TworzymyGłos Regionu

reklama

Zuchwała kradzież w osieckim klasztorze. Sprawca zostawił nietypowy ślad

Środa, 26 czerwca 2024 o 10:41, autor: 0
Zuchwała kradzież w osieckim klasztorze. Sprawca zostawił nietypowy ślad

Niecodzienny incydent miał miejsce w Osiecznej (powiat leszczyński). W samo południe 24 czerwca doszło do zuchwałej kradzieży w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Sprawca nie tylko ukradł skarbonę z datkami, ale też pozostawił nietypowy ślad swojego czynu.

Przebieg zdarzenia

Do klasztoru wszedł młody mężczyzna, który początkowo nie wzbudził podejrzeń. Jego zachowanie szybko jednak przybrało nieoczekiwany obrót. Z drewnianej boazerii ściennej siłowo wyrwał kościelną skarbonę zawierającą ofiary wiernych.

Zanim jednak dokonał kradzieży, zdecydował się na niezwykły gest. W księdze pamiątkowej klasztoru zostawił wpis. Przeprosił za swój czyn i poprosił o modlitwę. Ten osobliwy akt skruchy nie powstrzymał go jednak przed dokonaniem przestępstwa.

Zobacz: Digitalizacja kościoła i klasztoru Franciszkanów we Wschowie. Nowy projekt Muzeum Ziemi Wschowskiej

Skutki i straty

Skradziona skarbona zawierała około 200 złotych. To jednak nie jedyne straty, jakie poniósł klasztor. Sprawca, wyrywając skarbonę, uszkodził boazerię. Koszty naprawy oszacowano na 1000 złotych.

Szybka reakcja leszczyńskiej policji

Monika Żymełka z leszczyńskiej komendy relacjonuje: "Już po kilku godzinach policjanci zatrzymali na terenie Leszna sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec miasta." Funkcjonariusze ustalili, że po kradzieży mężczyzna zabrał pieniądze, a samą skarbonę wyrzucił do pobliskiego rowu.

Zobacz: Mają go! Cmentarna hiena w rękach policji. „Mógł mieć związek z ponad setką kradzieży”

Konsekwencje prawne

Sprawcy postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Czyny te są poważnie traktowane przez wymiar sprawiedliwości. 37-latkowi grozi surowa kara - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Leszno

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl