TworzymyGłos Regionu

reklama

Pościg we Wschowie. Zatrzymano 28-latka za kierownicą Mercedesa (VIDEO)

Poniedziałek, 11 marca 2024 o 11:14, aktualizacja Poniedziałek, 11 marca 2024 o 12:26, autor: 6
Pościg we Wschowie. Zatrzymano 28-latka za kierownicą Mercedesa (VIDEO)

W godzinach wieczornych 8 marca, wschowska policja przerwała szaleńczą jazdę 28-letniego kierowcy Mercedesa, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Decyzja o ucieczce podyktowana była brakiem uprawnień do kierowania, obecnością alkoholu oraz narkotyków w organizmie sprawcy. Całe zdarzenie rozegrało się na ulicach Wschowy, gdzie mieszkaniec gminy próbował wymanewrować patrol prewencji.

Pościg ulicami Wschowy

Początek incydentu miał miejsce, gdy zachowanie kierowcy Mercedesa wzbudziło podejrzenia patrolujących policjantów. Niecodzienne manewry na drodze skłoniły funkcjonariuszy do użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania pojazdu do kontroli. Kierowca, ignorując sygnały, podjął desperacką próbę ucieczki, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa relacjonuje: "Zachowanie kierowcy Mercedesa wzbudziło podejrzenia mundurowych, którzy używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili sprawdzić jego nienaturalne zachowanie na drodze." Pościg, dzięki dobrej znajomości topografii miasta przez policjantów, zakończył się szybkim zatrzymaniem 28-latka, który porzucił pojazd i próbował kontynuować ucieczkę pieszo.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

W wyniku zatrzymania i przeprowadzonych badań, wyszło na jaw, że mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dodatkowo, przy zatrzymanym znaleziono metamfetaminę. Fakt, że 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, tylko pogłębiał wagę przewinienia. Zatrzymany mężczyzna, działając w warunkach recydywy, trafił do policyjnego aresztu.

Źródło: KPP Wschowa, Lubuska Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Brawo
11.03.2024 14:33

Do pierdla z nim,niech siedzi jak najdłużej

avatar
~Pokazcie
11.03.2024 14:41

Pokazac auto z reklamami żeby społeczeństwo wiedziało na kogo uważać.

avatar
~Abc
12.03.2024 11:12

Właściciel auta nie ma 28 lat :

avatar
~A wszystkich
11.03.2024 19:40

Ujawnić dane przestępcy i auto na kogo uwarzac

avatar
~Xy
13.03.2024 13:24

Jednego ćpuna mniej we Wschowie ich pełno po nocach

avatar
~wschowiak
13.03.2024 19:18

Niech jeszcze sprawdzają w porze wieczornej parking przy Interze tam też się dzieje......

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl