TworzymyGłos Regionu

Sława. Policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo. W weekend nie obyło się bez interwencji

Poniedziałek, 29 maja 2023 o 11:09, aktualizacja Wtorek, 30 maja 2023 o 15:52, autor: 0
Sława. Policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo. W weekend nie obyło się bez interwencji

Dla policyjnych wodniaków rozpoczął się już intensywny sezon pełen działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i przyjezdnym gościom, którzy korzystają z okolicznych jezior. Przeprowadzone pierwsze kontrole na Jeziorze Sławskim pozwoliły na wyeliminowanie osób, które spożywały alkohol przed wypłynięciem na łodziach. To tylko jedno z wielu zadań, jakie czekają na naszych policyjnych wodniaków w najbliższych miesiącach.

Kontrole na wodach

Policyjne wodne patrole, wraz z Ratownictwem Wodnym Sława, prowadzą wzmożone kontrole na lokalnych jeziorach. Ich celem jest sprawdzenie stanu trzeźwości sterników, kontrola uprawnień do prowadzenia łodzi, jachtów i innych sprzętów pływających, a także zwracanie uwagi na bezpieczeństwo turystów korzystających z kąpielisk przy plażach. Pierwsze kontrole na Jeziorze Sławskim przyniosły już efekty. Dwie osoby, które spożywały alkohol przed wypłynięciem, zostały wyeliminowane z ruchu wodnego, co zwiększa bezpieczeństwo wszystkich użytkowników jeziora.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zapewnienie bezpieczeństwa na jeziorach i w ich okolicach to priorytetowe zadanie prowadzonych przez policjantów intensywnych działań prewencyjnych. Policyjni wodniacy będą prowadzić patrole wokół plaż, dbając o porządek i bezpieczeństwo. Ich obecność ma na celu zapobieganie incydentom i reagowanie w razie potrzeby. Współpraca ze sławskim WOPR-em pozwala na skuteczną interwencję w sytuacjach awaryjnych i udzielanie pomocy potrzebującym. Dzięki temu policjanci mogą zagwarantować, że letni wypoczynek nad jeziorami w powiecie wschowskim będzie bezpieczny i przyjemny dla wszystkich.

Patrole i zadania policyjnych wodniaków

Policyjne wodne patrole staną się nieodłącznym elementem letniej służby policji. Policyjni funkcjonariusze będą patrolować jeziora nie tylko na łodziach, ale również na rowerach, aby skutecznie monitorować plaże i okoliczne tereny. Ich zadaniem będzie nie tylko kontrola stanu trzeźwości sterników i przestrzegania przepisów, ale także zapewnienie wsparcia i pomocy turystom. W razie potrzeby będą udzielać informacji, udzielać pierwszej pomocy lub wzywać odpowiednie służby ratunkowe. 

Incydenty na wodach

Niestety, mimo policyjnych działań prewencyjnych, zdarzają się incydenty z udziałem osób, które lekceważą przepisy i narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. W minioną sobotę (27 maja) sławscy wodniacy podjęli interwencję wobec sternika, który pływał pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Łódź, na której znajdował się sternik i załoga, została odholowana na teren ośrodka wypoczynkowego. Kolejnym przypadkiem była zatrzymana do kontroli łódź motorowa, którą kierowała młoda kobieta z blisko półpromilowym stężeniem alkoholu we krwi.

Sezon zapowiada się jako intensywny

Sezon dla policyjnych wodniaków już się rozpoczął, a to oznacza, że ich praca będzie jeszcze bardziej intensywna. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom i gościom korzystającym z jezior w powiecie wschowskim. Wodniacy kontynuować patrole na wodach, sprawdzanie stanu trzeźwości sterników oraz reagowanie na wszelkie sytuacje wymagające interwencji.

Źródło: KPP Wschowa

PS. Zdjęcia użyte w artykule zostały użyte losowo i nie ukazują osób ukaranych mandatami. Przedstawiają pracę Policji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl