TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa promuje trzeźwość. Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Czwartek, 07 marca 2024 o 09:15, autor: 0
Szlichtyngowa promuje trzeźwość. Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Gmina Szlichtyngowa każdego roku aktywnie włącza się w akcję „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, stanowiącą część ogólnopolskiego przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego. Kampania, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i świadomości zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych realizowana jest przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.

Zaangażowanie szkół kluczem do sukcesu

Szkoły z terenu gminy Szlichtyngowa, zaangażowane w zeszłoroczną edycję kampanii, otrzymały od organizatorów bogaty zestaw materiałów dydaktycznych i profilaktycznych. Z myślą o młodzieży przygotowano konkurs fotograficzny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który miał na celu kreatywne przedstawienie idei zdrowego stylu życia.

Twórcze podejście do profilaktyki – konkurs „W zdrowym ciele zdrowy duch”

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zorganizowano konkurs fotograficzny, który przyciągnął wiele uzdolnionych i kreatywnych zespołów. Szczególnie wyróżniły się uczennice z klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach, które obecnie uczęszczają do klasy czwartej. Ich praca, odzwierciedlająca hasło konkursu w oryginalny sposób, przyniosła im tytuł laureatek.

Uroczyste wręczenie nagród podkreśla znaczenie kampanii

5 marca 2024 roku Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, osobiście wręczyła nagrody za zaangażowanie w realizację kampanii. Szczególne wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach w postaci projektora multimedialnego. Laureatki konkursu, Maria Sówka, Maja Sówka, Oliwia Sobczak i Amelia Gordziejewska, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe – książki. Opiekunka zwycięskiej grupy, Pani Ewa Szpatowicz, została także uhonorowana pamiątkowym dyplomem.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl