TworzymyGłos Regionu

reklama

Budżet Gminy Wschowa na 2024 r. uchwalony. Burmistrz Antkowiak: 21 inwestycji na prawie 20 mln zł

Piątek, 29 grudnia 2023 o 00:34, aktualizacja Piątek, 29 grudnia 2023 o 01:16, autor: 44
Budżet Gminy Wschowa na 2024 r. uchwalony. Burmistrz Antkowiak: 21 inwestycji na prawie 20 mln zł

Rada Miejska we Wschowie dała zielone światło budżetowi na rok 2024.  Jak podkreśla Burmistrz Konrad Antkowiak, dzięki temu możliwa będzie realizacja 21 zadań inwestycyjnych na sumę prawie 20 milionów złotych. „Remonty kościołów, budowa i remonty dróg (Wieniawskiego, Królowej Jadwigi, Osiedle Jagiellonów), budowa ścieżki rowerowej do Lginia, budowa sali wiejskiej w Kandlewie, remont elewacji i termomodernizacja szkoły w Osowej Sieni, budowa parkingu w Lginiu, remizy w Wygnańczycach”, wymienia, zawarte w budżecie inwestycje, włodarz.

W budżecie przewidziano także środki na kontynuację dotychczasowych inicjatyw. „Będziemy kontynuować projekty społeczne - Senior Taxi, Złota rączka, dofinansowania dla klubów sportowych i stowarzyszeń, stypendia dla uczniów i sportowców, wymianę starych pieców”, mówi burmistrz.

Konrad Antkowiak zapowiada także realizację całkiem nowych przedsięwzięć: „To środki na stworzenie projektów rewitalizacji parków miejskich, budowy remiz strażackich w Lginiu i Siedlnicy, budowy i remontów dróg na wsiach, kanalizacji w Tylewicach oraz Siedlnicy. W planach także utworzenie żłobka dla dzieci we Wschowie!”.

Budżet Gminy Wschowa na 2024 r. w skrócie:

 • Dochody budżetu wyniosą 113,76 mln zł, z czego 98,07 mln zł to dochody bieżące, a 15,69 mln zł to dochody majątkowe​​.
 • Wydatki budżetu osiągną poziom 116,65 mln zł. Z tej kwoty na wynagrodzenia i składki przeznaczono prawie 47,5 mln zł, a na dotacje na zadania bieżące - 12,07 mln zł​​.
 • Wydatki budżetu obejmują również plan wydatków majątkowych na poziomie 19,34 mln zł, z czego 10,81 mln zł pochodzić będzie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych​​.
 • Deficyt budżetu w wysokości 2,89 mln zł zostanie sfinansowany przychodami ze środków z lokat dokonanych w latach ubiegłych oraz wolnych środków​​.
 • Utworzono rezerwy ogólne i celowe, odpowiednio na kwoty 120 tys. zł i 240 tys. zł​​.
 • Dochody i wydatki na administrację rządową i inne zadania zlecone wyniosą 14,56 mln zł​​.
 • Ustalono wydatki na przedsięwzięcia realizowane w ramach ustawowego funduszu sołeckiego oraz środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID 19​​.
 • Limit zobowiązań z tytułu kredytu na pokrycie deficytu ustalono na 4 mln zł​​.
 • Burmistrz otrzymał upoważnienia do dokonywania zmian w budżecie, także w kontekście pomocy obywatelom Ukrainy​​.

Za było 14 radnych

Projekt budżetu został przyjęty zdecydowaną większością głosów. Za głosowali:

 1. Baśczyn Franciszek
 2. Brambor Sabina
 3. Brzechwa Władysław
 4. Buczek Piotr
 5. Drobnik Michał
 6. Gliński Przemysław
 7. Grys Ryszard
 8. Knaflewska-Walkowiak Hanna
 9. Kowalczyk Jacek
 10. Nachaj Agnieszka
 11. Owoc-Kochańska Katarzyna
 12. Sobczuk Tadeusz
 13. Świątek Elwira
 14. Zarzycka Wioletta

Żaden z radnych nie był „przeciw”. Od głosu wstrzymali się: Czopek Miłosz, Maćkowiak Stefan, Widera Wiesław, Wieland Piotr. Głosu nie oddał natomiast Kola Krzysztof, a Pawłowska Jolanta i Stanek-Juśkiewicz Emanuela były nieobecne.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (44)

avatar

avatar
~DzieńDobry!
29.12.2023 10:53

Szanowny Panie Burmistrzu Dziękujemy Panu za ciepło i radość jakie dał nam Pan w mijającym 2023 Roku !. Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2024 Życzymy Panu i całej kadrze UM i G Wschowa wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku !!!!. Życzymy Panu i sobie aby Pan był naszym Burmistrzem na kolejne lata !!!!. Niech Bóg Nas wszystkich chroni przed polityką pisu !!!!. Zdrowia i wiary w lepsze jutro !!!!!.

avatar
~Mieszkaniec
30.12.2023 00:18

Mów za siebie. Najgorszy burmistrz od lat. Nie liczy się że zdaniem mieszkańców.

avatar
~Kurier
29.12.2023 11:15

Liczyłem na to, że coś się ruszy w kwestii dróg na Przylesiu albo Zaciszu.

avatar
~Adaś
29.12.2023 11:33

Budżet jak na miasto powiatowe na pewno nie jest odjazdowy ale z pustego i Salomon nie naleje. Ale nie o tym..... do tematu inwestycji - będąc w święta na spacerze z gośćmi w Parku Wolsztyńskim ( ja po raz pierwszy), to Oni ( osoba mieszkająca nie w Polsce i widząca wiele atrakcji świata) od razu zapytała mnie - dlaczego w tak pięknym miejscu, parku, w "wieży" nie możemy tu na miejscu wypić kawy z lodami ? W każdej innej części świata, w podobnej miejscówce byłaby kawiarnia. Burmistrzu...... dlaczego ? Masz temat/pomysł/inwestycje do zrealizowania. Adaś

avatar
~Biznes
31.12.2023 21:53

Myślę, ze w kwestii kawiarni zadał Pan niewłaściwe pytanie. Zasadnym byłoby raczej: "co mam zrobić, aby gmina wynajęła mi teren wieży pod własny biznes?" Na świecie to prywatni ludzie prowadzą biznesy. Nie burmistrz i gmina :)

avatar
~mieszkaniec Osowej Sieni.
29.12.2023 12:00

Brawa Panie Burmistrzu. Oby tak dalej.

avatar
~Joanna
29.12.2023 12:07

Jak Wschowa nie doceni wiosną tego co ma i zmian, które zachodzą, to znaczy, że zasługujecie na wszystko co było wcześniej. Niektórzy uważają, że tylko burmistrz mieszkający na stałe na terenie gminy jest gwarantem bezpieczeństwa , rozwoju i czego tam jeszcze. Niestety miejscowi już byli i nic nie było. Niektórzy nie potrafią żyć w spokoju. Chroń nas Pannie od kolejnych mundurowych u władzy, a szczególni od tych, co nie potrafią odejść na bok z honorem, bo go nie majaą

avatar
~emeryt+
29.12.2023 13:21

Brawo Pani ~~~Joanno!!!. Takich jak Pani postępowo myślących jest więcej w Naszym Powiecie i Wschowie, musimy tylko powtórzyć aktywność wyborczą z 15.10 !!!!. Jako emeryt i to mundurowy potwierdzam pani zdanie .... " Chroń nas Panie od kolejnych mundurowych u władzy ......""". Dodam, że tacy mundurowi co to za ostatniej władzy ponad 8 lat ich totalnych rządów nie powinni przytsępować do żadnych W Y BB O R Ó W Na Naszym terenie jeśli mają chociaż odrobinę osobistego poczucia WSTYDU i HONORU !!!!. A w dodatku ci co nie potrafią odejść z honorem w stan spoczynku i przystąpili do partii lokalnego pisu i tej na szybko - na kolanie sformowanej "rekonstrukcji" z tzw. szybką ścieżką awansów i mianowań dla wybrańców na wyższe stopnie wojskowe wstanie rezerwy !!!!!. CO TO MA BYĆ ? <> " Miś Bis" ...Zdrowka dla Pani w 2024r.

avatar
~Do emeryta
29.12.2023 15:36

Tak myślom ezbeccy emeryci którzy za komuny on i jego PZPR ządzili i jakim kosztem zwykłych ludzi Y

avatar
~@<>(~~~Do emeryta)
29.12.2023 20:22

Od ponad 30 lat nie ma komuny, tej słusznie mienionej Uprzejmie proszę - jeśli nie jesteś hejterem pixiplus - co ma oznaczać twój paszkwil hejterski ?. Radzę ci, wróć na łono normalności bez tej szczujni pxiplus ---- tvppis już nie ma !!!!. Pisz merytorycznie i z pożytkiem dla Miasta i Gminy Wschowa - nie ucz się od takich emerytów jak TK !!!!.

avatar
~Mieszkaniec
29.12.2023 13:08

Kanalizacja w Tylewicach? Buuhahaha.

avatar
~asd
29.12.2023 15:58

To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo!

avatar
~Tomasz Kłosowski
29.12.2023 17:10

W dniu wczorajszym uczestniczyłem w ostatniej Sesji Miejskiej we Wschowskim Ratuszu. Został uchwalony budżet na 2024 r. Niestety Nasz Burmistrz Konrad Antkowiak nie uczestniczył w Sesji budżetowej, i nie przedstawił osobiście jako Włodarz gminy, radnym oraz mieszkańcom na wizji, budżetu na 2024 i nie pochylił się nad ewentualnymi pytaniami. Powodu chyba nie podano. W dniu dzisiejszym jednostronnie przedstawił budżet w loklanym portalu zw.pl co jest według mnie bardzo słabe. Burmistrz jest wybrany przez lokalne społeczeństwo i powinien być do jego dyspozycji. To dobry budżet z dużą ilością inwestycji, o którą postulowali mieszkańcy i radni. Mój punkt pokazuje, i to moje zdanie, że działania inwestycyjne Gminy rozpoczęły się dopiero w 2023 r., a ich część realizowana zgodnie z planem będzie w 2024r. W tym miejscu można przyjąć, że gdyby nie było wydłużonej ustawowo kadencji samorządu do lat 5, to obecna ekipa wypadłaby źle, przy rekordowym wsparciu poprzedniego rządu. Takie niestety są realia i dane. Cieszy, że wydatki majątkowe gminy (inwestycyjne) w obecnym roku to prawie 19% (cel inwestycji różnie oceniany, szczególnie przy wkładzie własnym), w przyszłym 17% jak przestawiono na Sesji. Jednak poprzednie lata to 2022 niecałe - 6%, 2021 - 5%. Szkoda środków rządowych, z których można było skorzystać przy minimalnym wkładzie własnym a nie lokować swojego kapitału. Doskonałymi przykładami są ościenne gminy i powiaty. Zresztą same wskaźniki pokazują, o których już pisałem, Nasza Gmina WSCHOWA spadła w rankingu lubuskim z 39 na 49 miejsce, na 80 gmin. W budżecie znalazły się środki na zadania, o które mieszkańcy zabiegali od lat i nie ma tu żadnej „łaski” samorządowej, to obowiązek, o który według mnie w tej kadencj nie zabiegano sukcesywnie. Jeszcze raz podkreślę, że tylko włodarz na stałe zamieszkujący na terenie Gminy, który ma ciągły kontakt z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami, uczestniczy w życiu społecznym i samorządowym z trudnymi tematami gwarantuje sukces Naszej Gminy. Żadna forma medialnego przekazu, nie jest w stanie przykryć pomocnych danych statystycznych, faktycznym codziennym kontakcie z mieszkańcem, czy przedsiębiorcom. Wybory samorządowe 2024 już blisko, kolejny raz sami zadecydujemy o Naszej gminie, mamy na tyle dużo danych w różnego rodzaju mediach i kontakcie ze sobą, że możemy to zrobić ze spokojem. Pozdrawiam serdecznie.

avatar
~4427018074
29.12.2023 19:05

O czym ty piszesz. Co ma jedno do drugiego. PAD jest z Krakowa, M. Morawiecki z Wrocławia. Twój starosta gdzieś z jakiejś wioski. Myślę, że gdyby starosta nie "rzucał kłód pod nogi" burmistrzowi sytuacja byłaby zupełnie inna. Zastanawiam się czy ogarnia pan te " procenty "wytnij wklej. Proszę się nie popisywać bo nie masz człowieku o tym pojęcia

avatar
~Do Tomasza
29.12.2023 19:41

A jakim cudem pan uczestniczył w sesji? Kto pana tam wpuscił? Ciekawe ,od lat mieszkańcy nie mieli prawa wstępu na sesję.Ja spróbuję w styczniu .Może mnie wpuszczą ?

avatar
~Pokraczna inf. pisplus...
29.12.2023 19:46

W wykonaniu człowieka, który usilnie walczył o stołek w senacie z nadania lokalnego pisu --- i dzięki Panu Bogu nie uzyskał wymaganych głosów i poparcia ---a obecnie mniemam, że planuje wystartować w planowanych wyborach samorządowych do lokalnego samorządu---WIOSNA 2024--- ( mniemam, że z listy pisu) i jako ten co to święta policji powiatowej organizował na "podwórku Klasztoru Franciszkanów" , jak widać imputuje nam coś tu, coś tu co wygląda na pokraczną informację pisplus ?-!. Szanowny emerycie policyjny jak się nigdy nie zarządzało budżetem takim jak UM i G to się nie wie - albo się wie i świadomie się manipuluje Naszymi Mieszkańcami , a mianowicie co z BRAKIEM PRZEZ te lata z WPŁYWEM ODPISÓW od PODAKU PIT i CIT co to partia szanownego emeryta zabrała lokalnym samorządom za swojego ponad 8 letniego totalnego zarządzania budżetem Państwa i wydawała Nasze pieniądze Publiczne poza budżetem Państwa, np. w postaci " tekturowych czeków" - KARTONIKÓW wg uznania i koilesiostwa partyjnego ???????. Paradoksalnie można tu do szanownego emeryta pod tak długim wywodzie powiedzieć, cytat ..... " kończ waszmość i wstydu oszczędź........... !/////""""""". Z Bogiem !

avatar
~emeryt+
29.12.2023 19:59

UWAGA,UWAGA, UWAGA ..... jak pisze - jak mawia Klasyk !. Po wpisie człowieka z imienia i nazwiska, krótko mówiąc emeryta mundurowego z rekonstrukcji ( zwracam się do forumowicza ~4427018074) OGŁASZAM ROZPOCZĘCIE nowej prekampanii wyborczej lokalnego pisu do WYBORÓW WIOSNA 2024 !!!. Ten przydługi paszkwil - tak proszę Państwa - paszkwil, przypomina mi wypisz wymaluj podobne teksty tego emeryta w okresie kampanii do Sejmu i Senatu, które każdorazowo były nastawione w ataku do Naszego Szanownego Pana Odnowiciela, Pana Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa !!!!. I jak to się te jego ataki wobec Naszego Burmistrza skończyły dla tego emeryta - no jak ??? . NIE dostał się do Senatu - I CHWAŁA Naszemu Zbawcy !!!. Podobnie i teraz te wycieczki paszkwilowe się powinny skończyć dla twórcy - a może całej ekipy twórców z pisu Wschowa !!!!. Narka plus!!!!

avatar
~DO ~~T.K.~~
29.12.2023 20:08

Czy ekspert w stanie spoczynku powie nam coś na temat jak można coś zlikwidować , a następnie powołać w stanie okrojonym do życia ????. Co taki ekspert ( i to lokalny ) powie nam o KPO co to miła min. zasilić nasz lokalny budżet , ale ta ponad 8 letnia totalna władza- pisu - nie złożyła w czasie potrzebnym STOSOWNEGO WNIOSKU do UE ?. Co taki ekspert powie o przywłaszczeniu sobie przez tą ponad 8 letnią władze pisu w Naszym Kraju , tzw. odpisu z podatków PIT i CIT tak Należnego i potrzebnego dla Naszego Lokalnego Samorządu - UM i G Wschowa /. ?. W jaki stopniu te powyższe dyrdymały są autorskie, a w jakim stopniu lokalnego sztabu pis plus !!!!.

avatar
~Himalaje .....+
29.12.2023 22:29

Tak Himalaje niekompetencji mieszkańca Wschowy znanego powszechnie jako "emeryt mundurowy z pisu" to jak Polskie górki !. Pytanie; - co taki człowiek - emeryt policyjny - z taką wiedzą robi jeszcze na emeryturze, czego nie wykazał się do tej pory założeniem własnej prosperującej firmy na Naszym Lokalnym Rynku ?. Tylko uporem maniaka sięga po Naszą Publiczną kasę za pośrednictwem poparcia go jako człowieka pisu w wyborach !!!. Taka "wiedza" się marnuje bez własnej twórczej inwencji. Przykładem na tych ekspertów z pisu mogą być milionowe zarobki na Koszt Suwerena ich propagandowych funkcjonariuszy w ich ponad 8 letnie propagandzie tvppisplus !!!!. Szok i żenada to mało powiedziane !!!!!.

avatar
~66j6
31.12.2023 20:20

A tym gwarantem ma być były inspektor policji?

avatar
~Mieszkaniec
29.12.2023 17:15

Szkoda ze Burmistrz będzie rozdawał kasę na remonty kościoła.Przeciez one jeszcze dobrze wyglądają. Niech Burmistrz przejdzie się na PKP tam straszy w biały dzień. Nie trzeba oglądać horroru aby się przestraszyć. To takie rzeczy robi się w pierwszej kolejności.A w Nowym Roku życzę Panu opuszczenia fotela na którym Pan siedzi.

avatar
~do ~~(mieszkańca)
29.12.2023 19:28

Wystarczy nam, że to ty się tam przechadzasz i to od czasu twojego urodzenia ~~ I czego tego nie zgłosiłeś przez te ostatnie mijające cztery lata rządów starosty powiatowego z nadania pisu ???. Wówczas mieliście i władzę - totalną - , i czeki tekturowe, i subwencje od swojego wojewody ...... , BA!!! - i Nasze Publiczne pieniądze poza budżetem ....itd. No - czego ?.

avatar
~INTEKLIGENCJA plus
29.12.2023 22:45

Panie Kłosowski proszę, proszę pana nie obrażać naszej inteligencji !. Powiem krótko ; - basta z tym potokiem bzdur jako żywo przypominających w dużej części treści tzw. " pasków w info tvppis" , telewizji pańskiej partii, która na całe Nasze Szczęście już przestała nadawać !!!. Pańska niewiedza nas powala .

avatar
~xyz
02.01.2024 08:37

PKP należy do PKP, nie do Gminy więc nie zgadzam się aby nasze gminne pieniądze wydawać na remonty ich budynku :)

avatar
~?Mój Boże
29.12.2023 20:23

...widzisz coś takiego jak tekst ( T.K) i nie grzmisz !?

avatar
~Do klosowskiego
30.12.2023 08:53

Proszę się nie popisywać wpisami bo pan nic nigdy nie zrobił dobrego dla Wschowy a parady w mundurku przebierańca z losowym starostą utrudniającym działania we Wschowie gro wstyd NIE dla mundurowych pisowskich emerytów

avatar
~PYTEK:::
30.12.2023 10:03

Co trzeba mieć w głowie aby coś takiego wypisywać jak forumowicz z imienia i nazwiska *** Kłosowski ..... *** ???. Paradoksalnie przypomina mi to komentarz jednego z radnych pisu co to w ten sposób uzasadnił awans byłej posłanki - byłej bo się w tych wyborach 15.10 ponownie nie dostała do Polskiego Sejmu - tak ją wyborcy okrutnie potraktowali :):):):) z listy pisu , a partia w nagrodę pocieszenia dała jej stołek Pani Dyrektor PKS-u , o tuż ten radny pisu tak to uzasadnił , cytat... " bo była posłanka jeździ autobusami ....""" :):):):). Jak żywo przypomina mi to zachowanie forumowicza pisu z imienia i nazwiska " Kłosowski ....", innego emeryta mundurowego pisu, którego umieszczono na stołku w Starostwie , a już kuriozum jak uczynili prezesem JP w HZZ, jak ten nie dostał się z pierwszego miejsca na liście pisu do Powiatu Wschowskiego !!!!!. To są pisowskie zwyczaje przy awansowaniu swoich wg klucza partyjnej przynalężności --- jak za mienionej komuny :):):):) !.

avatar
~paski plus***
30.12.2023 11:09

Tekst jak widać przygotowany wg wytycznych lokalnego sztabu pis - u !. Niczym nie odbiega od "czerwonych pasków - paszkwili" z słusznie mienionej telewizji Infotvppis, co to ich dziennikarze i redaktorzy byli na usługach partii pisu z milionowym zarobkami !!!!. Ludzie my tu na szczeblu lokalnym zmagamy się z trudem finansowym, dziurą budżetową spowodowaną przez rządy pisu i ich ludzi z listy "milionerów" , ludzie chorzy i niepełnosprawni muszą prosić o pomoc Nasze Społeczeństwo, szpitale powiatowe zadłużone przez ta totalną politykę pisu przez ponad 8 lat ich rządów , a ich "funkcjonariusze tvpis" zarabiali z naszej Publicznej Puli miliony w sakli rocznych zarobków !!!!. A ten tu wypisuje te swoje partyjne paszkwile i udaje, że tego wszystkiego nie widzi !!!!. I ten człowiek był oficerem w policji i za ich rządów awansował !. jaki normalny człowiek jest w stanie coś takiego czynić innemu człowiekowi ?>???. Na całe szczęście, że NASZ NARÓD 15.10 przejrzał na OCZY i odsunął tą pisowską obłudę !!!!. Teraz należy się ponownie zmobilizować na wyborach do lokalnych samorządów i powiedzieć tego typu ludziom, emerytom mundurowym NIE !!!. Koniec Obłud, Koniec z Fałszem i rabunkową gospodarka Naszych Publicznych pieniędzy !!!!!.

avatar
~Adaś
30.12.2023 12:23

Ad. "T.K." forumowiczu...., ja przyjmuję Pana komentarz ze spokojem, Pana ocena, Pana optyka, jeśli prawdziwa to czemu nie. Dla mnie to jest obrachunek a bardziej wyliczenie swoich (T.K.) możliwości już tylko na poziomie starostwa lub gminy. Senat to przegrana a województwo "za daleko" , zostaje funkcja starosty ale to tylko ochłap, bez prestiżu a burmistrz ..... jedynie powaga "spławika " , raz pod wodą, raz na wodzie. Dobrą frazą jest wpis "Himalaje" .....Pan wie/wiedział, jako budżetówka, jak się wydaje środki przyznane obligatoryjnie i tylko tyle Pan umie. Dzisiaj może jeszcze krytykować "na zlecenie" partii, która coraz bardziej w swym negliżu staje się "organizacją" ze złą wonią. Nigdy nie miał Pan okazji (żona chyba tak) zmierzyć się z własną działalnością gospodarczą na poważnie, z prawdziwymi problemami przedsiębiorców gdzie wyciskaliście nas jak cytryny i zwaliście nas "kombinatorami" więc jak czytam cyt. "......faktycznym codziennym kontakcie z mieszkańcem, czy przedsiębiorcom." to myślę, że jest to etap czystej konfabulacji i pasywizmu. Wschowa jak dotąd nie miała szczęścia być po rządami naczelnika/burmistrza takiego co to samemu "pokosztował" pracy z niekomunikatywną i wzdętą administracją państwa, który by musiał swymi działaniami "walczyć" o istnienie ...... Pan tego nie zna i już znać nie będzie, więc nie mamy o czym mówić. Pan komentuje, ja komentuję po raz, to nic nie znaczy, tyle tylko, że Pan chce być kimś (starostą/burmistrzem) dla ....... i to mi ciężko określić ( nie jestem pewien czy kasy?) a ja zdrowym podatnikiem z normalną władzą i tym co pięknie rośnie na polach. Adaś

avatar
~Panie ( ~Adaś)
30.12.2023 15:38

Panie Adaś, Jak Pan Myśli: - czy taki człowiek, co to przez całe życie jako policjant posłusznie wykonywał/ albo i nie rozkazy, polecenia, wytyczne swoich wyższych przełożonych, bowiem tak jest skonstruowany system i struktury policji jest w stanie Pana bardzo inteligentny zrozumieć ?. Człowiek, który obraża swym partyjnym wywodem- bo tylko na to go stać Naszą Inteligencję jest w stanie Pana zrozumieć ?. Czy Pan, Panie Adasiu nie zauważył, iż po 15.10 znikli z pola walki o pisowskie lokalne ideały wszyscy pozostali z rekonstrukcji w tym i ich szef JP, brak posłów......itd. Został tylko na polu walki emeryt pod długie nieobecności po 15.10 i starosta z kolacji pis + psl + resztówki !!!!. To się samo juz kończy Szanowny Panie Adasiu !!!!!!. I dzięki Bogu !!!!

avatar
~Olek
30.12.2023 13:04

Drogi na ul. Królowej Jadwigi i Os. Jagiellonów nie są jeszcze w złym stanie. Za to są ulice, gdzie od lat ludzie czekają na drogi. Gdzie tu więc logika?

avatar
~DO "~olek"
30.12.2023 15:47

A co ty robiłeś przez te ostatnie 8 lat we Wschowie?, czy to nie wasz starosta i wasi posłowie rozdawali wyimaginowane kwoty w postaci " papierowych czeków" ?. Czy nie trzeba było "Olku" zabrać się do budowy dróg i ulic powiatu Wschowskiego i Wschowy przez te ostatnie - wasze bogate lata - w szmal Publiczny ... teraz nam tu wyskakujesz z tym swoim cynicznym - obłudnym tekstem "olku" ???.

avatar
~Urszula Chudak
30.12.2023 19:50

Jestem z zupełnie innej bajki politycznej niż Pan Kłosowski. Mam zupełnie inne postrzeganie niektórych poruszonych w komentarzu kwestii jak np. problemu pozyskiwania środków z rządowego rozdania. Nie proszę Pana, zdecydowanie mniej ich płynęło do samorządów, których szefowie nie sprzyjali ówcześnie rządzącym. Również jak Pan byłam na wczorajszej sesji. Również jak Pan, byłam niemile zaskoczona nieobecnością Pana Burmistrza. Nie byłam jednak zaskoczona grobowym milczeniem niektórych radnych. Odpowiadam również zdziwionemu komentatorowi jak nam się udało uczestniczyć w sesji. Bardzo prosto - nikt nie przeszkadzał przy wejściu, siedzieliśmy na bardzo wygodnych krzesłach i kilka razy nawet usłyszałam propozycję napicia się kawy. Pod tym względem pełna kultura! Mam jeszcze kilka innych spostrzeżeń, te jednak zatrzymam dla siebie.

avatar
~Hihaha....
31.12.2023 16:25

bardzo mnie poruszyły na NIE !!!, te tak zwane dwa wpisy z " nazwiska i imienia" , jak zwykle NIC nie wnoszące do naszego codziennego życia we Wschowie oraz jak ich pseudo komentarz do odbytej już Sesji Radu Miejskiej !!!. Jeden wpis ten od ( TK) typowy - wręcz klasyczny z tzw. " lokalnego biura partii pisu" - nie wiem czego pod adresem z imienia i nazwiska tego emeryta ??-!!!. Drugi jak zwykle ; takie ciągłe udawadnianie sobie , że istnieję i jestem w tej Wschowie ( krótko mówiąc lelum po lelum.....) . Najwyraźniej, ze oboje państwo w ten sposób chcą na siłę zaistnieć w naszych skromnych, bo skromnych mediach !!!!. Życzę im ; - TK uczciwości, uczciwości .... i więcej własnej oceny swojego poczucia wstyd,,,,,, - pani UCH życzę zdrówka i tylko zdrówka w tym 2024 Roku !!!!!. Z Bogiem na lepszy Rok 2024 dla K15P !!!!!.

avatar
~Adaś
31.12.2023 17:13

Ad. "U.Ch." - forumowiczu...., cyt. "Mam jeszcze kilka innych spostrzeżeń, te jednak zatrzymam dla siebie. " - i to jest błąd p. Ulu. Lubię czytać Pani komentarze, mają pozytywny impuls, mają dla mnie/nas - tu opinie podzielone?, nowiny poza "jadłospisem" ...... a przecież w "gęstym sosie" jest ten cały smak ? Nie wiem czy należy, nie wiem czy wypada ale nawet info w jakiej "odległości" od siebie żeście zasiadywali też ma znaczenie, też nas to interesuje ...... nuta do nuty dopiero daje brzmienie, oczywiście w treści politycznej, a przed wyborami to temat gry. Pamiętać należy, to oklepany sąd: każdy może i każdemu wolno, bywać tam gdzie chce, wyrażać swoją zdanie (miłość/lojalność) i w części kombinować ... ok. Lecz hola..., hola... forumowiczu - "Do Adasia", rozum nasz, wymagania masz, pamięć masz więc postulat stawiaj jasny, w samodzielnej ciszy (nie koniecznie), czy np. tematyczny "Pegazus" licuje z jakimkolwiek zaufaniem do nich ? Nie o wszystkim da się pisać, wyczulam na taktykę - zmiękczenie w krytyce czasami przychodzi - cyt. T.K. - " To dobry budżet z dużą ilością inwestycji, o którą postulowali mieszkańcy i radni. " lecz na krótko, bo już dalej cyt. "....... gdyby nie było wydłużonej ustawowo kadencji samorządu do lat 5, to obecna ekipa wypadłaby źle, przy rekordowym wsparciu poprzedniego rządu. " Pamiętacie te momenty...., p. Dajczak hojnie rozdawał, no to znaczy, że p. Antkowiak nie brał, znaczy ..... nie masz drogi na Zaciszu, glans basenu i ścieżki do Lginia. Adaś

avatar
~Urszula Chudak
01.01.2024 12:06

Panie Adasiu, dziękuję za miłe słowa pod moim adresem - też lubię czytać pańskie komentarze. Wie Pan dlaczego? Bo nie są napastliwe - są natomiast merytoryczne z lekkim poetyckim zabarwieniem. Nawet jak Pan krytykuje, stara się Pan nie przekraczać granicy dobrego smaku. Każdy ma prawo do własnej oceny i super, bo jeżeli dwie osoby mówią to samo, to nie mówią nic. Bardzo podobały mi się słowa wypowiedziane wczoraj przez marszałka Hołownię, na wizji jednej [nie podaję nazwy z uwagi na kryptoreklamę, ale łatwo się domyślić której] ze stacji telewizyjnych. Zachęcam do odszukania tego w sieci. W skrócie - mówił o przewietrzeniu Sejmu, dosłownie i w przenośni, o wielkiej oglądalności obrad na youtube - bo trzeba być blisko ludzi, a nie pamiętać o nich raz na 4 lata przed wyborami, z wielkim szacunkiem mówił też o przeciwnikach politycznych. I w tym miejscu przypomniała mi się maksyma widniejąca na stronie startowej Sejmu: "Wszelka władza społeczności ludzkiej, początek swój bierze z woli narodu". Tak bardzo bym chciała, by choć niektóre zasady, znalazły miejsce w naszej Radzie Gminy.

avatar
~Panie Adaś ***
01.01.2024 13:28

Odp. powinna być miedzy innymi w takim tonie ; ..."""" panie pośle, melduję zadanie wykonanie - poszło w eter jak burza ...Hiha....:):):):):)...." . Zdrówka dla naszego pana Burmistrza , dla pana i dla Nas Wszystkich ze Wschowy rozsądnie myślących z przyszłością na Rok 2024 i dalsze lata !.

avatar
~Pełna zgoda( xyz)
02.01.2024 11:17

Dodam , że zabawne jest jak hejterzy słusznie mienionej totalnej władzy na naszych forach internetowych "łapkami w dół" walczą z Panem Burmistrzem Antkowiakami oraz swoimi bzdetami, a la wpisami z tak zwanego "przekazu dnia lokalnej ich poartii pis plus" --- jest to tak zabawne, że czasami powoduje u mnie rozbawienie jak kabarety w tv !!!. Jest to wręcz urocze jak oni teraz z pianą na ustach piszą te swoje polityczne wypociny. A wcześniej jak donoszą w mediach eksperci od polityki przez ostatnie ponad 8 lat tej totalnej walki z Naszą Demokracją stosowali , a la tzw. " Doktrynę Lenina" by zniszczyć Nasze struktury Sadownictwa, Prokuratury,,,,, i służb mundurowych ..... a teraz widać nawet na Naszym lokalnym podwórku jak resztkami sił walczą z Naszą Postępową Władzą !!!!. Tak, ale to już było i nie powróci już więcej ......!!!!. Tego Nam życzę na Nowy 2024 Rok .

avatar
~Adaś
02.01.2024 11:08

Ad. "Biznes" - forumowiczu...., już nie żądaj abym w tak prostej tezie musiał Ci opisywać jak się "drzwi otwiera" ? Zwalanie no to, aby wszystko musiało być w technice "obrazkowej" jest z Twojej strony dalece posuniętym konformizmem . Adaś

avatar
~Papuga i sprawiedliwość ***
03.01.2024 08:06

Jak donoszą Wolne Media dawni zwolennicy tak zwanej "totalnej władzy pis plus" obecnie twierdzą, iż tak de facto to oni pracując w rządowych mediach, czy to w instytucjach na rzecz tej totalnej władzy to tak naprawdę się z nimi nie zgadzali --- Hihahaha.... co za obłuda, co za cynizm z nich obecnie wychodzi :):):):). Najwyraźniej doczytali w Wolnych Mediach, że słowo "pis" w znaczeniu Holenderskim znaczy po prostu "mocz" :):):):)--- i może jest im z tego powodu głupio i tak się teraz zachowują :):):):)!!!!. Zachodzi pytanie, jak się teraz tak przygląda i słucha tych co to te łapki w dół i piszą krytycznie pod Naszym Adresem - Adresem Pana Burmistrza ...itd., to czy oni czasami nie zostali sami w sobie podmienieni przez ich obecnych pracodawców, ze taki dyrdymały piszą i takie głupizny popierają ???. To jak """" syndrom opadających rąk""" " - czy coś tam ???. Czas [po 15.10 idzie do przodu, a oni nadal w psychicznym dołku - dołku, że ponoć "wygrali" , a są w opozycji sami do siebie !!!!. Tak ich można ta ich frustracje tłumaczyć !!!!

avatar
~PAMIĘĆ ....
03.01.2024 08:47

( wiadomo o co chodzi ) <> czas się obudzić mamy 2024 ROK i nowe Demokratyczne Rządy bez przekazów Dnia z Nowogrodzkiej , bez Nepotyzmu i Kolsiostwa oraz szybkiej ścieżki awansów !!!!. Bez ustawek, bez tekturowych czeków i pokazówek na rzdadanie z rekonstrukcja w tle !!!. Bez fikcyjnych Instytutów za miliony Publicznej kasy, " listy milionerów" i bez " willi plus" i prywatnych apartamentów dla swoich ....... itd. Zwróć uwagę - pora sie obudzić mamy Rządy K15P !!!!!. Tu nie potrzeba się przypodobywać tego typu tekstami pod dyktando szefów partii ..... !!!!. Czas się obudzić z tego letargu obłudy, cynizmu i fałszu ---- trzeba iść z duchem czas ..... !!!. Kapujesz ????. Wstań z kolan i patrz w przyszłość bez wiecznej rekonstrukcji pod dyktando innych !!!!. Narka

avatar
~do Adaś
03.01.2024 19:44

Pewnie się Adaś cieszysz, że od 1 stycznia wchodzi dobrowolny ZUS. Albo płacisz 1600,32 zł, albo zamykasz działalność :-)))) Tak sobie zagłosowałeś :-))

avatar
~DO(~~do Adaś)
04.01.2024 07:42

Szczerze !!!!. Tak bardzo się cieszę, że Mamy Koalicję 15 Października, że Mamy Demokrację , Wolność i Radość z Wygranej 15.10 !!!!. Tak bardzo się cieszę, że Nowa Władza K15P przystąpiła do Reformy zrujnowanego Naszego Państwa - Polski po ponad 8 latach ich ( pisowskich) rządów !!!. Przywracamy prawdziwe państwo Prawa i Naszej Sprawiedliwości, a nie pisowskiej w strukturach Policji, Prokuratury, Sadach, TK, Spółkach Skarbu Państwa. Instytucjach Państwowych i Państwowej Administracji ....itd. !!!!. To Nas Bardzo, ale to bardzo Cieszy !!!!!. A tak nawiasem mówiąc, to kiedy Nasze Nowe Władze w Województwie przystąpią do przeprowadzenia AUDYTÓW i Rozliczania Spółek Skarbu Państwa na terenie wojewlodztwa . powiatów - w tym Wschowskiego i HZZ Osowa Sień ????. Widzimy co się działo w takiej spółce jak tvp, radio Polskie , PAP ---- te ich milionowe zarobki !!!!!. Panowie K15P województwa lubuskiego czekamy na rozliczenia !!!!!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl