TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowa pracownia chemiczna w „Zanie” otwarta! (FOTO)

Piątek, 03 marca 2023 o 12:28, aktualizacja Piątek, 03 marca 2023 o 12:41, autor: 4
Nowa pracownia chemiczna w „Zanie” otwarta! (FOTO)

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie mają powody do radości. Dziś (3 marca) w szkole uroczyście otwarto odnowioną pracownię chemiczną, której sponsorem jest firma Stena Recycling.

W skład nowej pracowni wchodzi m.in. stół demonstracyjny, dygestorium oraz profesjonalna szafa chemiczna, która zapewnia bezpieczeństwo w magazynowaniu odczynników. Na dodatek pracownia została kompleksowo wyposażona w nowe ławki i krzesła, co zapewni uczniom komfort podczas zajęć.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli: Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak, Członek Zarządu Rady Powiatu Wschowskiego Wojciech Szadel, Dyrektor I LO Agata Karolczyk-Kozyra, przedstawicielki firmy Stena Recycling oraz ks. kan. Dariusz Ludwikowski, który dokonał poświęcenia nowej pracowni.

Nowa pracownia w „Zanie” została ufundowana ze środków firmy Stena Recycling oraz doposażona i wyremontowana ze środków Powiatu Wschowskiego.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wyraził swoje zadowolenie w związku z powstaniem nowej pracowni chemicznej. Włodarz zaznaczył, że to kolejna inwestycja realizowana we wschowskim liceum. W obecnej kadencji udało się wybudować m.in. boisko piłkarskie z zapleczem lekkoatletycznym. We wcześniejszych latach szkoła przeszła termomodernizację, przy okazji której odnowiono wnętrza budynku.

Otwarcie nowej pracowni chemicznej w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie jest sukcesem szkoły i kolejnym krokiem na drodze do zapewnienia jak najlepszej edukacji dla uczniów. Dzięki inwestycjom realizowanym w ostatnim czasie, szkoła staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem nauki i rozwijania pasji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Ela
04.03.2023 06:44

Kochana młodzieży mamy XXI Wiek, a Wy tak się dajecie manipulować >. A zadaliście pytanie kto dał pieniądze na to wszystko ?. Czy wiecie, że to wszystko pochodzi z podatków Waszych rodziców? - a Wy stajecie do fotki jako TŁO dla tych co to sobie obłudnie przypisują !!!. No chyba, że starosta i kapłan osobiście swoimi roczętami to robili _Hiha ....... . Czy Was nie uczono, że człowiek ma swój mózg co to dająe mu rozum do samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji - decyzji mądrych ????

avatar
~Rodzic
04.03.2023 18:49

Szkoła sklerykalizowana, a pracownia to pretekst do modłów

avatar
~Rodzic
05.03.2023 17:39

Te sztuczne miny i prezentacje osobistych postaci ...ach...

avatar
~Do Szanownego Rodzica
06.03.2023 05:23

Czy dyrekcja tej szkoły pytała się Was o ZGODĘ na "użycia" Waszych dzieci jako TŁA dla promowania starosty ???/. Historyczna powtórka ; osoba promująca się ustawia się na tle tej młodzieży w czołowym miejscy i wykrocznej o krok do przodu ( tak wyglądały ustawki władzy słusznie mienionej !!!!) Szok...... jak im to się spodobało do własnych celów !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl