TworzymyGłos Regionu

reklama

Siedem firm zainteresowanych budową nowej sali wiejskiej w Kandlewie

Środa, 28 lutego 2024 o 16:18, autor: 0
Siedem firm zainteresowanych budową nowej sali wiejskiej w Kandlewie

W Kandlewie rusza ambitny projekt budowy nowej sali wiejskiej, który ma na celu wzbogacenie infrastruktury społeczności lokalnej. Inwestycja o wartości 2,1 miliona złotych przyciągnęła uwagę aż siedmiu wykonawców, którzy złożyli swoje oferty w przetargu.

Nowa sala wiejska w Kandlewie. Kluczowe aspekty inwestycji

Nowy obiekt będzie wolnostojącym, jednopiętrowym budynkiem z zadaszonym tarasem, o łącznej powierzchni 347,74 m2. Projekt zakłada stworzenie przestrzeni wielofunkcyjnych, w tym sali dla Rady Sołeckiej, kuchni, toalet oraz pomieszczeń technicznych. Ponadto, budynek wyposażony zostanie w nowoczesne rozwiązania takie jak centralne ogrzewanie, instalacje fotowoltaiczne, a także systemy wentylacji i kanalizacji deszczowej.

Gmina Wschowa otrzymała 2 mln dofinansowania

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla znaczenie tej inwestycji dla Kandlewa: „To ogromny krok naprzód dla Kandlewa! Budowa tej sali pozwoli na organizację wydarzeń i spotkań w komfortowych warunkach, stworzy miejsce do integracji lokalnej społeczności, warsztatów i działań społeczności“. Projekt uzyskał znaczące dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych w ramach programu Polski Ład.

Wizja lokalnej integracji

Zagospodarowanie terenu wokół nowej sali wiejskiej ma na celu nie tylko zaspokojenie potrzeb funkcjonalnych, ale również stworzenie przestrzeni do integracji i wspólnych aktywności mieszkańców. Inwestycja ta ma być odpowiedzią na rosnące oczekiwania społeczności lokalnej wobec miejsca, które umożliwi organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i społecznych.

Zobacz: Budżet Gminy Wschowa na 2024 r. uchwalony. Burmistrz Antkowiak: 21 inwestycji na prawie 20 mln zł

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl