TworzymyGłos Regionu

reklama

Straty na cmentarzach wyniosły ponad 100 tys. zł! Jest akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Wschowy

Wtorek, 28 maja 2024 o 09:45, autor: 0
Straty na cmentarzach wyniosły ponad 100 tys. zł! Jest akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Wschowy

Akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mieszkańcowi Wschowy, oskarżonemu o kradzież blisko 150 mosiężnych wazonów, trafił do Prokuratury Rejonowej w Lesznie. Policja zakończyła dochodzenie, które wykazało, że wartość skradzionych przedmiotów przekracza 100 tysięcy złotych.

Jesienią ubiegłego roku do leszczyńskiej Policji zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieżach mosiężnych wazonów z nagrobków na cmentarzach w Lesznie i okolicach. Wartość każdego wazonu wynosiła około 800 złotych. "Przestępczy proceder trwał miesiąc, a było to na przełomie października i listopada. Policjanci prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia tożsamości sprawcy, który przemieszczał się z cmentarza na cmentarz po całym regionie" - wyjaśniła Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji.

Zobacz: Mają go! Cmentarna hiena w rękach policji. „Mógł mieć związek z ponad setką kradzieży”

Tożsamość sprawcy została ustalona, a podejrzany zatrzymany. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Wschowy, który przyznał się do kradzieży. Policja, podczas prowadzenia dochodzenia, zgromadziła obszerny materiał dowodowy i przesłuchała wiele osób pokrzywdzonych przez działalność mężczyzny, co było trudnym zadaniem, ponieważ pokrzywdzeni pochodzili z różnych rejonów Polski.

Zobacz: Syn 91- letniej seniorki zaalarmował policję. „Otrzymali zgodę na siłowe wejście”

Ostatecznie 37-latkowi postawiono ponad 80 zarzutów kradzieży mosiężnych wazonów o wartości przekraczającej 100 tysięcy złotych. "Akt oskarżenia skierowany do Prokuratury Rejonowej w Lesznie niebawem trafi do sądu" - dodała Żymełka. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP w Lesznie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl