tu nie ma pracy niestety . Jak to miasto ma się rozwinąć ,jak !!! . Nam potrzebne są tereny dla inwestorów a nie głupi deptak . Inwestorzy Panie Burmistrzu !!!!

avatar
~do prześmiewcy
12.02.2019 08:24

I tu się bardzo mylisz. Za tamtą władzą tęskni coraz więcej mieszkańców. Szczególnie tych, co się odbili od drzwi obecnego burmistrza. I nie nazywaj nas proszę szczujnią.

avatar
~do do prześmiewcy
12.02.2019 09:24

Jakoś to jest mało wiarygodne co tu wypisujesz . Ja proponuję tobie abyś pogadał z ludźmi co zostali zwolnieni niezgodnie z przepisami prawa i poznał ich opinie o byłej burmistrz i jego zastępcy . A tęsknią zapewne pociotki , rodzina i psiapsiółki . A co do szczujni to jak wytłumaczyć takie "sukcesy " ówczesnej władzy których nikt nigdy nie zobaczył własnymi oczami . Jedynie co zobaczył to " sukces " ocieplenia szkoły który zapewne nam wszystkim wyjdzie nam bokiem . O karach płaconych z naszych podatków też zapewne tęsknią ci mieszkańcy ? . Kłamanie w swojej gazetce i przypisywanie niebywałych sukcesów ówczesnej władzy to nie była szczujnia ? . Jak to się miało do rzeczywistości ? . Zresztą wybory pokazały dobitnie że społeczeństwo ma dosyć i chce zmian .

avatar
~Mieszkanka
12.02.2019 09:06

Deptak ? Zmiana w komunikacji miasta? Jakieś bajery w centrum A reszta miasta zaniedbana , drogi nieutwardzone , nieoświetlone . Nastała moda na robienie czegoś spektakularnego, czym się można pochwalić, zamiast solidnie i konsekwentnie poprawiać wizerunek miasta. Zresztą jak ono będzie wyglądać jak nikt nie przejmuje się bezrobociem . Cos nieprawdopodobnego, jak mozna tak powierzchownie traktować potrzeby miasta.

avatar
~lechwoj
12.02.2019 09:40

"Podejmę wszelkie działania, aby to się udało". I to by było na tyle jeśli chodzi o obietnice wyborcze. A teraz proza życia. Burmistrz zauważył że jego poparcie na mieście pikuje w dół, wyborcy przebąkują o referendum . To pyk,ocieplamy wizerunek i za pomocą zaprzyjażnionego portalu robimy telenowelę pt. "Dobry Car je śniadanie" a lud słucha z rozdziawioną gębą. Było tego 5 czy 6 odcinków, a merytorycznie jest tam treści na tzw "setkę". No ale cóż jaki burmistrz takie media

avatar
~lechwoj
12.02.2019 13:38

Gdzie ty słyszałeś o referendum? Na pisowskiej zbiórce? Gdzie ten sondaż z którego wynikają twoje wywody o pikującym w dół poparciu?

avatar
~do mieszkanki
12.02.2019 09:50

Jakim bezrobociem? Gdzie ty je widzisz? Piszesz bo dobrze brzmi.? A zakładać firmy jednoosobowe, a korzystać z programów, dofinansowań i nie narzekać. Ja tak zrobiłem.

avatar
~Coot-AS
12.02.2019 10:47

Cały ten Antkowiak przypomina mi Wiosnę. Ot taki produkt marketingowy na miarę Wschowy.

avatar
~Wschowa
12.02.2019 12:49

Burmistrz niedługo najczęściej będzie używał zwrotu "nie da się". Pośmiejmy się / https://www.youtube.com/results?search_query=kmn+urz%C4%99dnik / póki nie nastąpiła reorganizacja pracy urzędu. Na pewno lepiej nie będzie ale śmieszniej.

avatar
~do Mariana
12.02.2019 13:04

Byłem osobiście. Już wierzysz?

avatar
~Zenek ze Siedlnicy
12.02.2019 18:30

To super kandydat na burmistrza miał rozeznanie w temacie deptaku jak i w sprawie chodnika w Łegoniu będą widzieli chodnik jak swinia niebo.pierw obiecuje a potem paczą w dokumenty i tak jak taksówki dla seniorów na wciskał bajek ciemnocie

avatar
~Ja
12.02.2019 22:04

Mi się ta koncepcja nie podoba. Jestem przeciwko. Moze na Rynku byloby ok, ale nie na Westerplatte.

avatar
~Ona
13.02.2019 16:09

Gdybym był radną Emanuelą i razem z byłą burmistrz i jej wice odpowiadała za te super termomodernizacjce, za te robione po tańoszce remonty, strony internetowe itd To cichutko siedzialabym na końcu sali i modlił się żeby ktoś o coś mnie nie zapytał. Zaraz okaże się jakie to oszczędności zostawiła władza, zaraz okaże się jacy to inwestorzy we Wschowie w poprzednich latach przybyli, to będzie nas głowa bolała. Burmistrz Antkowiak nasłuchał się Pana Miłosza jaka Wschowa rozwinięta i jak on tę Wschowę wyciągnął z doła, a teraz patrzy w papiery i nie wierzy.

avatar
~florczak
15.02.2019 10:16

a może by ktoś rzucił temat świateł na skrzyżowaniu Niepodległości i Daszyńskiego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl