TworzymyGłos Regionu

Zielone światło dla cyklistów z SP 2. Wszyscy uczniowie zdali egzamin na kartę rowerową!

Piątek, 26 maja 2023 o 13:30, autor: 1
Zielone światło dla cyklistów z SP 2. Wszyscy uczniowie zdali egzamin na kartę rowerową!

25 maja odbył się egzamin na kartę rowerową dla uczniów szkół podstawowych w powiecie wschowskim. Pierwszy egzamin odbył się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie

Jako pierwsi w tym roku szkolnym do egzaminu na kartę rowerową przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Egzamin dotyczył uczniów klas IV, V, VI, VII i VIII. Całe wydarzenie miało miejsce w szkolnym miasteczku ruchu drogowego i było prowadzone przez nauczyciela techniki, pana Łukasza Hilarskiego.

Etapy egzaminu

Egzamin składał się z dwóch etapów, które miały na celu sprawdzenie zarówno teoretycznej wiedzy, jak i umiejętności praktycznych uczniów. Pierwszy etap polegał na sprawdzeniu wiedzy uczniów z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy egzaminu musieli wykazać się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Drugi etap egzaminu skupiał się na praktycznych umiejętnościach uczniów. Musieli oni pokonać tor przeszkód i sygnalizować wykonywane manewry, zwracając uwagę na przepisy ruchu drogowego

Sukces uczestników

Uczniowie podeszli do egzaminu z dużym zaangażowaniem, dla wielu z nich karta rowerowa to pierwszy poważny dokument. Z radością informujemy, że wszyscy uczestnicy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, karta rowerowa jest jedynym dokumentem, który uprawnia do jazdy na rowerze przed osiągnięciem osiemnastego roku życia.

Źródło/foto: KPP Wschowa, SP 2 we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~FSW
26.05.2023 14:46

"karta rowerowa jest jedynym dokumentem, który uprawnia do jazdy na rowerze przed osiągnięciem osiemnastego roku życia" - i jak tu się nauczyć jazdy na rowerze ;) ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl