TworzymyGłos Regionu

reklama

Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Starych Drzewcach (FOTO)

Czwartek, 12 października 2023 o 12:48, autor: 0
Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Starych Drzewcach (FOTO)

Dnia 11 października 2023 r., w murach Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano uroczystą akademię, podczas której uczniowie mieli okazję przedstawić własną, humorystyczną interpretację codzienności pracowników oświaty.

Humorystyczny pokaz uczniów

Uczniowie szkoły przygotowali szereg występów, w których w zabawny sposób ukazali pracę osób związanych ze szkołą. Poprzez swoje przedstawienie, młodzież chciała wyrazić szacunek oraz podziękowania dla kadry nauczycielskiej, administracji, oraz personelu pomocniczego.

Obecność władz lokalnych

Wydarzeniu towarzyszyły ważne postacie z lokalnego samorządu. W uroczystościach wzięli udział Burmistrz Jolanta Wielgus oraz Zastępca Burmistrza Błażej Rajman.

Burmistrz Jolanta Wielgus wyraziła swoje uznanie dla trudu wkładanego w edukację przez Dyrektor szkoły, panią Czesławę Świercz, a także przez całe grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi. W swoim przemówieniu złożyła życzenia pogody ducha i satysfakcji z pracy, podkreślając jej fundamentalne znaczenie dla wychowania przyszłych pokoleń.

Inwestycje w oświacie

Uroczystość była również okazją do omówienia nowych inwestycji i planów dla szkoły. Burmistrz poinformowała o rewitalizacji parku oraz terenu wokół stawu na terenie szkoły, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko edukacyjne uczniów.

Dodatkowo zostały przedstawione informacje o dofinansowaniu na remont drogi dojazdowej do szkoły w wysokości 855.000,00 zł, które Gmina Szlichtyngowa zdołała pozyskać. Burmistrz wspomniała również o planach związanych z utwardzeniem parkingu przy szkole oraz o podpisaniu umowy na opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy nowego, wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią, co z pewnością wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły.


Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl