TworzymyGłos Regionu

reklama

Z Zana i SOSW. Awansowali na stopień nauczyciela mianowanego (FOTO)

Poniedziałek, 21 sierpnia 2023 o 14:05, aktualizacja Poniedziałek, 21 sierpnia 2023 o 14:12, autor: 1
Z Zana i SOSW. Awansowali na stopień nauczyciela mianowanego (FOTO)

W dniu 17 sierpnia 2023 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie miało miejsce ważne wydarzenie dla lokalnego środowiska edukacyjnego.

Egzamin przed Komisją Egzaminacyjną

Nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasz Zana we Wschowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka we Wschowie przystąpili do egzaminu, mającego na celu awans na wyższy stopień nauczycielski. Proces awansu składał się z kilku etapów. Aby ubiegać się o wyższy stopień, nauczyciele musieli spełnić kilka warunków:

  • odbycie stażu,
  • uzyskanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego,
  • zdanie egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną.

Komisja została powołana przez Zarząd Powiatu Wschowskiego. W egzaminie uczestniczyli: Kinga Smaczna z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Grzegorz Kokociński, Justyna Górczak i Renata Wojciech ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Kandydaci zaprezentowali przed komisją swój dorobek zawodowy w formie prezentacji multimedialnej, a następnie odpowiadali na pytania komisji. Miło jest zaznaczyć, że wszyscy nauczyciele uzyskali pozytywną opinię od komisji. Na zakończenie procedury, Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej wręczyła zaświadczenia o zdaniu egzaminu.

Uroczyste ślubowanie i gratulacje

W dniu 21 sierpnia, po uroczystym ślubowaniu, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski pogratulował nauczycielom ich sukcesu. Starosta życzył im satysfakcji z dalszej pracy pedagogicznej oraz wręczył Akty Nadania Stopnia Awansu Zawodowego Nauczyciela Mianowanego.

To ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności podkreśla znaczenie profesji nauczycielskiej oraz dążeń do ciągłego rozwoju i doskonalenia w tej roli.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Rodzic
21.08.2023 14:54

Gratulacje dla Pani Kingi Smacznej, kochanej Wychowawczyni naszych dzieci.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl