TworzymyGłos Regionu

Pasy na ul. Wolsztyńskiej zostaną doświetlone

Czwartek, 29 września 2022 o 12:58, autor: 1 575

Gmina Wschowa pozyskała 100 tys. zł dofinansowania na doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wolsztyńskiej w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, którego głównym celem jest aktywizacja i wspieranie inicjatyw lokalnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

- Systematycznie staramy się podnosić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych, szczególnie korzystając ze środków zewnętrznych, tak jak w przypadku współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego przy doświetleniu przejść na ul. Obrońców Warszawy czy dofinansowując Stowarzyszenie WIP przy realizacji przebudowy przejścia na ul. Moniuszki - mówi burmistrz Konrad Antkowiak.

Według planów, do końca roku doświetlone zostaną przejścia przy skrzyżowaniu z ul. Niepodległości i Kościuszki, przy Szkole Podstawowej nr 2, przy skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz przy wejściu do Parku Wolsztyńskiego. Całkowity koszt zadania wyniesie 149 000 zł.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~XxX
30.09.2022 13:10

No w końcu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl