TworzymyGłos Regionu

reklama

Remont drogi w Jędrzychowicach rozpocznie się 30 maja

Środa, 24 maja 2023 o 17:29, aktualizacja Środa, 24 maja 2023 o 17:41, autor: 0
Remont drogi w Jędrzychowicach rozpocznie się 30 maja

Dnia 30 maja br. (wtorek) rozpocznie roboty budowlane związane z remontem drogi gminnej 005813F w Jędrzychowicach, która prowadzi do cmentarza. Prace te są realizowane są w ramach zadania pn. "Remont drogi w Jędrzychowicach". Wykonawcą robót jest firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o. z Głogowa. Mieszkańcom przypominamy o zachowaniu ostrożności i wyrozumiałości wobec utrudnień w ruchu, które będą występować podczas prowadzenia prac.

Burmistrz i Główna Księgowa podpisali umowę

Przypomnijmy, że dnia 19.05.2023 r. Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, wraz z Główną Księgową Heleną Romanowicz, podpisały umowę na realizację zadania pn. "Remont drogi w Jędrzychowicach". Za wykonanie robót odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o. z Głogowa, a nadzór inwestorski będzie sprawowała firma MK-PROJECT reprezentowana przez Tomasza Łosia.

Zakres remontu

Zadanie remontowe obejmuje wyremontowanie drogi gminnej nr 005913F na odcinku o długości 557 m. Remont dotyczyć będzie drogi prowadzącej od drogi powiatowej nr 1006F do cmentarza w miejscowości Jędrzychowice. Planuje się kompleksowe wyremontowanie drogi, w tym budowę nowej konstrukcji jezdni z nawierzchnią z betonu asfaltowego AC11S. Ponadto prace obejmą również remont zjazdów do posesji oraz chodników, które zostaną wyremontowane przy użyciu kostki betonowej. Projekt przewiduje również wykonanie pobocza po jednej stronie jezdni oraz humusowanie na granicy pasa drogowego.

W ramach tego zadania część istniejącej kanalizacji deszczowej zostanie poddana remontowi. Dodatkowo, przewiduje się wymianę przyłączy wodociągowych w granicy pasa drogowego, co będzie wymagało również prac branży sanitarnej.

Jednym z istotnych elementów tego zadania będzie wprowadzenie nowej organizacji ruchu oraz oznakowania pionowego. Planuje się umieszczenie elementu brd, czyli progu zwalniającego, który przyczyni się do ograniczenia prędkości do 30 km/h na tym konkretnym odcinku drogi. Dzięki temu zapewniona zostanie większa bezpieczeństwo dla kierowców i pieszych.

Wartość zadania i dofinansowanie

Całkowita wartość zadania remontowego wynosi imponującą kwotę 1 717 863,84 zł. Projekt ten został dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co pozwoliło na uzyskanie wsparcia w wysokości 1 204 008,00 zł.

Termin realizacji

Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca ma na realizację zadania czas 6 miesięcy, liczony od dnia podpisania umowy. Wszystkie prace mają być zakończone zgodnie z ustalonym terminem, co pozwoli mieszkańcom jak najszybciej korzystać z nowo wyremontowanej drogi.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl