TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława: Budowa sali widowiskowej i siedziby SCKiW postępuje (FOTO)

Wtorek, 14 marca 2023 o 15:04, autor: 0
Sława: Budowa sali widowiskowej i siedziby SCKiW postępuje (FOTO)

Trwają zaawansowane prace budowlane na terenie byłej szkoły podstawowej w Sławie. Budynek, który jeszcze niedawno był miejscem nauki i edukacji, zmieni się w siedzibę Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. W ramach tej inwestycji powstaje również nowoczesna sala widowiskowo-teatralno-kinowa, która będzie mieścić się tuż obok.

Prace postępują bardzo szybko, z każdym dniem widać znaczne postępy. Wykonawcą obu projektów jest firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna. Zajmuje się ona zarówno budową sali widowiskowo-teatralno-kinowej, jak i modernizacją przyszłego Domu Kultury.

Przebudowa byłej szkoły podstawowej jest realizowana w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita inwestycji wynosi 5.999.000,00 złotych, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 złotych, a wkład własny gminy to 2.462.410,00 złotych.

Koszt samej sali widowiskowo-teatralno-kinowej wynosi 10.455.000,00 złotych. Z tego 7.200.000,00 złotych pozyskano z Dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, natomiast wkład własny Gminy Sława wynosi 3.255.000,00 złotych.

Realizacja tych projektów na terenie byłej szkoły podstawowej w Sławie to ważne wydarzenie dla całej okolicy. Nowoczesna sala widowiskowo-teatralno-kinowa pozwoli na organizację różnorodnych imprez kulturalnych, a także spektakli teatralnych, koncertów i seansów filmowych. Dzięki inwestycji mieszkańcy będą mieli dostęp do nowoczesnej infrastruktury kulturalnej, która przyciągnie również turystów z innych regionów Polski.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl