TworzymyGłos Regionu

reklama

Mają go! Cmentarna hiena w rękach policji. „Mógł mieć związek z ponad setką kradzieży”

Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 11:25, aktualizacja Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 11:37, autor: 3
Mają go! Cmentarna hiena w rękach policji. „Mógł mieć związek z ponad setką kradzieży”

Współpraca policjantów z różnych wydziałów w Lesznie doprowadziła do zatrzymania 36-letniego mężczyzny, podejrzanego o serię kradzieży mosiężnych wazonów z cmentarnych nagrobków. Mieszkaniec województwa lubuskiego mógł być odpowiedzialny za ponad sto podobnych przestępstw w regionie.

Kradzieże na cmentarzach w regionie

„Od połowy października br. do leszczyńskiej Policji docierały informacje o kradzieżach mosiężnych wazonów z cmentarnych nagrobków. Kradziono je na cmentarzach w Lesznie oraz w całym powiecie leszczyńskim" - relacjonuje Monika Żymełka, oficer prasowy KMP w Lesznie. Początkowe przypuszczenia o „zamówieniach” przed Dniem Wszystkich Świętych okazały się błędne, gdyż kradzieże kontynuowano także w listopadzie.

Przełom w śledztwie i zatrzymanie sprawcy

Ostatecznie, dzięki współpracy różnych jednostek policji, 24 listopada br. na terenie Leszna doszło do zatrzymania 36-latka z województwa lubuskiego. W chwili ujęcia w bagażniku swojego samochodu posiadał skradzione poprzedniej nocy wazony. „Tego samego dnia śledczy wstępnie ogłosili podejrzanemu pięć zarzutów kradzieży cmentarnych wazonów wartych prawie 5 tysięcy złotych" - dodaje Żymełka.

Apel policji do poszkodowanych

Leszczyńscy policjanci apelują do wszystkich osób, którym w ostatnich tygodniach z rodzinnych cmentarnych nagrobków skradziono wazony wykonane z mosiądzu, o kontakt pod numerem telefonu 47 77 31 611 lub sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP Leszno - 47 77 31 600.

Groźba surowej kary dla sprawcy

Mężczyzna przyznał się do przestępstw i złożył wyjaśnienia. Jego działania mogą być związane z ponad setką kradzieży w regionie. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło/foto: KMP w Lesznie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~zza winkla
27.11.2023 16:19

A gdzie sumienie ?

avatar
~nawyk plus...
27.11.2023 19:38

Do pasożytniczego trybu życia przez te ostatnie 8 lat !!!!!.

avatar
~aleksander
27.11.2023 22:02

nie ma sumienia. w nie ma . bo widocznie nie odszedł nikt z bliskiej rodziny. Kanalia nic więcej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl