TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie z SP2 wyśpiewali sobie I miejsce w województwie!

Środa, 30 listopada 2022 o 13:48, aktualizacja Środa, 30 listopada 2022 o 16:50, autor: 3
Uczniowie z SP2 wyśpiewali sobie I miejsce w województwie!

Poznaliśmy wyniki V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu’’ organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W województwie lubuskim zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte. Nagrodą dla zwycięzców na szczeblu wojewódzkim jest 5 tys. zł.

Około 300 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie wykonało "Mazurka Dąbrowskiego", "Rotę" oraz "Żeby Polska była Polską". Dzieci wystąpiły pod batutą pana Łukasza Hilarskiego. 

Do konkursu zakwalifikowano się 251 placówek edukacyjnych z całej Polski. Od 3 października do 25 listopada trwały przesłuchania pod okiem jury. Występ dzieci ze Wschowy oceniali prof. Dariusz Dyczewski oraz dr. Barbara Halec z Akademii Sztuki w Szczecinie.

I miejsce w Polsce i nagrodę w wysokości 20 tys. zł otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jacka, Staniszcze Małe – Spórok ( woj. opolskie). Drugie miejsce i 15 tys. zł powędrowało do dzieci ze Szkoły Podstawowa im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Zespole Szkół w Bielicach, Krotoszyn (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Szkoły Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej, Warszawa (woj. mazowieckie), zaś trzecie miejsce i 10 tys. zł przyznano Szkole Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej, Boronów (woj. śląskie)

Konkurs „Do Hymnu” organizowany jest po raz piąty. Do tej pory brało w nim udział ponad 154 tys. uczniów z ok. 854 szkół. Zadaniem uczniów jest wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Brisbane
30.11.2022 15:24

Wow! Gratulacja dla całej społeczności szkolnej z SP nr 2:-) Duma dla Wschowy

avatar
~Beniamin
30.11.2022 22:54

Szkola Podstawowa nr 2 we Wschowie pokazuje, że jest numerem jeden w mieście. Dzięki nauczycielom z pasją na przykładzie p. Łukasza Hilarskiego widać, że uczniowie są świetnie przygotowani by rywalizowac z sukcesem z większymi miastami w województwie lubuskim. Gratulacje dla całej społeczności SZKOLNEJ!!!!

avatar
~Ja
01.12.2022 09:38

Wielkie uznanie dla pana Hilarskiego i wszystkich dzieci , które przyczyniły się do wygranej. BRAWO SP2 !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl