TworzymyGłos Regionu

reklama

Potrzebna krew dla 6-letniej dziewczynki ze Wschowy. Zbiórkę zaplanowano na 8 maja

Wtorek, 30 kwietnia 2024 o 10:01, autor: 0
Potrzebna krew dla 6-letniej dziewczynki ze Wschowy. Zbiórkę zaplanowano na 8 maja

W środę, 8 maja, przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, rozpocznie się pilna zbiórka krwi. Celem akcji jest pomoc 6-letniej Sarze, która znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji zdrowotnej. Organizatorzy apelują do osób z rzadkimi grupami krwi A Rh- oraz AB Rh-, które nie chorują na choroby autoimmunologiczne.

Szczegóły zbiórki krwi

Zbiórka krwi odbędzie się między godziną 9:00 a 12:00. "Jeśli znajdzie się dawca proszę o kontakt. Dawca nie może mieć chorób autoimmunologicznych. Telefon kontaktowy: 693766776 (Tomek)” - z apelem zwracają się rodzice dziewczynki.

Jak zostać dawcą?

Aby wziąć udział w zbiórce, nie potrzebujesz wcześniejszego zgłoszenia — wystarczy pojawić się w wyznaczonym miejscu w odpowiednim czasie. Ważne jest, aby potencjalni dawcy byli zdrowi i nie mieli w swojej historii chorób autoimmunologicznych, które mogłyby wpłynąć na jakość oddawanej krwi. Szczegółowe zalecenia i warunki uczestnictwa w zbiórce znaleźć można na stronie RCKIK.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl