TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie Parku Wolsztyńskiego już w sobotę. Jakie atrakcje przygotowano?

Piątek, 08 grudnia 2023 o 08:55, aktualizacja Piątek, 08 grudnia 2023 o 09:24, autor: 19
Otwarcie Parku Wolsztyńskiego już w sobotę. Jakie atrakcje przygotowano?

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak zaprasza na wielkie świętowanie! W sobotę 9 grudnia, o godzinie 15:00, mieszkańcy i goście miasta będą mieli okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu odnowionego Parku Wolsztyńskiego. To wydarzenie, na które wielu czekało z niecierpliwością, obfituje w atrakcje dla każdego.

Program pełen atrakcji!

Dla miłośników aktywności fizycznej przewidziano Park Run - Endorfiny, emocjonującą jazdę na czas - „sigletracktest” - o tytuł Króla Singla oraz nordic walkingu pod okiem Joanny Jancz. Szczególnie dzieci ucieszy otwarcie nowego placu zabaw, gdzie przewidziano szereg animacji. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są miłośnicy czworonogów wraz ze swoimi pupilami, którzy razem ze szkołą Joy otworzą wybieg dla psów. W planach również coś dla miłośników sztuki. W nowo zrewitalizowanym parku odbędzie się plener malarski. Wyjątkowego nastroju dodadzą kolorowe iluminacje oraz ognisko z kiełbaskami.

Rewitalizacja na miarę XXI wieku

Projekt rewitalizacji Parku Wolsztyńskiego, o łącznym koszcie ponad 10 mln zł, dofinansowany został kwotą 4 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace, trwające od grudnia 2022 do listopada 2023, obejmowały modernizację alejek, montaż nowoczesnych placów zabaw, oświetlenia, monitoringu oraz zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i sportowej.

Wyraz zaangażowania w rozwój Wschowy

Jak podkreśla Burmistrz Konrad Antkowiak, rewitalizacja parku to znaczący krok w kształtowaniu przestrzeni miejskiej Wschowy. „To projekt, który przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców i przyciągania turystów,” mówi Antkowiak. Inwestycja wpisuje się w szerszą strategię rozwoju Miasta i Gminy Wschowa na lata 2020-2027.

Zaproszenie dla wszystkich

Burmistrz oraz organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością pozostanie długo w pamięci uczestników. To nie tylko okazja do świętowania, ale i do podziwiania efektów wielomiesięcznych prac nad jednym z najważniejszych miejsc w Gminie Wschowa.

Czytaj również: Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego we Wschowie zakończona!

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Wschowa
08.12.2023 10:36

Żałosne

avatar
~Maciek
09.12.2023 00:00

Najlepiej usiąść i narzekać. To takie polskie...

avatar
~Ja
08.12.2023 10:52

Szkoda, że nie tydzień wcześniej. W sobotę ma padać od rana deszcz.

avatar
~Bora
08.12.2023 11:20

Wielkie brawa dla Burmistrza Pana Konrada Antkowiaka, za tak wspaniale przedsięwzięcie. Było tyle osób, którzy sprzeciwiali i krytykowali, tą inwestycję. Ciekawe, co teraz powiedza , jak przyjdą i zobaczą ten piękny, uporządkowany nasz park. Dziękuję w imieniu swoim i pewnie wielu mieszkańców Wschowy za rewitalizację parku i cieszą się, że w końcu nasz park nie będzie straszył, a my będziemy się cieszyć i relaksować w pięknej scenerii, powtórzę jeszcze raz naszego parku. Wielkie dzięki Panie Burmistrzu. Do zobaczenia na otwarciu.

avatar
~Maciej
08.12.2023 11:27

Czy wieża ciśnień będzie otwarta do zwiedzania?

avatar
~Bronisław Beton Baton
08.12.2023 13:03

A na plakatach zapraszają na 10 grudnia. Brak informacji o zmianie terminu.

avatar
~Annxx
08.12.2023 17:28

Na plakatach jest zmiana widziałam jak zmieniali.

avatar
~Mieszkanka Wschowy
08.12.2023 13:24

Chociaż nigdy nie udzielam się w dyskusjach dotyczących miasta postanowiłam dodać swoje nic nie znaczące trzy grosze. Zastanawiam się czy Pan Burmistrz i inne osoby zachwycające się parkiem po "rewitalizacji" odwiedziły to miejsce kiedy było jeszcze wspaniałą, półdziką ostoją przyrody i miejscem, w którym można było celebrować czas spędzony na łonie natury. Po to chyba jest park, to miejsce, w którym można się wyciszyć i spacerować, a nie grillować kiełbasy, chyba że się mylę? Park po "rewitalizacji" (chociaż przyjmując inny punkt widzenia równie dobrze można nazwać podobne działania dewastacją) przestał być miejscem unikalnym w skali krajowej. To właśnie jego dzikość przyciągała "turystów", którzy się nim zachwycali (nie zmyślam, sama tych mieszczuchów do tego parku prowadziłam). Teraz nie jest już Parkiem Wolsztyńskim, tylko zwykłym miejskim parkiem. Nie wierzę, że plac zabaw dla dzieci i nowe oświetlenie, które płoszy dziką zwierzynę przyciągnie do Wschowy nowych gości, bo takie miejsca są wszędzie. Ciekawa jestem, czy przed "rewitalizacją" odbyły się konsultacje z mieszkańcami (zwłaszcza mieszkańcami osiedla Przylesie), dla których Park nie był miejscem obojętnym (nie wierzę, że jestem w swoim zdaniu odosobniona). Rzeczywiście jest to "rewitalizacja na miarę XXI wieku", w którym to człowiek najchętniej wszystko by zabetonował a drzewa wyciął, bo zasłaniają światło i śmiecą liśćmi. Ja w każdym razie (z bólem serca) do tego parku już nie wrócę. Na koniec dodam jeszcze, że nie chcę być źle zrozumiana. Cieszę się, że we Wschowie wiele rzeczy jest odnawianych, natomiast moim zdaniem powyższa inwestycja jest nietrafiona. Na prawdziwą rewitalizację czeka Park Tysiąclecia, który mógłby być przyjaznym miejscem spacerowym, czy miejscem organizacji imprez plenerowych. Od wielu lat brakuje jednak na ten park pomysłów.

avatar
~Tomasz
08.12.2023 16:22

W punkt. Zgadzam się w 100 procentach. Zabrali nam nasz park wolsztyński.. Ta inwestycja powinna się odbyć w innym parku, w centrum. Smutno mi było patrzeć, jak niszczą w parku ta dzikość, naturę. A gwoździem do trumny jest grill w parku.

avatar
~Też mieszkanka
08.12.2023 19:28

Zgadzam się z Pani wypowiedzią.

avatar
~Bora
09.12.2023 22:26

Do mieszkanki Wschowy. Szanowna Pani, to dobrze, że Pani nigdy nie udzielała się w dyskusjach, a jak już Pani postanowiła włączyć się w dyskusję, to napisała Pani bardzo dużo i za dużo. Mieszkam 200 m od tego parku, który Pani nazwała pół dziką ostoją przyrody, tylko, że ja ta "ostoję" i nie tylko ja omijałam szerokim łukiem, ponieważ bałam się tam przebywać i spacerować w tym lesie. Tak, bo to był las nie park. Mówi Pani o spacerowaniu po tych ścieżkach pełnych korzeni, po których nie można było chodzić, czy jeździć rowerem przez wystające korzenie drzew, dziury, zapadliska itp. Ta dzikość wręcz przeciwnie przerażała ludzi. Nie musi Pani przychodzić do parku, a gdyby Pani zatęskniła za dzikością, to lasów u nas nie brakuje, tam może Pani delektować się tzw. "dzikością " do woli. Odnośnie "mieszczuchów ", to Pani też się do nich zalicza, skoro jest Pani mieszkanka Wschowy. Z pozdrowieniami, życzę dużo relaksu i celebracji miłego czasu na łonie natury, tak teraz w Parku Wolsztynskim nie w lesie. Do zobaczenia w parku, bo na 10 hektarowym terenie znajdzie się miejsce dla Pani, dla dzieci, osób starszych, rowerzystów, dla wszystkich "mieszczuchów " Wschowy, jak to Pani nazwała ludzi mieszkających we Wschowie. Szacun dla Pani.

avatar
~Mieszkanka Wschowy
10.12.2023 12:57

Szanowna Pani B., widzę, że się nie rozumiemy, dlatego dalsza "dyskusja" nie ma sensu. Zasmuca mnie tylko to, że uważa Pani, że moje stanowisko jest gorsze i błędne tylko dlatego, że jest odmienne niż Pani. A słowa "mieszczuch" użyłam w cudzysłowie w kontekście"turystów" przyjeżdżających z dużych miast, więc nie rozumiem Pani frustracji z tego powodu. Sama również zaliczam się do mieszczuchów. Pozdrawiam i życzę Pani spokojnego dnia! :)

avatar
~Bronisław Beton Baton
08.12.2023 18:52

Park piękny, tylko dymówa z domków trochę dusi

avatar
~Też prawda
08.12.2023 19:33

Nie trochę tylko bardzo! Okna wieczorem nie można otworzyć, takie zadymienie i smród.

avatar
~Mieszkanka Wschowy
08.12.2023 20:29

Park pieknie wyglada wieczorem pieknie oswietlony z sniegiem piekna sceneria ale nie da sie spacerowsc smog dusi w dzien to samo do parku zawsze chodzi zeby wdychac swieze powietrze tu sie nie da

avatar
~Daro
08.12.2023 21:13

Czy Pan Burmistrz zauważy że gmina wschowa to nie tylko wschowa.Zauważy pwenie przy wyborach.

avatar
~Zen
09.12.2023 10:59

Do - "Mieszkanki Wschowy" , ma Pani dobre wyczucie bo myli się Pani i to mocno. Mowa jest o parku a nie o tzw. dzikim lesie Lasów Państwowych. Już ktoś to wyjaśniał na tym portalu. Park miejski, droga Pani, to publiczna zorganizowana miejska przestrzeń zielona pełniąca funkcje wypoczynkowe i rekreacyjne, a niekiedy także sportowe, kropka. Jeśli szuka Pani dziczy to proszę parę kilometrów dalej, jest jej pod dostatkiem a LP nie zakazują z jej korzystania. Co do dzikiej zwierzyny, o czym Pani wspomina, to również pomylone pojęcia. To nie miejsce dla nich w parku miejskim przy osiedlu z małymi dziećmi. Natomiast zadymienie okolicy przez lokatorów tegoż osiedla to czysty skandal. To Oni gotują nam (pozostałym mieszkańcom) taki stan rzeczy a służby się temu przyglądają . GRANDA to mało powiedziane, duszące dymy ze spalonych śmieci to jest skutek arogantów którzy po 22h bez umiaru dają upust swojej głupocie. Tak to wygląda a na drugi miejski park też przyjdzie czas. Nie las.

avatar
~Mieszkanka Wschowy (ta pierwsza)
09.12.2023 18:13

Szanowny/a Panie/i Zen, wiem jaka jest definicja słowa "park", natomiast sposób rozumienia tej definicji może być inny w zależności od przyjętego punktu widzenia, co wyraziłam w swojej wcześniejszej wypowiedzi. Nikt nie broni mi wyrażenia swojej uprzejmej opinii na temat "rewitalizacji" na niniejszej stronie. Tego moim zdaniem zabrakło (o czym pisałam już wcześniej), rozmów z mieszkańcami, którzy na co dzień z parku korzystali! Czy ktoś do tej pory zgłaszał, że w parku brakuje placu zabaw, psiego wybiegu, miejsca do grillowania i oświetlenia? Nie wiem, ponieważ moim zdaniem na etapie planowania zabrakło transparentności jeśli chodzi o podejmowane działania i wizualizacje. Twierdzi Pan/i, że sprawę ktoś wyjaśniał na tym portalu. Nie czytam wszystkich komentarzy, a szczerze mówiąc wątpię, żeby chodziło Panu/i o artykuł redakcji. Jeśli sprawa wyjaśniana była przez osoby, które zleciły "odnowienie" parku, to moim zdaniem zrobiły to nieumiejętnie, skoro ludzie nadal o to pytają (i znów wracamy do tematu rozmów z mieszkańcami :)). Właśnie to było w parku niezwykłe, że nie trzeba było jechać kilka kilometrów dalej (a przypominam, że nie wszyscy mają prawo jazdy jak Pan/i, jak mniemam), żeby zakosztować "dziczy" ;). Bywałam w tym miejscu często i widywałam zarówno rodziny z dziećmi jak i psiarzy, sportowców czy rowerzystów. Dzikie zwierzęta (głównie żaby i ropuchy, na pewno nie były to wilki ;)), które widywane były w parku nigdy nikogo nie skrzywdziły z tego co słyszałam, a bluszcz nigdy nie oplątał nikomu szyi i nie wciągnął w otchłań więc myślę, że dzieci były tam mimo wszystko bezpieczne. Jedyne czego zabrakło to regularnego sprzątania przepełnionych śmietników, patroli policyjnych raz na jakiś czas i/lub sprawnego monitoringu, bo niektórzy ludzie rzeczywiście niszczyli park i zakłócali spokój okolicznych mieszkańców. Park podobał mi się przed "rewitalizacją". Podtrzymuję więc swoje zdanie, że ingerencja w to miejsce była mimo wszystko zbyt duża. I na koniec zaznaczę - każdy może mieć własne zdanie, zwłaszcza jeśli jest poparte rzeczową argumentacją. Nie musi mi Pan/i od razu mówić, że się mocno mylę tylko dlatego, że jestem innego zdania niż Pan/i. PS: odnośnie zanieczyszczeń powietrza, zgadzam się, chociaż osoba, która również podpisała się jako Mieszkanka Wschowy to inna Mieszkanka (o czym może świadczyć odmienny styl wypowiedzi ;)). W rejonie ulicy Czereśniowej i Orzechowej zimą nie da się oddychać.

avatar
~NickNick
10.01.2024 13:21

25. Dodane przez NickNick, w dniu - 10-01-2024 12:57 Tyle pieniędzy na taką małą inwestycję? Przy okazji zniszczono tyle krzewów, które były ostoją dla ptaków, owadów i w niczym nie przeszkadzały zaplanowanej infrastrukturze. Zastanawiająca jest kolejnosc prac- dlaczego parki w centrum wschowy czekają na odnowienie i monitoring, a park na obrzezach miasta jest rewitalizowany? Miejmy nadzieję, że zielen w pozostałej części parku Wolsztynskiego nie zostanie zniszczona w podobny sposób, a w przypadku rewitalizacji innych Parków we Wschowie model rewitalizacji będzie inny- nie tylko ścieżki, ławki, place zabaw; w parku jest potrzebna zieleń

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl