TworzymyGłos Regionu

reklama

Siłownia i sala gimnastyczna w I LO w Wschowie już gotowe

Piątek, 15 grudnia 2023 o 09:41, autor: 0
Siłownia i sala gimnastyczna w I LO w Wschowie już gotowe

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wschowie nastąpił długo oczekiwany koniec przebudowy siłowni i małej sali gimnastycznej. Wicestarosta Waldemar Starosta poinformował o technicznym odebraniu nowo zmodernizowanych pomieszczeń.

Inwestycja, która zmieni zajęcia WF!

Zakres prac obejmował nie tylko roboty budowlane jak rozbiórka czy malowanie, ale też nowoczesne instalacje - elektryczne i wentylacyjne. Co więcej, uczniowie i nauczyciele mogą teraz korzystać z kompletnie wyposażonej siłowni. Wśród zakupionego sprzętu znalazły się: atlas treningowy, ławka treningowa, hantle, gryfy olimpijskie, trenażer eliptyczny, zestaw obciążeń żeliwnych, suwnica na nogi oraz wioślarze powietrzne.

Więcej niż tylko sport - inwestycja w rozwój młodzieży

Dzięki tym zmianom nauczyciele wychowania fizycznego będą mogli lepiej dostosować zajęcia do potrzeb uczniów. To ogromna szansa na zwiększenie zainteresowania sportem i promowanie zdrowego stylu życia wśród licealistów.

Koszty i dofinansowanie - gdzie znaleziono środki?

Całkowity koszt przebudowy wyniósł 264 942,74 zł. Niebagatelny wkład w inwestycję stanowiło dofinansowanie w wysokości 100 000 zł ze środków Województwa lubuskiego, w ramach programu Lubuska Baza Sportowa.

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl