TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. Przy ul. Wolsztyńskiej będzie bezpieczniej

Poniedziałek, 05 czerwca 2023 o 13:44, aktualizacja Poniedziałek, 05 czerwca 2023 o 14:23, autor: 8
Wschowa. Przy ul. Wolsztyńskiej będzie bezpieczniej

W ramach programu "Razem Bezpieczniej" Gmina Wschowa otrzymała kolejne dofinansowanie. Tym razem wsparcie wynosi aż 100 000 zł i zostanie przeznaczone na doświetlenie dwóch przejść dla pieszych na ulicy Wolsztyńskiej. Jak podkreśla burmistrz Konrad Antkowiak, UMiG Wschowa dokłada wszelkich starań, aby systematycznie poprawiać infrastrukturę drogową i podnosić bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i pozostałych użytkowników dróg.

Gdzie dokładnie znajdują się dofinansowane przejścia?

Dofinansowanie obejmuje przejścia na ulicy Wolsztyńskiej, jedno przy skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi, gdzie znajduje się ciąg handlowy, m.in. sklep AS, oraz drugie przy skrzyżowaniu z ul. Zygmunta Starego, w pobliżu obiektu handlowego ze sklepem KIK.

Co obejmuje projekt?

Cel projektu to zdecydowane podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez zwiększenie widoczności pieszych na przejściach. Do tego służyć będzie dodatkowe doświetlenie przejść. Na obu przejściach zostaną zamontowane kamery monitoringu, które pozwolą na stałe obserwowanie sytuacji na drogach.

Edukacja dla najmłodszych: bezpieczeństwo na drogach

Projekt zakłada również edukacyjne działania w miejscowych szkołach i przedszkolach. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych.

Niebezpieczne przejścia

Według badań przeprowadzonych przez samą Gminę Wschowa to właśnie te przejścia stanowią największe zagrożenie dla pieszych w mieście. Słabo doświetlone i nieposiadające systemu monitoringu, stają się prawdziwym wyzwaniem dla pieszych i kierowców. Jednak te obszary już niebawem ulegną znaczącej poprawie.

To kolejne dofinansowanie

Dzięki współpracy z Zarządem Województwa Lubuskiego w obecnej kadencji udało się doświetlić dwa przejścia dla pieszych na ul. Obrońców Warszawy. Gminie Wschowa wspólnymi siłami ze Wschowskim Inkubatorem Potencjału udało się również zmodernizować oświetlenie przy Przedszkolu nr 1.

W grudniu 2022 roku Gmina zainstalowała nowe lampy na kilku ważnych skrzyżowaniach, w tym na ul. Kościuszki, przy Szkole Podstawowej nr 2, na skrzyżowaniu z ul. Orzechową, a także przy markecie Intermarche. 

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

Foto: Google Maps

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Jakub
05.06.2023 18:07

A kiedy gmina planuje doświetlić przejścia dla pieszych na Os. Przylesie i na Zaciszu?

avatar
~Jan Heheszko
06.06.2023 07:04

Może najpierw niech doświetlą przejścia na głównym skrzyżowaniu w mieście: Niepodległości -Kostki i Daszyńskiego-Westerplatte, bo jak sklep z nazwą na R zgasi neon, to jest ciemno, jak w miejscu gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę....

avatar
~Zdzichu
05.06.2023 22:11

Oświetlenie, oświetleniem.... A może by tak drogę zrobić. Jedna z głównych dróg. Dramat

avatar
~tomex
05.06.2023 23:43

pewno wolsztynską też zrobi jak się nadarżą środki ,trochę zaufania a nie nie tylko marudzenie , pozdrawiam autora

avatar
~Ja
05.06.2023 23:35

Przydałoby się oświetlić przejścia dla pieszych na Os. Unii Europejskiej. Może udałoby się na ten cel pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej..

avatar
~tomex
05.06.2023 23:40

brawa dla burmistrza , w końcu coś robi dla wschowy ,kolejne dobre przedsięwzięcie

avatar
~Ja
06.06.2023 08:05

Szczególnie dobre przedsięwzięcie to są kamery które będą tam zamontowane. Dostaniesz mandat za nie ustąpienie pierwszeństwa (zależy od interpretacji odczytującego zapis z kamery) to przestaniesz tak wychwalać.

avatar
~mieszkaniec
06.06.2023 09:02

Brawo burmistrz, wreszcie coś zrobi po 5-ciu latach, brawo...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl