TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Wschowa wnioskuje o modernizację

kolejnych przejść dla pieszych

Poniedziałek, 20 marca 2023 o 17:27, autor: 6

Gmina Wschowa wnioskuje o dofinansowanie z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Zachowań Aspołecznych. Uzyskane środki finansowe mają posłużyć modernizacji dwóch przejść dla pieszych we Wschowie, przy skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi (przy sklepie AS) oraz przy skrzyżowaniu z ul. Zygmunta Starego (przy sklepie KIK).

Przejścia dla pieszych w ciągu drogi gminnej nr 104066F przy ul. Wolsztyńskiej są najbardziej niebezpiecznymi punktami dla pieszych w mieście, jak wynika z badań opinii mieszkańców przeprowadzonych przez Gminę Wschowa. Słabo doświetlone, nieposiadające systemu monitoringu, stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i kierujących pojazdami. 

Dofinansowanie w formule zaprojektuj i wybuduj ma umożliwić kompleksową modernizację przejść dla pieszych w wyżej wymienionych miejscach. Projekt zakłada dostosowanie przejść do wymogów bezpieczeństwa, poprawę oświetlenia i zapewnienie systemu monitoringu, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Wnioskowana kwota dotacji wynosi 100 000 złotych. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, to wkrótce po uzyskaniu dofinansowania ruszy budowa. Gmina Wschowa dąży do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zapewnienia mieszkańcom miasta jak najlepszych warunków do poruszania się pieszo.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Gminie Wschowa we współpracy z Zarządem Województwa Lubuskiego udało się doświetlić dwa przejścia dla pieszych w ciągu ul. Obrońców Warszawy. Również dzięki zaangażowaniu Wschowskiego Inkubatora Potencjału nowoczesne oświetlenie zyskało przejście przy Przedszkolu nr 1.

W grudniu 2022 r. zamontowano także nowe lampy przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki, przy Szkole Podstawowej nr 2, na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz przy markecie Intermarche. Koszt prac projektowych i wykonanie wyniósł 149 800 zł, z czego 100 000 zł pochodziło z dofinansowania pozyskanego z Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Tomasz
20.03.2023 23:41

weźcie się za drogi na nowych osiedlach!

avatar
~MAREK
21.03.2023 07:32

We Wschowie najgorzej utrzymane są drogi powiatowe oraz wojewódzkie województwa tzw. lubuskiego.

avatar
~Jan, albo nie Jan
21.03.2023 07:55

To jeszcze proponuję doświetlić przejście dla pieszych na głównym skrzyżowaniu przy wyjściu z "Domu Kultury".

avatar
~xxxx
21.03.2023 13:04

Każdy narzeka na przejścia ale jest szansa aby było przejście inteligentne w pobliżu Klasztoru jednak zagłosować na Wschowę to już za ciężko. Czy w naszej gminie/powiecie jest tylko trochę ponad tysiąc ludzi? Bo tylu zagłosowało. Leszno w swojej kategorii pod względem ludności jest na pierwszym miejscu a Wschowa w swojej kategorii na 6. Czyli nie łapie się na pierwsze 3 miasta, ale Wschowa jak zwykle najlepsze tylko w biadoleniu.

avatar
~Wschowa
22.03.2023 19:30

Może ktoś w końcu światła w nocy załączy na ulicy niepodległości i pocztowej! Ludzie w nocy też pracują. Wstyd. Na deptak są pieniądze a na prąd nie.

avatar
~kk
25.03.2023 20:45

Poróbcie wszędzie deptaki to będzie bezpiecznie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl