TworzymyGłos Regionu

reklama

Mieszkańcy Sławy zachwycają się wizualizacją nowej sali widowiskowej. „Wygląda pięknie!”

Niedziela, 28 maja 2023 o 11:53, autor: 0
Mieszkańcy Sławy zachwycają się wizualizacją nowej sali widowiskowej. „Wygląda pięknie!”

Urząd Miejski w Sławie zaprezentował nową wizualizację, która przedstawia wnętrze Sali Widowiskowo Teatralno-Kinowej. Ta nowa przestrzeń stanie się sercem sławskiego życia kulturalnego, oferując mieszkańcom wiele możliwości rozrywki i aktywnego udziału w wydarzeniach artystycznych. Oprócz Sali Widowiskowo-Teatralno-Kinowej, kompleks kulturowy będzie również obejmował nowoczesne Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Bibliotekę Publiczną. Przekształcenie dawnej szkoły podstawowej w te nowoczesne obiekty ma na celu dostarczenie mieszkańcom różnorodnych form kulturalnego i intelektualnego rozwoju.

Dofinansowanie z Polskiego Ładu

Realizacja tego ambitnego projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji wynosi 10.455.000,00 zł, z czego 7.200.000,00 zł zostało pozyskane z dofinansowania, a 3.255.000,00 zł stanowi wkład własny Gminy Sława. Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna jest firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna, która ma bogate doświadczenie w tego typu inwestycjach. 

Sala Widowiskowo Teatralno-Kinowa w Sławie - szczegóły

Sala Widowiskowo Teatralno-Kinowa to centralny element nowego kompleksu kulturalnego. Projekt zakłada stworzenie przestrzeni, która pomieści około 300 widzów. Scena o powierzchni 80 mkw oraz zaplecze, w tym garderoby, szatnie i pomieszczenie obsługi sceny, zapewnią dogodne warunki dla organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Nowoczesne wyposażenie pozwoli na prezentację zarówno koncertów muzycznych, jak i spektakli teatralnych czy projekcji filmowych. Sala widowiskowa to długo oczekiwane udogodnienie dla miasta, które teraz będzie miało profesjonalne miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się sztuką i kulturą.

Przeniesienie siedziby Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku i Biblioteki Publicznej

W ramach kompleksu kulturalnego planowane jest także przeniesienie siedziby Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Biblioteki Publicznej do budynku po byłej Szkole Podstawowej. Dzięki temu cały kompleks stanie się spójną przestrzenią, łączącą różnorodne instytucje kulturalno-rekreacyjne. Szklany łącznik połączy nowo powstałą Salę Widowiskowo Teatralno-Kinową ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku, tworząc atrakcyjne miejsce dla mieszkańców. Ta inwestycja przyniesie wiele korzyści dla społeczności lokalnej, umożliwiając dostęp do sztuki, kultury oraz edukacji na wysokim poziomie, a wszystko to w jednym miejscu.

Termin zakończenia prac i postęp realizacji

Prace nad budową kompleksu kulturalnego w Sławie są już w toku. Wykonawca ma 13 miesięcy na zakończenie prac, a termin zakończenia został ustalony na 12.12.2023 r. Postęp prac jest monitorowany przez władze lokalne, które dbają o terminowe i efektywne wykonanie inwestycji. Mieszkańcy Sławy mogą z niecierpliwością oczekiwać na otwarcie kompleksu kulturalnego, który przyczyni się do ożywienia życia kulturalnego miasta i zapewni bogatą ofertę artystyczną dla wszystkich zainteresowanych.

Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl