TworzymyGłos Regionu

Policyjni wodniacy rozpoczęli już sezon

– będą ratować, ale i kontrolować

Czwartek, 05 maja 2022 o 11:02, autor: 0 532
Policyjni wodniacy rozpoczęli już sezon

Za nami piękny, słoneczny długi majowy weekend. Większość z nas spędziła ten czas poza domem. Dla wschowskich policjantów był to czas wzmożonych działań prewencyjnych zarówno na drogach, jak i wodach. Dla naszych policyjnych wodniaków ruszył pełną parą sezon letni. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad naszymi jeziorami mieszkańców powiatu wschowskiego, jak i naszych przyjezdnych gości. Pierwszym nietrzeźwym stermotorzystą wyeliminowanym w tym roku na Jeziorze Sławskim okazał się 47-letni wrocławianin.

Dla policyjnych wodniaków rozpoczął się już sezon letni i będzie to czas wytężonej pracy, który swój finał znajdzie dopiero po wakacjach. Zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych to priorytety prowadzonych intensywnie policyjnych działań prewencyjnych.

Zadania naszych policyjnych wodniaków będą polegały na kontrolach stanu trzeźwości sterników, kontroli ich uprawnień jak i wyposażenia łodzi, jachtów, mniejszych sprzętów pływających oraz uwadze się umkną turyści korzystający z kąpielisk przy plażach.

Pierwszym w tym sezonie wyeliminowanym nietrzeźwym stermotorzystą był 47-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który w miniony poniedziałek (2 maja) został zatrzymany na Jeziorze Sławskim przez wschowskich wodniaków. Badanie trzeźwości stermotorzysty wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Dużo wyższy wynik osiągnął 39-letni kierowca BMW, który we wtorek (3 maja) został zatrzymany w Sławie. Badanie trzeźwości 39-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.


 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl