TworzymyGłos Regionu

reklama

Stena Recycling inwestuje w edukację. Cenne wsparcie dla I LO we Wschowie

Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 18:58, aktualizacja Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 20:06, autor: 8
Stena Recycling inwestuje w edukację. Cenne wsparcie dla I LO we Wschowie

Firma Stena Recycling po raz kolejny inwestuje w edukacyjny rozwój wschowskiej młodzieży. Do I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie przybyli przedstawiciele firmy - dyrektor Sri Wahyuni i prezes Krzysztof Niedzielski, by dokonać symbolicznego przekazania darowizny, która znacząco wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły, zwłaszcza w dziedzinie chemii.

Patronat nad klasami biologiczno-chemicznymi

Darowizna od Stena Recycling to nie tylko jednorazowa pomoc. Firma od września tego roku objęła patronatem klasy biologiczno-chemiczne I LO we Wschowie, co jest częścią większej współpracy. Przedsiębiorstwo od trzech lat regularnie wspiera finansowo placówkę. Po wyposażeniu pracowni informatycznej i chemicznej, tym razem przekazało odczynniki chemiczne i drobny sprzęt laboratoryjny.

Inwestycja w praktyczną naukę chemii

Dzięki wsparciu Stena Recycling pracownia chemiczna w I LO zostanie wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne. "Otrzymaliśmy odczynniki chemiczne i drobny sprzęt chemiczny, takie jak szkło laboratoryjne, palniki, suszarki, o łącznej wartości 5000 zł. Dzięki temu chemia będzie nauczana nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim w sposób praktyczny" - mówi dyrektor szkoły, Agata Karolczyk-Kozyra. To ważny krok w kierunku urozmaicenia nauczania, który umożliwi uczniom zdobywanie wiedzy w bardziej angażujący sposób.

Zobacz: Nowa pracownia chemiczna w „Zanie” otwarta! (FOTO)

Tajemnicza niespodzianka dla uczniów „Zana”

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielką chemii szykują również niespodziankę dla uczniów, której szczegóły na razie pozostają tajemnicą. Można się jednak spodziewać, że będzie to kolejny element wspierający rozwój edukacyjny młodzieży i wzbogacający ofertę szkolną.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Wschowianka
11.04.2024 21:32

Można szkołę wyposażać w tysiące pomocy, ale po co komu one jeżeli nie ma kto prowadzić lekcji, bo nauczyciele przebywają na zwolnieniach. I to jest główny problem liceum do natychmiastowego rozwiązania.

avatar
~I LO
12.04.2024 13:09

Zgadzam się z poprzednikiem, lekcje są ciągle odwoływane, nieobecności nauczycieli są nagminne z Panią Dyrektor na czele.

avatar
~Do wschowianka i I LO
14.04.2024 17:44

Nie wiem za bardzo o co Wam chodzi. Szkoła podobnie jak każdy inny zakład pracy ma okresy zwiększonej zachorowalność wśród pracowników. Moje dziecko chodzi już nie pierwszy rok do tej szkoły i zajęcia ma odwoływane sporadycznie. Z reguły są zastępstwa na inne lekcje. Co do Pani Dyrektor, jak każda osoba pracującą wykorzystuje swój urlop. Niestety również w czasie roku szkolnego gdyż w czasie wakacji nie ma mozliwosci tak jak inni nauczyciele go wykorzystać. A że pokazuje swoją aktywność w internecie to osobom którym ona nie pasuje wydaje się że robi to kosztem. Najwidoczniej są osoby którym odpowiadał wcześniejszy Zan. Gdzie z trudem tworzono 4 klasy pierwsze a o takim wyposażeniu, jak nie od dwóch lat regularnie pojawia się w szkole, można było tylko pomarzyć.

avatar
~Do Wschowianka i I LO
12.04.2024 21:00

Ooo to nowość. Tylko w liceum nauczyciele chodzą na zwolnienia. W innych szkołach nikt nie choruje i wszystkie lekcje się odbywają. A wy nie chorujecie i nie chodzicie na zwolnienia? Ktoś was z tego rozlicza ile was nie ma w pracy? Wszyscy mogą chorować tylko nie nauczyciele.

avatar
~Wschowianka
13.04.2024 21:50

Oczywiście, że chodzą, ale brak 11 - 12 nauczycieli jednego dnia to nie jest normalna sytuacja. Z 7 lekcji uczniowie mają 2 i to nie jest jednorazowa sytuacja, ale praktycznie stały stan w tej szkole. Tydzień pracy i tydzień zwolnienia nie jest sytuacją normalną.

avatar
~Ja
13.04.2024 22:17

Mogą. Tylko zadaniem dyrekcji jest zorganizować zastępstwa,a nie nagminnie odwoływać lekcje, lub robić opiekę. To LO,przygotowuje ludzi do matury.

avatar
~JAKA SZKOŁA ...?
14.04.2024 09:01

Jaka szkoła, taki i dyrektor, tacy i nauczyciele i tacy ci i uczniowie. A w następstwie wyniki matury w tej szkole . A w dalszym następstwie organu nadzorującego ta szkole. Jak widzimy naczynia połaczone to jakość tej szkoły .

avatar
~do wschowianka i I LO
14.04.2024 20:48

Oooo, jakby tłumaczenie samej dyrektorki. A jeśli chodzi o ilość klas to ciekawe ile uda się utworzyć klas w tym roku i kolejnych. W całej Polsce w szkołach po podstawówkach nauczyciele boją się o swoje etaty, bo lepiej już było. Kolejny wątek to nieobecności nauczycieli, to prawda jest , nawet sekretarka biega na opieki, żadna to tajemnica.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl