TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarto wyremontowaną drogę powiatową Szlichtyngowa – Wyszanów (VIDEO)

Wtorek, 03 października 2023 o 13:16, aktualizacja Wtorek, 03 października 2023 o 13:39, autor: 17
Otwarto wyremontowaną drogę powiatową Szlichtyngowa – Wyszanów (VIDEO)

Zakończyła się kolejna ważna drogowa inwestycja Powiatu Wschowskiego. W ramach projektu pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów w formule zaprojektuj i wybuduj” przeprowadzono szereg prac. Modernizacja to odpowiedź na liczne głosy mieszkańców dotyczące jakości drogi.

Zakres prac

W ramach projektu zrealizowano:

  • Przebudowę i rozbudowę jezdni i skrzyżowań z nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości 2530 m.
  • Budowę ścieżki pieszo-rowerowej, co jest ważnym elementem podnoszenia bezpieczeństwa.
  • Przebudowę zjazdów na posesję.
  • Przebudowę i budowę urządzeń odwadniających oraz zagospodarowanie terenu.
  • Budowę kanału technologicznego.

Przy realizacji projektu usunięto kolizje z istniejącymi sieciami i urządzeniami infrastruktury technicznej.

Finansowanie projektu

Inwestycja została sfinansowana w 100% ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość dofinansowania wyniosła 5 144 256,90 zł, a całkowita wartość projektu to 5 248 535,24 zł.

Konferencja prasowa

Do zgromadzonych na oficjalnym otwarciu drogi przemawiali Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Poseł na Sejm RP Marek Ast oraz Sołtys Wyszanowa Wioleta Adamczyk.

„To ważne wydarzenie dla mieszkańców tej części powiatu wschowskiego. Powiat Wschowski pozyskał ponad 5 milionów złotych z rządowych programów. (...) Powiat Wschowski tego typu inwestycji infrastrukturalnych realizuje na ponad 80 milionów złotych. Nie wydarzyłoby się to, gdyby nie wsparcie posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pana Marka Asta.” - mówił Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

„Droga Szlichtyngowa-Wyszanów była niezwykle potrzebna, to było marzenie mieszkańców gminy. (...) Powiat Wschowski nigdy w historii na taką skalę nie realizował swoich zadań inwestycyjnych dzięki znakomitym programom rządowym. (...) Jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego, jestem dumny z wprowadzenia programu ochrony zabytków.” - podkreślał Poseł na Sejm RP Marek Ast.

„Dzięki obecnemu rządowi i wsparciu pana Marka Asta mamy piękną drogę i ścieżkę rowerową. (...) dzisiaj mamy wspaniały przykład tego, że rząd dotrzymuje słowa.” - zaznaczyła Sołtys Wyszanowa Wioleta Adamczyk.

Przy okazji otwarcia wyremontowanej drogi głos zabrał również Tomasz Kłosowski, który podkreślił znaczenie drogi dla lokalnej społeczności oraz wpływ na bezpieczeństwo i rozwój lokalnych przedsiębiorstw. O znacznym dofinansowaniu ze strony rządu mówiła Małgorzata Gośniowska-Kola, składając przy okazji gratulacje mieszkańcom za zaangażowanie. Za realizację inwestycji dziękowała również Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

avatar

avatar
~Mieczysław
03.10.2023 15:17

Większych bzdur nie słyszałem już dawno. 100 % inwestycja rządowa a tu jakieś starania się o dotacje. I jak można otwierać już dostępną dla spłeczności drogę. A tak nawiasem do kolegi Kłosowskiego, co ma stwierdzenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Czy rolą byłego policjanta jest analiza projektu fachowców

avatar
~BEZWSTYDplus!!!
03.10.2023 16:53

Szanowny Panie Mieczysławie pańskie słowa do tego człowieka to jak grochem o ścianę !!!!!. Pytanie : - czy to jest zebranie przedwyborcze partii pisu na tej drodze ?. Czy ta ich tam obecność - kandydatów pisu do tych wyborów - to nie jest wprost nadużycie i łamanie prawa WYBORCZEGO ???> To jest Szczyt - Szczytów, aby kandydat partii rządzącej uczestniczył w tego typu akcji organizowanej na KOSZT SUWERENA !!!!. Warto to zbadać po przez Komisje Wyborczą !!!!-?.

avatar
~do Mietka
03.10.2023 16:48

Amen.

avatar
~2112
03.10.2023 18:52

Witam. Nie znam się na polityce. Nie mogę zrozumieć jednego PIS obarcza Platformę i Platforma PIS. Jedno co mi się nie podobało Tusk powiedział rządzą karły. Grubo . do wysokich nie należę ale sorry nie tak powinni grać. Wiem to podtekst ale nie . Jestem ze Wschowy i widziałem jak pan Klosowskiego banery przecięte . Innych nie widziałem. Nie tak powinna dziłać opozycja. Wisi baner ok. Mogę się nie zgadzac ale przecinać , niszyć. Tak działa ta polityka . To moje zdanie. Nie ze jestem za tym panem. Chodzi o zasady w polityce. Tak Myślę. I teraz wiem na kogo za głosuje. Nikt nie zmieni mojego zdania.

avatar
~DO <> 2112<>
04.10.2023 14:35

Szanowny forumowiczu kto cię upoważnił do pisania w imieniu czegoś czego np. Pan Tusk nie zrobił ???. Czy jak jest jakiś baner pocięty - zniszczony ten czy inny to wg ciebie musiała to zrobić "opozycja" ???- Czy aby nie przyszło ci do głowy, że to mogła zrobić tylko i wyłącznie osoba b. partyjna, a nieznosząca manipulacji w jaka gra ten kandydat??? - i go po prostu nie znosi ???. Czemu wy wszystko traktujecie na zasadzie ONI - WY - Opozycja - PIS ???>< . Ludzie nie sprowadzajcie wszystkiego do PIS- PO !!!!. Są wśród nas ludzie co nie cierpią ze wstrętem pisu i nie należą do żadnej innej partii i opcji partyjnej !!!!. I to oni wiedzą najlepiej, że ci powyżej kandydaci tej totalnej władzy nie powinni tam być !!!! . Kropka !!!!. Każde dziecko wie, że ta USTAWKA jest Totalnie, Perfidnie naciągana i nie ma w sobie za grosz uczciwości i uzasadnienia !!!!!!. To jest Fałsz, Obłuda i Cynizm !!!!. A kandydata mundurowego na tych listach to nawet jego dawne środowisko nie znosi ---- co w tym musi być !!!!!!!>

avatar
~70465
03.10.2023 19:05

Moim zdaniem super sprawa . Drogi , scieżki rowerowe , kanaliza to podstawa. PO nic nie zrobiło na wsiach nic. Nie ważne ze inwestycja rządowa tak , tak ma być. Są pieniądze wykorzystajcie. PIS PO nie ważne . To Gminy korzystaja i wsie i powiaty. Ale PIS to robi. Tylko zapytam co zrobiło PO. Wiem Wiece Marsz milion serc i do dalej? Chciałbym konkrety jakiekolwiek. Bo jak wiek emerytalny podniosą to porażka. Jestem ,,,

avatar
~DO Numerku ( 70465)
04.10.2023 14:42

Samo to, że występujesz pod pseudonimem ( numerek) świadczy o tobie i twoim wpisie jako totalny przekaz " dnia z nowogrodzkiej" czy cuś takiego !!!!!. Tylko analfabeta intelektualny może coś takiego powtarzać jak """ podwyższenie emerytur przez PO""", oraz brak inwestycji za rządów SLD-PSL, PO-PSL !!!! za tych rządów zrobiono więcej inwestycji w przeciągu jednego ROKU niż za tej totalnej pisowskiej władzy przez 8 lat !!!!!. Tylko taki nieuk może coś takiego pisać jak ty powyżej !!!!!. Tak ta twoja totalna władza skończyła swoje zapowiadane inwestycje w postaci ; stępki - prom w Szczecinie, elektrowni na która wydała ok. 3 miliony i teraz ją rozbiera , fabryki sam. osobowych, miliona mieszkań itd. ---- ty tylko widzisz tą swoje " Judaszowe srebrniki" i życie jak pasożyt na cudzy koszt - jak dawniej za komuny !!!!. I jak to się po 75 latach skończyło ????.

avatar
~Klasyka propagandy plus!!!
04.10.2023 14:52

""" partia rządzi, partia dzieli..." !!!. Na banerach wyborczych klasyczny nepotyzm, kolesiostwo ---- historia kołem się dla nich toczy !!!!.

avatar
~stary
04.10.2023 15:39

wiesz na czym dzieciaki i nie tylko charatają w gałę to takie ORLIKI a wiesz kto doprowadził do budowy tych boisk czy już zapomniałeś to ci powiem pan Donald Tusk pamiętaj

avatar
~Elwis
05.10.2023 12:00

PO wybudowało drogi ekspresowe i autostrady. A to, ze w gminie Wschowa czy powiecie wschowskim nie było dużo inwestycji wynika z biedy w samorządach. Teraz po deformacji zawszonej prawicy wpływa jeszcze mniej pieniędzy bo oni są chojni dla swoich i kleru.

avatar
~Tara
04.10.2023 13:54

Barwy żółto-niebieskie muszą byc.Mały dziwnie podobny do stojacego obok faceta.

avatar
~stary
04.10.2023 15:35

Ast dał z z własnej kieszeni ̣? czego tam szuka ? wszystko jest z naszych podatków to nie przypisójcie takich zasług jemu

avatar
~KARUZELA plus.
04.10.2023 17:06

Ile i jak długo można Nas tak oszukiwać ????. Tylko nie emeryt !!!. Państwo już wypłaciło to co miało wypłacić !!!!!!. Czas na ludzi młodych i inteligentnych z przyszłościowym spojrzeniem na świat , a nie z rekonstrukcją w tle !!!!!!.

avatar
~LUDZIE POWIADAJĄ ***
04.10.2023 19:04

...że z tym wystawieniem emeryta mundurowego na swoich pisowskich listach to tylko taka ściema, bowiem lokalny pis chce w ten sposób sprawdzić emeryta przed wystawieniem go do kampanii wyborczej do samorządu lokalnego - Wiosna 2024 -czyli !!!! - czyli szykują emeryta na " przyszłego burmistrza Wschowy""" Hihahaha...... !!!!. Dobry numer co ????. Kto by na taki pomysł mógł wpaść jak nie lokalny pis !!!!-??? Hihahahah !!!!. Poczekamy zobaczymy, potwierdzimy !!!!,,,,, #.pl

avatar
~NEPOTYZMplus!
05.10.2023 06:59

Szanowny Wyborco oceń sam. Czy to już NEPOTYZM POLITYCZNY ?. Jadąc przez wieś Stare Drzewce i Gole można zauważyć jak czarne na białym NADMIAROWĄ ILOŚĆ tylko jednej partii ( pisu) banerów reklamowych kandydatów z przedstawicielami tej partii !. Szokuje ich ilość i wielkość na ternie tych wiosek , ale i nie tylko, bowiem na jednym z nich są po dwie osoby o tym samym NAZWISKU , t.j pani obecna europosłanka z pisu i mężczyzna o tym samym nazwisku !. Szok --- jak partia przyciąga ---- Pytanie do Szanownych Wyborców ; - czy to nie jest aby NEPOTYZM POLITYCZNE ????. I jak to się ma z powaga tych wyborów oraz traktowaniem Nas Wyborców ???. Czy aż tak nas uważają za "głupców", że musza nam OBRAZOWO podpowiadać, kto jest kim i na kogo mamy głosować w tych wyborach ????. Podobnie można potraktować tą powyższą USTAWKĘ tej partii i ich kandydatów do tych wyborów !!!!. Co to ma być ???. Żenada plus!!!. ewentualnie - POLITYCZNY NEPOTYZM i KOLESIOSTWO ???-!.

avatar
~Adaś
05.10.2023 11:37

Ad. "~NEPOTYZMplus!" - forumowiczu...., za wytrwałość i tak wspaniały upór w temacie - chapeau bas. Co do rodzinnej reklamy billboardowej p. Rafalskiej hmm..... jednak kasa się liczy, dobre życie za extra wynagrodzenie, nic innego. Rodzinna "pomoc" aby lokowanie syna właściwe odczytali emeryci i skojarzyli kto to, określane przez Pana jako - nepotyzm. Jest na to odpowiedź ..... zlekceważyć gościa. Życzę nieugiętości, jeszcze parę dni, My wszyscy też czekamy na zmiany i bilans ...... bez krzyży, kartoników, kastowych stanowisk w SSP . Adaś

avatar
~70465
05.10.2023 16:53

Odpowiadam panu pani. Bardzo mi ubliżyło . Analfabeta intelektualny ,Judaszowe srebniki. Od nikogo nic nie dostałem. Wypracowałem 30 lat przyszła choroba nie mój wybór . Nie żyję jak pasożyt na cudy koszt. Teraż mogę powiedzieć to wszyscy żyją na mój koszt . Płace podatki 800 plus w drodze. A ja nawet zasiłku rodzinnego nie mialem w latach 90 bo dochód przekraczał. Czemu 1 zł . IProszę mnie nie obrażać . Pasożyt to sorry nie znam osoby ja numerek a pan pani dajcie daj swoje persnalia. Chetnie odpisze . Ale jak ktoś pisze,, ze jestem pasożytem,, chetnie sie z nim spodkam. Wypracowałem , mam . Dużo mam. I górnikiem nie jestem . Przepraszam gorników. to praca niedoceniona

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl