TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława z nową salą widowiskową. Inwestycja za ponad 10 mln zł dobiega końca

Piątek, 09 lutego 2024 o 11:57, autor: 2
Sława z nową salą widowiskową. Inwestycja za ponad 10 mln zł dobiega końca

W Sławie przy ulicy Henryka Pobożnego finiszują prace nad budową nowoczesnej sali widowiskowej. Obiekt, który niebawem zostanie otwarty dla publiczności, będzie zachwycał nie tylko funkcjonalnością, ale i wyglądem.

Sala widowiskowa w Sławie - szczegóły inwestycji

Nowa sala, ze sceną o powierzchni 80 m² i widownią na 276 miejsc, ma stać się sercem kulturalnego życia Sławy. Inwestycja, której całkowity koszt wynosi 10.455.000 zł, w znacznym stopniu finansowana jest z zewnętrznych źródeł. Największy wkład w realizację projektu wnosi Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, z którego pochodzi 7.200.000 zł. Kolejne 250.000 zł to dotacja z Województwa Lubuskiego, zaś 3.005.000 zł stanowi wkład własny gminy.

Ostatnie szlify

Prace wykończeniowe prowadzone są z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dzięki temu, jak zapewnia sławski magistrat, finalny efekt ma odznaczać się perfekcją, co ma zagwarantować najwyższą jakość i funkcjonalność całego obiektu. Sala widowiskowa ma nie tylko służyć mieszkańcom Sławy, ale również przyciągać gości z zewnątrz, wzbogacając ofertę kulturalną gminy.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
09.02.2024 12:47

Mnie tam specjalnie nie będziecie musieli Państwo przyciągać - od dłuższego już czasu, korzystam z Waszych propozycji kulturalnych, odbywających się w kościele parafialnym. Różnica [mimo wielkiej gościnności ks. Ślusarczyka] siedzenia w kościelnej ławce a w wygodnym fotelu, jest jednak ogromna. No i reagować na występy artystów można będzie bardziej spontanicznie niż w świątyni. Bo ta jak wiadomo, narzuca pewne ograniczenia.

avatar
~gratulacje dla nowych.
09.02.2024 13:11

Zgadam się z Panią, no i skandować, gwizdać i tupać na tej sali będzie można ? Nie to co w kościele, absolutnie inny klimat i repertuar, liczę na ostro. Ale ta cena ? Ciekawym też jestem kto będzie ciął wstęgi, czy jeszcze Ast czy już nowi, K15 - gratuluję.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl