TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Sławy oceniał postępy budowy nowej sali widowiskowo-teatralno-kinowej

Środa, 10 maja 2023 o 08:08, aktualizacja Środa, 10 maja 2023 o 11:06, autor: 0
Burmistrz Sławy oceniał postępy budowy nowej sali widowiskowo-teatralno-kinowej

W tym tygodniu Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła odwiedził teren budowy sali widowiskowo-teatralno-kinowej, aby ocenić postępy prac. Aktualnie trwa w tym miejscu montaż stalowej konstrukcji, która w przyszłości będzie służyła jako widownia. W dalszym ciągu murowane są ściany, niebawem budynek osiągnie docelową wysokość.

Wspaniałe miejsce na różnorodne wydarzenia kulturalne

Nowa sala widowiskowa będzie wspaniałym miejscem na organizację różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle teatralne, przedstawienia i pokazy filmowe. Mieszkańcy Gminy Sława zyskają teraz dostęp do jeszcze większej liczby wydarzeń i możliwości spędzania czasu wolnego w miłym i kulturalnym otoczeniu.

Inwestycja dla kultury i społeczności

Nie ulega wątpliwości, że obiekt ten w Gminie Sława będzie cennym i pożytecznym dodatkiem do infrastruktury kulturalnej w regionie. Nowa sala zapewni mieszkańcom doskonałą przestrzeń do organizacji i uczestnictwa w różnorodnych wydarzeniach artystycznych. Będzie to miejsce, gdzie będą mogli delektować się muzyką, teatrem i kinem na najwyższym poziomie.

Koszt inwestycji i finansowanie

Całkowity koszt budowy sali widowiskowo-teatralno-kinowej wynosi imponującą sumę 10.455.000,00 zł. Jednak dzięki Dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Gmina Sława otrzymała wsparcie w wysokości 7.200.000,00 zł. Pozostała kwota w wysokości 3.255.000,00 zł to wkład własny Gminy Sława, który pokazuje zaangażenie i determinację w rozwijaniu infrastruktury kulturalnej. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład jest dowodem na uznanie projektu sali widowiskowo-teatralno-kinowej jako ważnego dla rozwoju społeczności lokalnej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl