TworzymyGłos Regionu

reklama

Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego staje się faktem!

Piątek, 23 września 2022 o 15:31, aktualizacja Piątek, 23 września 2022 o 18:38, autor: 23
Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego staje się faktem!

Rozpoczęła się procedura przebudowy Parku Wolsztyńskiego. Burmistrz Konrad Antkowiak wraz z reprezentantem Zarządu Województwa Lubuskiego Marcinem Jabłońskim podpisali dziś (23 września) umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia w kwocie 4 mln zł. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 10 mln zł.

Zrewitalizowany park ma być miejscem przystosowanym do wypoczynku i rekreacji. Przygotowana w 2020 r. koncepcja architektoniczno-urbanistyczna zakłada budowę przestrzeni, w której odnajdą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Nowy park będzie mieć m.in. pergole, miejsca na ognisko, ławki, stoły, siedziska i wiaty piknikowe, a także plac zabaw dla dzieci. W planach znajduje się również miejsce na tor rowerowy i miejsce do street workout'u.

- Park Wolsztyński to szczególnie bliski mi obszar, tutaj spędzał czas mojego dzieciństwa i po tylu latach mogę powiedzieć, że niestety niewiele się przez ten czas zmienił - mówi burmistrz Konrad Antkowiak. - Jestem przekonany, że 10 000 000 zł, jakie w najbliższym czasie zainwestujemy pozwolą kolejnym pokoleniom wschowian cieszyć się parkiem i spędzać tutaj czas wolny.- Bardzo dziękuję Zarządowi Województwa Lubuskiego w osobie Marcina Jabłońskiego z Zarządu Województwa Lubuskiego za wsparcie naszych projektów, współpraca, którą prowadzimy od początku kadencji przyczynia się do realnych zmian w Gminie Wschowa - podkreśla burmistrz Antkowiak. Otwartość i gotowość do znajdowania rozwiązań służących mieszkańcom Miasta i Gminy Wschowa jest naprawdę budująca. Dziękuje Posłowi na Sejm Waldemarowi Sługockiemu, Markowi Kamińskiemu, Małgorzacie Sowińskiej – Paluch oraz Grzegorzowi Potędze, że zawsze możemy na Was liczyć.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

avatar

avatar
~POprostu MY
23.09.2022 16:33

Brawo, PO deklasuje tym postępkiem PiS . Super burmistrzu , Twoja i nasza wygnana w wyborach staje się realna.

avatar
~Gekon
26.09.2022 19:02

...no tak...

avatar
~mieszkaniec
03.10.2022 08:27

kolejne 6 baniek gminy do długu doliczyć trzeba

avatar
~siejesz propagandę mieszkańcu
03.10.2022 10:06

Gmina nie weźmie na to kredytu, a pospacerować z rodziną, gośćmi, którym z dumą pokażesz, że u nas park jest zadbany, jest gdzie pospacerować to bezcenne, bo będzie zadbane.

avatar
~autor
23.09.2022 17:38

Zeby nie skonczylo sie tym ze z parku zrobia plac betonowy jak to ma sie dzisiaj w zwyczaju, bo po co drzewa i natura, beton zdecydowanie lepszy, taki cieply w lato i zimny w zime.

avatar
~Tomy
23.09.2022 20:49

Lubię spędzać czas w parku Wolsztyńskim, bo jest taki naturalny, dziki. Ma swój urok. Teraz niestety to się zmieni. A najgorsze jest to, że na walkę z naturą gmina straci tyle kasy. A tyle jest przecież potrzeb w tym mieście.. drogi, ścieżki rowerowe, oświetlenie.. już lepiej byłoby część tej kasy przeznaczyć na parki w centrum, czyli nowe ławki, nasadzenia drzew, wyczyścić stawy w parku tysiąclecia..

avatar
~Karolina
24.09.2022 08:12

Bardzo dobry pomysł, popieram. Mam blisko do parku Wolsztynskiego. Chodzimy tam codziennie na spacery ale jest tak mrocznie. Może będzie przyjemniej

avatar
~qwerty
23.10.2022 10:03

To najlepiej na deptak w Lesznie. Tam jest jasno po zmroku. Betonowe placyki jako park - co za (...) pomysł.

avatar
~Obywatel
24.09.2022 13:02

Skoro gmina ma problem z wycinka drzew starych, chorych, które zagrażają życiu przy silniejszych wiatrach to czy przez problemu wytną drzewa zdrowe? może znowu ktoś zacznie sobie rościć do nich prawo?

avatar
~Gekon
26.09.2022 19:04

Gmina Wschowa ma sporo problemów z wycinką drzew, tych zdrowych i chorych, legalnie i nielegalnie.

avatar
~mieszkaniec Powiatu
27.09.2022 17:42

Nie tylko Gmina ma problem z wycinką drzew. Powiat nie potrafi wyciąć drzew będących zagrożeniem dla ludzi i zabudowań. Drzewa te są oznakowane do wycinki już od kilku lat.

avatar
~Mieszkam koło parku
25.09.2022 13:21

Uważam, że miejsce na ognisko wśród drzew to nietrafiony pomysł. Już teraz młodzież idzie przez park w różnych godzinach nocnych i po prostu drze się, wyje jak zraniony lew. Ten park ma teraz swój urok, jest dziki, tajemniczy i przede wszystkim naturalny. A to, że jest brudny to wina samych ludzi. Wyrzucają wszystko gdzie popadnie. Jeżeli ten park będzie wyglądał tak jak na wizualizacjach, to będzie porażka. Lepiej zróbcie drogi na osiedlu Przylesie, park zostawcie w spokoju. To ostoja dla zwierząt, ptaków które pięknie śpiewają. Zabierzecie dom zwierzętom, a nam mieszkańcom w miarę święty spokój i przepiękne zielone drzewa. Są inne pilniejsze sprawy do załatwienia. Nie niszczcie drzew. Zróbcie lepsza infrastrukturę dookoła parku. Osobiście z dziećmi uwielbiamy ten park w takim stanie w jakim jest. NATURALNY.

avatar
~Gekon
26.09.2022 19:06

Miejsce na ognisko w parku jest rewelacyjnym pomysłem. Przyjacielu pomyśl, w Australii, co roku płoną lasy w sposób naturalny, a u nas w sposób planowy.

avatar
~Gosc
25.09.2022 17:54

A w ktorym wieku sie rozpocznie

avatar
~autor 2
27.09.2022 06:35

No nie wiem czy doczekamy. Ścieżkę do Lginia to już przez te 10 lat to by jedna osoba zrobiła a oni planują, rysują, zlecają projekty, no na projektach można dobrze zarobić. A park nawet jak zrobią to będzie popularna betonoza. Bo nie znają innych materiałów na robienie ścieżek leśnych. Park jest do rewitalizacji ale delikatnie żeby nie zniszczyć jego dzikiego harakteru. Są różne rodzaje drobnego tłucznia naprawdę drobnego i w kolorze czerwonym brązowym żeby pasowało do otoczenia.

avatar
~Hans
26.09.2022 13:07

Lepiej zrobilibyscie drogi rowerowe do lginia jedzychowic Olbrachcic . I ulice w mieście bo nie ma gdzie jeździć . Ulice tak dziurawe że nawet rowerem można się zabic . A park wolsztyński powinien zostać takim jakim jest. A nie wytniecie połowę drzew . Wylejecie ścieżki betonem postawicie ławki wiaty i menele będą tam przebywać i goqniarze będą demolować wszystko .

avatar
~Mieszkanka
26.09.2022 16:03

Ludzie czy Wy umiecie tylko narzekać, co jest z Wami..pozyskali środki, cieszmy sie, popatrzy jak w Sławie ładnie zrewitalizowali park. Dobrze. Za duże u Nas niestety są zaległości z poprzednich lat i ta wieczna walka radnych. Niech wszyscy wezmą sie do pracy...I Ty , i Ja i My , i Oni i będzie lepiej i piękniej. Pozdrawiam maruderów

avatar
~ŁAPKI -
27.09.2022 09:02

ŁAPKI na minus to nic innego jak ta sama grupa co to organizuje spotkania w naszym kraju i na naszym kochanym terenie przez jedną od siedmiu lat słuszną propagandę partyjną !!!!. Oni widza wszystko na NIE co realizują inni niezależni od nich promujących w naszym kraju współczesność i normalność !!!!. Ich bawi ich własna propaganda "totalnej ruiny" naszej gospodarki na wzór moralności średniowiecznej, a la spotkania we własnym gronie, pytania z kartek, wodzireje przebrani w stroje ludowe i na tle lokalnych przebierańców i klakierów - jednym słowem współczesna rekonstrukcja cepeliady + !!!!!. Dla tego taki mamy tu wysyp ŁAPEK minus - plus !!!!!!. Bo ich czarne jest białe , a białe jest czarne tak jak te ŁAPKI mius dla nich sa plus !!!!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
24.10.2022 12:26

Absolutnie zgadzam się z komentarzem Mieszkanki. Jest bardzo rozsądny. Trzeba być naprawdę mocno na "nie" , by nie widzieć pewnych, pozytywnych zmian, w życiu naszego miasta. U mnie ostatnio numerem jeden, jest remont drogi dojazdowej do Cmentarza Komunalnego. Aż dziwne, że poprzednim włodarzom ani radnym, ta tragiczna droga nie przeszkadzała. Cmentarz to miejsce szczególne w każdej kulturze - w chrześcijańskiej szczególnie.

avatar
~Autorro
27.09.2022 12:19

Szkoda, że chcą zniszczyć coś co jest piekne i dzikie. Sa dwa parki ze stawami, które wymagają ogarnięcia. Tam można by te pieniądze włożyć.

avatar
~@>Autorro<
28.09.2022 07:26

Śmiech na sali!!!!!?????????,,,,,, Park Wolsztyński jest piękny i dziki ???. Ostatnio tam widziałem wilki i żubry ......

avatar
~a.g
28.09.2022 22:59

Prosze nie ruszać parku. widziałem tam niedzwiedzia brunatnego.

avatar
~Ulala
29.09.2022 14:25

Ależ to zabawne, skoro każdy coś widzi, to ja też, widziałam Indianina na koniu, przemykał za niedźwiedziem

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl