TworzymyGłos Regionu

reklama

Remont drogi w Jędrzychowicach: umowa podpisana!

Piątek, 19 maja 2023 o 16:21, aktualizacja Sobota, 20 maja 2023 o 22:08, autor: 1
Remont drogi w Jędrzychowicach: umowa podpisana!

Dnia 19.05.2023 r. Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, wraz z Główną Księgową Heleną Romanowicz, podpisały umowę na realizację zadania pn. "Remont drogi w Jędrzychowicach". W ramach tej umowy, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o. z Głogowa, reprezentowane przez Pana Piotra Pietruszko, będzie odpowiedzialne za wykonanie robót.

Podpisaniu umowy towarzyszyli również radni Rady Miejskiej, tj. Krystian Śladewski, Grzegorz Wiliński, Agnieszka Skurjat, oraz sołtys Brygida Piwowar. Dodatkowo, podpisana została umowa na nadzór inwestorski z MK-PROJECT, reprezentowanym przez Tomasza Łoś.

Remont drogi gminnej w Jędrzychowicach

Zadanie remontowe obejmuje wyremontowanie drogi gminnej nr 005913F na odcinku o długości 557 m. Dotyczyć to będzie drogi prowadzącej od drogi powiatowej nr 1006F do cmentarza w miejscowości Jędrzychowice. Całość inwestycji zakłada kompleksowe wyremontowanie drogi, przy czym planowane jest wykonanie nowej konstrukcji jezdni z nawierzchnią z betonu asfaltowego AC11S. Ponadto remont obejmie również zjazdy do posesji oraz chodniki, które zostaną wyremontowane przy użyciu kostki betonowej. W ramach prac przewidziane jest również wykonanie pobocza po jednej stronie jezdni oraz humusowanie na granicy pasa drogowego.

Część istniejącej kanalizacji deszczowej również podlegać będzie remontowi w ramach tego zadania. Dodatkowo, w ramach inwestycji przewidziana jest wymiana przyłączy wodociągowych w granicy pasa drogowego, co wymagać będzie również prac branży sanitarnej.

Ważnym elementem zadania będzie wprowadzenie nowej organizacji ruchu oraz oznakowania pionowego. Planowane jest umieszczenie elementu brd - progu zwalniającego, który ma przyczynić się do ograniczenia prędkości do 30 km/h na tym konkretnym odcinku drogi.

Wartość i termin realizacji

Całkowita wartość zadania wynosi imponującą kwotę 1 717 863,84 zł. Projekt został dofinansowany w wysokości 1 204 008,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z umową, wykonawca ma na realizację zadania czas 6 miesięcy, liczony od dnia podpisania umowy. Wszystkie prace mają być zakończone zgodnie z ustalonym terminem.

Remont drogi w Jędrzychowicach jest inwestycją, która ma przyczynić się do poprawy infrastruktury drogowej w regionie. Mieszkańcy miasta i gminy Szlichtyngowa, zwłaszcza mieszkańcy Jędrzychowic, będą mogli korzystać z nowoczesnej i bezpiecznej drogi, co wpłynie na poprawę komfortu podróżowania oraz zwiększy bezpieczeństwo na lokalnych trasach.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Pytanie
21.05.2023 06:52

Pani Burmistrz, kiedy ruszy remont drogi w Nowych Drzewcach ? Umowa podpisana dwa lata temu a drogi jak nie było tak nie ma ....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl