TworzymyGłos Regionu

reklama

Przedwyborczy breifing PiS we Wschowie. Poseł Marek Ast: Zwyciężymy! (VIDEO)

Sobota, 07 października 2023 o 17:07, aktualizacja Sobota, 07 października 2023 o 17:07, autor: 71
Przedwyborczy breifing PiS we Wschowie. Poseł Marek Ast: Zwyciężymy! (VIDEO)

Wschowa — W kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych, które odbędą się za mniej niż 10 dni, Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konferencję prasową we Wschowie. Wśród obecnych byli kandydaci — Marek Ast, Tomasz Kłosowski i Grzegorz Maćkowiak, nie zabrakło również lokalnych działaczy i sympatyków.

Briefing PiS we Wschowie

Grzegorz Maćkowiak, kandydujący do Senatu z okręgu numer 20, otworzył briefing, mówiąc:

„Jesteśmy dzisiaj we Wschowie, kolejny etap naszej kampanii wyborczej w województwie lubuskim. Dzisiaj Wschowa, ale nie tylko Wschowa. Chcemy dzisiaj pokazać tutaj naszą drużynę, osoby, które są zaangażowane w kampanię wyborczą. Idziemy po zwycięstwo."

Andrzej Bielawski, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym numer 22 do Senatu RP, podkreślił dynamikę kampanii w regionie:

„Cieszę się, że w okręgu 22 tak dynamicznie drużyna Prawa i Sprawiedliwość promuje się w tej kampanii. Cieszę się, że trafiła również tutaj do nas do Wschowy. [...] Dla bezpieczeństwa powiatów, mieszkańców, dla dalszego rozwoju takich mniejszych samorządów jak samorząd powiatowy we Wschowie, jak gminy z terenu powiatu wschowskiego, do zwycięstwa!. "

Poseł na Sejm RP, Marek Ast, przypomniał o sukcesie partii w poprzednich wyborach:

„Zaczynamy ten ostatni tydzień kampanii we Wschowie. 4 lata temu również ten ostatni najważniejszy tydzień rozpoczynaliśmy właśnie tutaj, przed wschowską farą, biblioteką, muzeum. Wygraliśmy wybory w powiecie wschowskim, osiągając rekordowy rezultat, najlepszy w województwie. Wygraliśmy również w całym województwie, zdobywając 150 000 głosów, co dało nam 4 mandaty. Dzisiaj idziemy po te 4 mandaty, licząc na więcej.”

Ast podkreślił, że zwycięstwo w poprzednich wyborach zaowocowało znaczącymi środkami na inwestycje samorządowe w powiecie wschowskim. Wspomniał o zrealizowanych zadaniach na ponad 70 milionów złotych, inwestycjach w drogi powiatowe, a także wsparciu dla kultury i ochrony zabytków.

„Pięknie odrestaurowana wieża wschowskiej fary górująca nad całym powiatem. To są rzeczywiście duże pieniądze, które kierował tutaj Minister Kultury. W ramach Polskiego Ładu można teraz aplikować o fundusze na ochronę zabytków.”

Poseł Ast nie omieszkał również skomentować działań konkurencji, zwracając uwagę na obecność bilbordów Koalicji Obywatelskiej w całym województwie.

„Platforma Obywatelska jest odpowiedzialna za głosowania w Parlamencie Europejskim za przymusową relokacją migrantów. Mateusz Morawiecki zapowiedział stanowcze weto na Radzie Europy, jeżeli chodzi o ten pomysł. Polacy to weto powtórzą za tydzień w referendum.”

Zdaniem posła Asta, kluczem do sukcesu w nadchodzących wyborach jest wybór odpowiednich kandydatów.

„Z każdym dniem jestem coraz bardziej przekonany, że Tomasz Kłosowski te wybory wygra, zdobywając dla tego okręgu i dla Wschowy mandat senatora.”

Tomasz Kłosowski, kandydujący do Senatu z okręgu numer 22, podkreślił ważność swojej kandydatury.

"Ta kandydatura nie jest przypadkowa. Sfera bezpieczeństwa jest dla mnie bardzo ważna. Spostrzegam obecny Senat jako miejsce, w którym każdy wyborca, obecny czy przyszły, każdy mieszkaniec naszej Polski, powinien czuć się reprezentowany."

Kłosowski zwrócił uwagę na problematykę procedowania ustaw w obecnym Senacie, które często trwa długo, a ustawy są wielokrotnie odsyłane, uchylane czy zmieniane.

"Moje zadanie będzie proste. Przede wszystkim chcemy odzyskać Senat i stworzyć nowy Senat większości Zjednoczonej Prawicy."

Kandydat podkreślił sukcesy Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wschowskim, wskazując na inwestycje w różnych sektorach, takich jak gospodarka, rolnictwo czy szkolnictwo. Wyróżnił również działania partii w mniejszych miejscowościach, takich jak Wyszanów, gdzie oddano do użytku drogę i ścieżkę rowerową.

"Nasza kampania nie jest skoncentrowana tylko na dużych miastach. Odwiedzamy mieszkańców tych najmniejszych miejscowości, gdzie widać realizację naszych działań."

Na zakończenie swojego wystąpienia, Tomasz Kłosowski zaapelował do obywateli, by oddali na niego swój głos w nadchodzących wyborach.

"Zapraszam do głosowania na moją osobę. Nie jestem osobą krzykliwą czy kłótliwą. Jestem otwarty na współpracę z każdym, niezależnie od barw politycznych. Dla mnie najważniejsza jest Polska i praca dla Polski i Polaków."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (71)

avatar

avatar
~Eldo
06.10.2023 19:41

Pis się zwija

avatar
~Marek
06.10.2023 19:56

Przeproście i *************

avatar
~Hmm
06.10.2023 20:07

Biorąc pod uwagę, jak bardzo starannie dobierali uczestników swoich spotkań wyborczych i medialną ciszę przed nimi, to nie ma się co dziwić, że liczą na 101 % poparcia. ?

avatar
~Gekon
06.10.2023 21:09

Proponuję z list ZP / PiSu zagłosować na wybitnego kandydata na posła, tj. na p. Łukasza Mejzę. To może byś świetny przyszły Minister Zdrowia.

avatar
~ŻENADAplus!!!
07.10.2023 04:49

A gdzie schowali Mejzę???. Takiej kompromitacji kandydatów to już nie było od 1945 !!!!. I pomyśleć, że popiera go emeryt policyjny to już całkowita degrengolada !!!!!. Totalny bezwstyd !!!~!. jak to mówią nasi dziadowie """ I każda żmija się kiedyś kończy"""". !!!!

avatar
~BREIFING - CO ????
07.10.2023 06:27

123-policz-napisz-rozwiąż-wytnij-wklej!!!. A la taki sami sobie partyjny STAND UPERZY w miejscu publicznym o zgrozo bez publiki !!!!. A my Wiemy i Pamiętamy, że w tych wyborach POLSKA ma TWARZ KOBIETY oraz, że Głosujesz = Decydujesz Szanowny Wyborco !!!!. My widzimy, śledzimy i pamiętamy co oni przez te ostatnie lata - osiem ostatnich lat Polki i Polacy !!!!. Pamiętamy o Totalnym ich NEPOTYŹMIE i KOLESIOSTWIE PARTYJNYM - co widać nawet teraz na ich BILBORDACH wyborczych !!!!. Pamiętamy o tych Aferach - NIE ROZLICZONYCH - z okresu Covidu 19 ; - te maseczki, te respiratory od handlarza bronią !!!!. o inwestycjach typu PROMY, ELEKTROWNIA w Ostrołęce, milina tanich mieszkań, samochodów elektrycznych, fabryce samochodów, windach dla inwalidów, braku pomocy dla osób niepełnosprawnych , itd., itd., .......... IIII. jak widać teraz bez osobistego poczucia z tego względu wstydu i honoru oni coś tam, coś tam do nas w postaci trybu STTAND UPEra deklamują , a la sami do siebie bez widowni i wyborców !!!!!. Żenada !!!!.

avatar
~EMERYT (P)
07.10.2023 07:09

Co na listach tej partii robi były policjant ????. Dalszy komentarz w tym temacie jest zbędny !!!. Samo określenie się jest już tego POWODEM !. Narka !. 15.10 --- jaki szanujący się człowiek może to popierać ???.

avatar
~ikde
06.10.2023 21:14

bardzo cieszy widok mlodziezy xd partia dla emerytow

avatar
~Nigdy więcej!!!
06.10.2023 21:28

Jak Wam nie wstyd tak łgać, upadlać się, jak mogą Wam przez gardło tak lekko przechodzić kłamstwa i oszczerstwa? I Wy chcecie rządzić Polską? NIGDY

avatar
~Elwis
09.10.2023 22:38

Im nie jest wstyd. Kłamstwo to ich drugie imię. Zreszta wypłynęli na kłamstwie smoleńskim.

avatar
~Janek
06.10.2023 21:39

Straciliście twarz przez Mejze i co powiecie wsprawie bezpieczeństwa CIEPIELOWEK

avatar
~Jacek
06.10.2023 21:48

Idźcie w pis...du. Będzie was brakować po 15.X ; )

avatar
~Widz
06.10.2023 22:26

T.K. taki zaangażowany i zorientowany, że podczas swojego samochwalenia w czasie "hucznego otwarcia " drogi ze Szlichtyngowej do Wyszanowa mylił nazwisko oraz funkcje Pani z którą rozmawiał. Ludzie obok nic nie znaczą -jestem ja ...ja ....ja... !

avatar
~Szanowny **Widz**
07.10.2023 11:40

To jest tyko jedna mała kropla w morzu tego co pan o tym emerycie pisze !!!!. Wystarczy tylko prześledzić jego drogę służbową za rządów SLD-PSL i PO - PSL !!!!!!. Książkę można w tym temacie napisać --- To widać jakie emeryt ma poparcie w swoim środowisku --- Jak to możliwe, że były policjant startuje z list pisu razem z kandydatem Mejzą ??????. To już mówi samo za siebie - panie ( panie-Gie-koniu) Klasyka ; " nie ważne jak ktoś zaczyna TYLKO JAK KOŃCZY"""" - mając na uwadze tych kandydatów !!!!!. Narka !!!!

avatar
~panie Gie-koniu
07.10.2023 07:08

Ciekawa sprawa z tym Mejzą. Tak działa doktryna Neumana. "Dopóki jesteś z PO nic ci nie grozi. Ale spróbuj nas zdradzić" Pamiętacie od kiedy zaczął się wściekły atak na działalność Mejzy ? 2021 po tym jak Mejza został posłem z PSL a 2w 2021 przeszedł do PIS. I zaczęła się jazda. Dla przypomnienia Mejzę do polityki wprowadził Wadim Tyszkiewicz. Współpracował "owocnie" z marszałek Polak, wtedy był OK. Dla przypomnienia ; https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ukasz_Mejza

avatar
~SUWEREN***
07.10.2023 08:11

CZY W TYM WIEKU ŁADNIE TAK LUDZI OSZUKIWAĆ ???. TYLW W WAS OBŁUDY i CYNIZM i TEN WASZ TOTALNY NEPOTYZM i KOLESIOSTWO !!!!!. NIE DO ZNIESIENIA PO TYCH PONAD 8 LAT WASZEJ TOTALNEJ WŁADZY !!!.

avatar
~PYTEK; - ?
07.10.2023 08:41

Która to już z kolei kadencja tego pana z pisu w Polskim Parlamencie ??? - jak długo jeszcze my wyborcy będziemy temu płacić pensję ?. Biorąc pod uwagę, iż nie był on w stanie NIC zrobić inwestycyjnego z prawdziwego zdarzenia dla Naszego Powiatu !!!- ???. Czy rola posła Polskiego parlamentu jest i ma sie ograniczać tylko do udział w corocznych , a la piknikach - święta Rolników i pseudo rekonstrukcjach ????. A co miał i ma z tego powiat i jego mieszkańcy NIE wspomnę o całym województwie Lubuskim ???> szanowny wyborco województwa Lubuskiego Czy Ty - Wy tego nie widzicie ???? - Czy Ty - Wy się nadal na to godzicie ???. I ten udział na ich listach człowieka z " teczki" , a la Mejzy i emeryta mundurowego jakoby nie było w naszym WOJEWÓDZTWIE innych ludzi z perspektywą na PRZYSZŁOŚĆ i NOWOCZESNŚĆ --- ?????. Co to ma być ten obecny ich skalda?????. Wyborco Lubuski Ty decydujesz - Ty wybierasz !!!!!. Nie daj się zwieść odgrzewanym kotletom i rekonstrukcją tych kandydatów !!!!.

avatar
~Dramat
07.10.2023 09:41

Jedyne co potrafi PiS to tylko przypisywanie wszystkich złych rzeczy Tuskowi. Przecież Pisiorki rządzą już 8 lat i wszystko zwalają na poprzedników. Pora na zmianę. Afera goni aferę, stanowiska bez kompetencji dla swoich, Okradanie spółek Skarbu Państwa, niegospodarność, windowanie cen paliw a teraz nagłe ich obniżanie. PiS to wstyd dla normalnych obywateli

avatar
~ChiChot
08.10.2023 08:54

Masz całkowitą rację .Nie zapomnij jednak ,że Tusk z Bieleckim ,dobrze prosperujące spółki Skarbu Państwa,sprzedawali poniżej wartości gruntu na której się znajdowały .

avatar
~NOCNY MAREK!
09.10.2023 04:58

"ChiChot" - a nie przeszkadza ci obecne uwłaszczenie się na Naszym Publicznym mieniu ?. Jak można na etacie służby państwowej zarabiać miliony. począwszy od takiego redaktorka w tvppisplus, a skończywszy na spółkach skarbu państwa ( pytanie jaki szmal ma prezes w HZZ z nadania pisu ???? i czy i kogo społecznie finansuje ?????) . A już machlojki w obrocie mieniem państwowym takiego Orlen to szczyt i mistrzostwo świata _ co Nie " ChiChot" ???? - Jak to mówią - wpierw się ugryź we własny język zamiast coś [powiesz !!!! --- zero wyobraźni i wiedzy !!!!.

avatar
~Gosc
07.10.2023 09:45

Won z pisiorami należy te mafie pogonić

avatar
~Antypisowiec.
07.10.2023 11:42

Sasin obiecał, że jak nie odbędą się wybory kopertowe, to poda się do dymisji, przepuścił grube miliony i tuczy się dalej przy korycie, zostało jemu i innym złodziejom jeszcze kilka dni.

avatar
~Podsumowanie-plus+!!!
07.10.2023 11:53

Cytat z ich klasyka partyjnego , """ Cała Polska z Was się śmieje .................""" Hihihi .......!!!! . I się śmieje szanowni Wyborcy ale z nich, co widać, słychać i czu........ i na tej stronie i w Całej Naszej Polsce, jako dowód podaję media internetowe , np. onet , cytat """ Oto ścieżka oporu wyznawców prezesa. Trzeba jechać głosować od Lubelskiego ..." --- warto, aby oni to przeczytali, a już na pewno ich emeryt i poseł !!!!!. Hihihi........ !. i """" "Cała Polska z Was się śmieje ........... (tak mówił ich klasyk) """". !!!!.

avatar
~Zen
07.10.2023 10:59

Nie piszę a od dawna wiem, NIE GŁOSUJĘ na PiS . Dlaczego ? Za listę kandydatów z poziomu niemożliwego do strawienia: Mezja, Ast, a na policjantów nie głosuję.

avatar
~ciekawy
07.10.2023 14:03

Zdzichu, co Ty tam robisz ? A tak Cię szanowałem. Szkoda.

avatar
~JA-SUWEREN
07.10.2023 12:19

Czy wam na tej fotce nie jest tak po prostu wstyd za to wszystko Co Nam przez te ostatnie osiem lat totalnej waszej władzy Z R O B I L I Ś C I E ?????. NIE JEST WSTYD ....?????????. Co na to wasze otoczenie ????.

avatar
~CZYTELNIK
07.10.2023 13:01

Ast nie osmieszaj sie i znikaj ze Wschowy gdzie pieprz rośnie bo ciebie tez dopadną

avatar
~do czytelnik
08.10.2023 21:53

Nie strasz nie strasz, bo się ...

avatar
~DO(~do czytelnik)
09.10.2023 05:01

Ty i tobie podobni już się z............. !!!!. Co widać po waszej naczelnej szczujni !!!!!!

avatar
~Ola
07.10.2023 14:00

Wschowianki wstydu nie mają wieszając na płotach mejze WSTYD

avatar
~Raf
07.10.2023 21:06

Cieszę się że za 8 dni już ich nie będzie , tylko sobie umieją przypisywać zasługi i kłamać nic poza tym ….

avatar
~Ada
07.10.2023 21:52

Tylko nie to.

avatar
~PARAFRAZUJAC!
08.10.2023 08:46

Parafrazując powyższy wpis ::: ....." Cała Wschowa i Powiat Wschowski z was się śmieje ........itd." - z was i waszego emeryta i Mejzy, czy wy tego nie czujecie i nie widzicie ???. jakim prawem umieszczono waszą fotkę w tym miejscu jak wcześniej wisiała tu informacja dot. Gminy Wschowa ???. Zwijacie się jak najdłuższa żmija i to jest to , cytat " Jezus Marian" ..... Narka !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl