TworzymyGłos Regionu

reklama

Kolejne środki płyną do powiatu

Piątek, 08 kwietnia 2022 o 10:09, aktualizacja Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 o 11:23, autor: 2
Kolejne środki płyną do powiatu

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski aktywnie działa i pozyskuje środki na realizację ważnych inwestycji dla naszego powiatu, zarówno dotyczących rozwoju infrastruktury drogowej i edukacyjnej.

W dniu wczorajszym na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka Starosta Wschowski uczestniczył w uroczystym spotkaniu, podczas którego podpisał umowę na dofinansowanie zadania pn. “Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1013F w Lginiu – etap I”.

- Bardzo się cieszę, że tę długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję możemy zrealizować dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Projekt realizowany zostanie w systemie “zaprojektuj i wybuduj”. Przebudową zostanie objęty odcinek drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 305 do Kościoła pw. św. Bartłomieja Apostoła. W ramach dofinansowania sporządzona zostanie dokumentacja techniczna oraz wykonane będą roboty związane z przebudową i rozbudową drogi, w tym poszerzenie jezdni do szerokości 6 m, wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej na podbudowie i warstwach konstrukcyjnych, budowa ciągu pieszo-rowerowego, budowa lub przebudowa zjazdów, wykonanie odwodnienia i elementów bezpieczeństwa ruchu.

- Wartość zaplanowanych robót wynosi 2.344.915,00 zł. Przyznane dofinansowanie stanowi 60% wartości zadania. To pierwszy etap realizacji planów dotyczących tej miejscowości. To ważny, ze względu na obecność jezior, rejon naszego powiatu. W okresie letnim występuje tam wzmożony ruch turystyczny, dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg, w tym pieszym i rowerzystom – mówi Starosta Wschowski.

foto: LUW

Tekst: Powiat Wschowski 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ciekawski
08.04.2022 12:24

A co z drogą i ścieżką na Wyszanów ??? Nie widać,żeby coś się działo.

avatar
~Fotka goni Fotkę ***
10.04.2022 13:53

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć co to za NBOWOMODA z tym PRZYPINANIEM swoich FOTEK do każdej informacji jakie płyną ze starostwa ????. Czy jak będzie, np. informacja o oddaniu nowej szalety w starostwie to taż z taka fotką ?????. Czy nasze lokalne społeczeństwo jest wg nich tak "ograniczone" , że nie wie kto jest starostą , bądź wojewodą ????, że aż trzeba się tak przyklejać z tymi fotkami ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl