TworzymyGłos Regionu

Wschowa: Nordic Walking dla seniorów w Parku Wolsztyńskim

Środa, 17 maja 2023 o 09:57, aktualizacja Środa, 17 maja 2023 o 10:59, autor: 0
Wschowa: Nordic Walking dla seniorów w Parku Wolsztyńskim

Czy szukasz sposobu na poprawę zdrowia i kondycji fizycznej, jednocześnie spędzając czas na świeżym powietrzu? Stowarzyszenie Aktywna Wschowa i Uniwersytet Trzeciego Wieku mają dla Ciebie idealne rozwiązanie! Codziennie czwartki o godzinie 15:30 organizowane są bezpłatne zajęcia nordic walking, prowadzone przez pasjonatkę tego sportu - Joannę Jancz. To doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu i odkrycia uroków Parku Wolsztyńskiego.

Aktywność fizyczna dla seniorów

Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i jakości życia seniorów. Regularne ćwiczenia mogą przyczynić się do poprawy ogólnej kondycji fizycznej, utrzymania prawidłowej masy ciała, wzmocnienia mięśni i stawów oraz zapobiegania wielu chorobom przewlekłym. Niezależnie od wieku, warto inwestować w swoje zdrowie poprzez regularne aktywności fizyczne.

Nordic Walking jako idealne rozwiązanie dla seniora

Nordic Walking to forma aktywności fizycznej, która polega na chodzeniu z użyciem specjalnych kijków. Ta popularna forma rekreacji jest łagodna dla stawów, ponieważ kije absorbują część obciążenia, zmniejszając nacisk na kolana i stawy biodrowe. Dodatkowo, Nordic Walking angażuje wiele grup mięśniowych, co przyczynia się do zwiększenia wydolności organizmu i poprawy kondycji serca. To idealne rozwiązanie dla seniorów, którzy chcą utrzymać aktywność fizyczną bez nadmiernego obciążania stawów.

Bezpłatne zajęcia i instruktorka

Zajęcia Nordic Walking dla seniorów odbywają się regularnie w Parku Wolsztyńskim, w czwartki o godzinie 15:30. Instruktorką, która poprowadzi te zajęcia, jest pani Joanna Jancz. Pani Joanna ma szerokie doświadczenie w prowadzeniu zajęć Nordic Walking i z przyjemnością podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z seniorami. Jej profesjonalne podejście i pozytywne nastawienie sprawiają, że zajęcia są nie tylko korzystne dla zdrowia, ale również przyjemne i motywujące.

Wymagany jest dobry humor i własne kijki. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu u pani Joanny.

Źródło: Aktywna Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl