TworzymyGłos Regionu

reklama

Szkoła w Osowej Sieni przejdzie metamorfozę. Rusza przetarg na termomodernizację

Piątek, 28 czerwca 2024 o 12:27, aktualizacja Piątek, 28 czerwca 2024 o 12:33, autor: 3
Szkoła w Osowej Sieni przejdzie metamorfozę. Rusza przetarg na termomodernizację

Mieszkańcy Osowej Sieni mogą spodziewać się znaczących zmian w lokalnej placówce edukacyjnej. Gmina Wschowa ogłosiła właśnie przetarg na kompleksową termomodernizację Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica. Projekt, realizowany w formule "zaprojektuj i wybuduj", ma na celu nie tylko poprawę estetyki budynku, ale przede wszystkim zwiększenie jego efektywności energetycznej.

Co obejmie modernizacja?

Zakres prac jest szeroki. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje szczegółową dokumentację projektową i uzyska niezbędne pozwolenia. Następnie rozpoczną się prace budowlane, które obejmą:

  • Docieplenie ścian zewnętrznych i dachu
  • Wykonanie nowej elewacji
  • Wymianę pokrycia dachowego i systemu orynnowania
  • Instalację nowych okien i drzwi
  • Modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • Unowocześnienie instalacji elektrycznej
  • Montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła

Inwestycja z myślą o przyszłości

Burmistrz Konrad Antkowiak nie kryje entuzjazmu związanego z projektem. "To ogromny krok naprzód w poprawie warunków nauki dla naszych dzieci, a także w dążeniu do większej efektywności energetycznej budynków publicznych w naszej gminie" - powiedział.

Realizacja inwestycji stała się możliwa dzięki wsparciu finansowemu z rządowego funduszu "Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych". Gmina Wschowa skorzystała z ósmej edycji tego programu, co pozwoliło na rozpoczęcie tak tego przedsięwzięcia.

Harmonogram prac

Projekt podzielono na dwa kluczowe etapy. Pierwszy z nich potrwa 5 miesięcy i obejmie przygotowanie szczegółowej dokumentacji projektowej. Następnie, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, rozpocznie się właściwa faza budowlana, która potrwa 10 miesięcy.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~realista123
29.06.2024 23:13

Pompy ciepła nie sprawdzają się w naszym klimacie. "Zielone" lobby jest jednak duże i dlatego nie ma znaczenia, że Niemcy odchodzą po latach od "zielonej energii", właśnie dlatego, że się nie sprawdziła. Zamiast zrobić rozeznanie, czy we wschowskim "Zanie" pompy ciepła się sprawdzają, dalej brnie się w ten absurd.

avatar
~marek
30.06.2024 09:10

a ile uczniów chodzi do tej szkoły?

avatar
~??
03.07.2024 08:53

A co ma do tego liczba uczniów ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl