TworzymyGłos Regionu

reklama

Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego we Wschowie zakończona! (VIDEO)

Poniedziałek, 04 grudnia 2023 o 17:06, aktualizacja Poniedziałek, 04 grudnia 2023 o 19:47, autor: 28
Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego we Wschowie zakończona! (VIDEO)

Wschowa ma powody do radości - zakończyła się rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego. Dzięki współpracy Gminy Wschowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego oraz finansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, udało się odmienić wizerunek i funkcjonalność parku, przywracając mu dawny blask i dostosowując do współczesnych potrzeb mieszkańców.

Transformacja Parku Wolsztyńskiego

Prace, trwające od grudnia 2022 do listopada 2023, przyniosły Parkowi Wolsztyńskiemu całkowitą metamorfozę. Modernizacja alejek, montaż małej architektury, toaleta, oświetlenie, monitoring oraz nowe, nowoczesne place zabaw i przestrzenie sportowe i rekreacyjne - to tylko niektóre z elementów tej kompleksowej modernizacji. Szczególnym punktem projektu jest profesjonalny tor rowerowy singletrack, który z pewnością stanie się atrakcją dla miłośników dwóch kółek.

Mieszkańcy Wschowy chętnie zaglądają do Parku

Inwestycja ta została ciepło przyjęta przez mieszkańców Wschowy, którzy z zaciekawieniem śledzili postępy prac, a już wkrótce będą mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu inwestycji. Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego nie tylko odświeżyła tę zieloną przestrzeń, ale również uczyniła ją bardziej funkcjonalną i dostosowaną do współczesnych potrzeb. 

Briefing prasowy z okazji zakończenia rewitalizacji Parku Wolsztyńskiego

Z okazji zakończenia inwestycji odbył się briefing prasowy, na którym przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych wyrazili swoje nadzieje i plany na przyszłość. 

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreślił znaczenie tej inwestycji: „Cieszę się z realizacji inwestycji wspólnie z Zarządem Województwa lubuskiego. Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego, będąca częścią moich wcześniejszych obietnic wyborczych, nie byłaby możliwa bez ścisłej współpracy z radnymi wojewódzkimi i wykonawcami. Myślę, że efekt będzie satysfakcjonujący dla mieszkańców miasta i gminy Wschowa.”

Marszałek Województwa Lubuskiego, Marcin Jabłoński, dodał: „To projekt, który jest symbolem skutecznego wykorzystania środków z programu regionalnego Lubuskie 2020. Mamy nadzieję, że ten park stanie się miejscem odpoczynku, ruchu i relaksu dla mieszkańców Lubuskiego.”

Grzegorz Potęga, członek Zarządu Województwa Lubuskiego, wyraził optymizm co do odbioru projektu przez mieszkańców: „Takie inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem i akceptacją. Mam nadzieję, że tak samo będzie tutaj we Wschowie.” Podobnego zdania była Małgorzata Paluch-Słowińska, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, która zaznaczyła, że przestrzeń będzie wykorzystywana przez wszystkie grupy wiekowe.

Na konferencję dotarł również Poseł na Sejm RP, Waldemar Sługocki, który zwrócił uwagę na znaczenie środków europejskich, które zostały wykorzystane przy dofinansowaniu inwestycji: „Dzięki pieniądzom europejskim możliwe jest to, że dzisiaj tutaj jesteśmy i radujemy się z tej inwestycji.”

Kluczowe wsparcie unijne

Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego była możliwa dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu. Łączne koszty projektu przekroczyły 10 000 000 zł, z czego aż 4 000 000 zł pochodziło ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Te fundusze zostały przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Wielkie otwarcie Parku Wolsztyńskiego

Oficjalne otwarcie nowej inwestycji gminy Wschowa nastąpi już 10 grudnia o godzinie 15:00. Jak zapowiada burmistrz Konrad Antkowiak, atrakcji nie zabraknie. W planach m.in. iluminacje, ognisko z kiełbaskami, plener malarski i „single track”.  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

avatar

avatar
~eustachy
04.12.2023 18:33

gratulacje, skoro tak pięknie poszła rewitalizacja PARKU WOLSZTYŃSKIEGO wnioskuje o kolejną sztandarowa inwestycje czas najwyższy poddać rewitalizacji las miedzy Lginiem a Łysinami, bedzie sie też można wykazac.

avatar
~Fajnie.
08.12.2023 07:36

Piękna inwestycja. Tylko do ojców sukcesu że zdjęcia mała uwaga . Jest was więcej niż pracowników fizycznych którzy to wykonali ? Ja się nie chwalę .... . Parcie na szkło ogromne.

avatar
~Autor
04.12.2023 18:35

Jak dla mnie jest to po prostu wyrzucenie w błoto kilka milionów. Po pierwsze, park ten do tej pory miał swój klimat, idąc przez park było czuć naturę. Teraz zrobiło się tam pusto i sztucznie. Pieniądze te można było spożytkować na poprawę wizerunku parków w centrum, gdzie korzysta z nich zdecydowanie więcej osób. Mieszkam obok parku wolsztyńskiego i zdecydowanie ta zmiana parku mi się nie podoba. Poza tym , po pierwszych wakacjach park ten i tak będzie zdewastowany przez młodzież. A nawet jeśli nie, to co roku będzie trzeba w niego wkładać 500 tys na utrzymywanie go w takim stanie. Wieczorem park ładnie oświetlony, ale zastanawiam się dla kogo aż tyle oświetlenia. W w parkach w centrum ciemno jak nie powiem gdzie. Nieprzemyślana inwestycja.

avatar
~Do(Autor)
05.12.2023 07:56

Jeśli chodzi o błoto, to jak widzę ty się i tobie podobni na tym forum paplacie w błocie, BA! - dodam w szambie na NIE !!!! - jak ktoś już to zauważył i nazwał ..... - ta grupa hejterska z "łapkami w dół" cokolwiek byśmy dobrego nie zrobili - zrobił Pan Burmistrz Antkowiak - to wy hejterzy "pixxi" z PRZEKAZEM DNIA wszystko w czambo krytykujecie !!!!. To już zrobiło się obrzydliwe i monotonne to zakrawa na KOMPLEKS EMERYTA !!!!!. Wam już My Normalni Mieszkańcy powiedzieliśmy DO WIDZENIA i Z BOGIEM !!!!. Krótko mówiąć klania się wam " JAGODNOŚĆ i HONOR", którego nie posiadacie !!!. Wasz już NIE MA - a Wiosną 2024 całkowicie znikniecie z naszej polityki Wschowskiej i Powiatowej !!!!. Wasza wyobraźni o Tym Co Jest dobre dla Nas we Wschowie rozum wam zakrywa !!!!. Żyjcie w swoich domowych skansenach "pixxi" i dajcie Nam Normalnie żyć !!!!!

avatar
~ta
05.12.2023 08:38

chorzy ludzie . Tylko narzekacie. nigdy wcześniej nie było zrobione tyle dla miasta.

avatar
~Ja
05.12.2023 12:34

Przypomnij sobie kampanię wyborczą obecnego burmistrza jak już mówisz o krytyce i narzekaniu

avatar
~BRAWO!!!!
04.12.2023 20:06

BRAWO...BRAWO...!!!!. BRAWO PANIE ANTKOWIAK !!!!. Czekamy na kolejne wybory WIOSNA 2024 !!!!. My Wschowa jesteśmy z Panem !!!. My to Pan - Pan to Wschowa !!!.

avatar
~Anna
04.12.2023 20:12

Park piękny , spacer to przyjemność. Dziękujemy.

avatar
~misiek
04.12.2023 21:03

A w parku nad stawami ludzie nadal chodzą po ciemku z pracy:(

avatar
~Gekon
04.12.2023 23:17

Proponuję nadać patrona parkowi wolsztyńskiemu. Proponuję IM. Konrada Antkowiaka!

avatar
~marek
05.12.2023 08:24

I CIĄGLE CI SAMI BEZRADNI. CZAS NA ZMIANY

avatar
~Wschowa
05.12.2023 08:40

Ponad 10 000 000 zł na ścieżki z tłucznia, małą zabudowę i od groma lamp. Czy wy naprawdę sądzicie, że w to uwierzymy! 10 mln zł. - szczyt niegospodarności, kompletnie niepotrzebna inwestycja. Czy we Wschowie nie ma większych potrzeb, są tylko to burmistrza nie obchodzi.

avatar
~@~" Wschowa"???
05.12.2023 13:54

"Wschowa" - czyli kto ty jesteś ???. Tak , nie ma większych potrzeb od tych co przez te niespełna cztery lata Nasz Wspaniały Burmistrz - pan Antkowiak dla Nas zrobił !!!!!. Brawo Panie Antkowiak - a karawana jedzie dalej , mimo tej hejterskiej nagonki pixdixi !!!!. Jak fajnie wyglądacie z tym żarem na waszych ustach , itd. !!!!. Nam jak widzisz jeden z drugim hejterku nie potrzeba waszych USTAWEK i waszych "tekturowych czeków " !!!!!. Działamy i istniejemy dla dobra Naszego Miasta i Gminy bez tej waszej propagandy Obłudy, Cynizmu i Fałszu i tego waszego Pożal się Boże 14 dniowego rządu !!!!!. Z Bogiem !!!!

avatar
~Iwo
05.12.2023 08:44

Wszystko pięknie, ale co kosztowało 10 mln? Gdzie się podziały te ogromne pieniądze - przecież nie w parku....?

avatar
~do Iwo W
05.12.2023 13:22

Jak Pan zada sobie odrobinę trudu to z łatwością znajdzie pan dokumenty związane z inwestycją na bip lub platformie zakupowej. Nie będzie pan musiał publicznie zadawać takich durnych pytań

avatar
~DO ( Iwo)
05.12.2023 13:50

Gdy dobro MILCZY, to ich ZŁO , - czytaj ty i tobie podobni co to ich zżera zazdrość i niemoc, iż sami jesteście totalnymi niedojdami i nic nie zrobiliście dobrego dla Naszej Wschowy - próbuje panować na tych stronach zw.pl !!!!!. Jesteście jak te pluskwy jako pasożyty Naszego Miasta !!!. Każdy pasożyt doi do sie ile może i ciągle "gdacze" i narzeka !!!!. Wy bez swojego wodza nie potraficie funkcjonować i ciągle musicie " gdakać" na Naszym zw.pl !!!!!!!.

avatar
~Iwona do Iwo #.pl
05.12.2023 16:45

Tobie najwyraźniej wystarczy miska ryżu i "lista milionerów pispus" z dodatkiem " Willa plus" .... !!!!. tacy wy jesteście zaradni i to wszystko za wyimaginowane " czeki tekturowe" !!!!. Wręcz kapitał godny XXI Wieku i tych waszych ponad 8 lat totalnej władzy plus te śmieszne 14 dni Morawickiego !!!!. Wara wam od Naszych inwestycji !!!!. Macie swoje w starostwie Hihi.......!!!!!!.

avatar
~asd
05.12.2023 11:23

za 10 mln złotych ile kilometrów ścieżki rowerowej można zrobić? ile oświetlonych przejść dla pieszych przygotować?

avatar
~Adaś
05.12.2023 11:54

Jeśli była to inwestycja celowa ze wskazaniem środków tylko i wyłącznie na ten cel to jeszcze można by było gębę "zalać" ciszą ale tylko i wyłącznie przy takim założeniu. Chciałby jednak zwrócić uwagę niektórym, że mowa jest o parku o nie o lesie ALP jak to niektórzy porównują z żyjącymi dzikim lokatorami. Nie równajmy oba standardy do jednej kreski bo to absolutnie inne światy i inne oczekiwania. Park winien być obiektem architektury lekkiej rekreacji dla szeroko rozumianej społeczności. To godzenie wypoczynku, sportu z ekscytacją błogostanu ciszy i ćwieku lotnych lokatorów, nic poza tym. Nie oczekuj betonu, nie oczekuj trawy boiskowej, nie oczekuj mchu i paproci z dziczy...... to takie coś po środku, dla Tadka i Władka. Co do kwoty wydanej, tak z pozycji gospodarności, to mnie też szokuje. Zdecydowanie za dużo do możliwości tego miasta i zakresu wykonanych prac. Co do zainteresowania "władz" ( inwestycja jedna z większych na skalę powiatu więc ma swój ciężar prestiżu ) , mam na myśli samego powiatu, to widać i słuchać, pełna olewka .... kij im w oko, miasto jest nasze i dla mieszkańców. To zostanie już z nami więc należy już tylko dbać i dopieszczać ...... przyzwyczaicie się i do takiej formy a wiosna upiększy sama. Adaś

avatar
~Mol
05.12.2023 13:38

Za 10 000 000 zł to można by było wybudować conajmniej 30 mieszkań 50 m2, ale kto by się tym zajął . Chyba nie ratusz ani starostwo , bo to 2 zwaśnione "księstwa" wschowskie i do tego potrzebna jest chęć i pracowitość . Lepiej pochodzić sobie wśród zieleni zawsze pięknego Parku Wolsztyńskiego niż głowić się na inwestycjami w mieszkania .

avatar
~Yossarian
05.12.2023 14:13

Miarą tego, czy rewitalizacja parku była potrzebna i czy się ludziom podoba jest frekwencja. A jak na razie praktycznie każdego dnia są tłumy (w porównaniu do tego, co było wcześniej). Mi akurat nie podoba się, że te tłumy są, ale obiektywnie stwierdzam, że są. Czy rewitalizacja była konieczna? Jako stały użytkownik parku, moim zdaniem tak. Czy koszt był wysoki? Niby tak, ale przetarg był - każdy mógł startować. Sam przewód do lamp to pewnie z 200 tys zł. Proszę tylko odpowiednie służby (Straż Miejska, Policja) o egzekwowanie punktu regulaminu mówiącego o konieczności wyprowadzania psów na smyczy.

avatar
~Lo
05.12.2023 19:28

5 razy w tygodniu biegam po parku i jakoś nie widziałem nigdy tych tłumów. W niedzielę widać kilka osób wcześniej, bo ludzie idą z ciekawości zobaczyć gdzie te 10 mln. Chodzą, szukają ale ciężko znaleźć

avatar
~Sorry <> Lo
05.12.2023 21:36

Po prostu biegasz w złych godzinach i powinieneś się z tego cieszyć a nie gdyrać jak stara baba na miedzy !!!. Żałosny jesteś !!!!.

avatar
~Mieszkaniec
05.12.2023 18:35

Ojcowie i córki sukcesu ciekawe jaki wklad włożyli w tą inwestycję oprócz pozowania do zdjęcia.

avatar
~Marian
05.12.2023 18:37

Wszystko pięknie,ale przydałaby się niewielka tężnia.To byłaby atrakcja w tym miejscu.

avatar
~DO (~Marian)
05.12.2023 21:33

Ty to powiedz tym powyżej hejterom pixxi co tak wściekle i zaciekle atakują za tą inwestycję odnowy Parku Dla Nas i Dla całej Wschowy Pana Burmistrza Antkowiaka !!!!!. Ty tu widzisz kolejną inwestycję w postaci tężni - Ja też ją widzę - a to sporo kosztuje !!!!. Brawo za pomysł, ilekroć jestem w Głogowie to im takich tężni na osiedlach po prostu zazdroszczę!!!!. taka tężnia w Naszym parku to by był kolejny sukces Naszego pan Burmistrza !!!!. Brawo !!!!. A tym hejterom szczujni mówimy Z BOGIEM !!!!.

avatar
~Urszula Chudak
08.12.2023 10:18

Też mi się bardzo spodobał pomysł z tężnią. Pomyślałam, że skoro w wielu samorządach buduje się je w ramach budżetu obywatelskiego, to nie mogą to być zawrotne kwoty i nie są. Wpisałam w google i wyskoczyło mi, że koszt budowy średniej tężni, oscyluje wokół kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście są też dużo droższe. To co panie Burmistrzu, da Pan radę?

avatar
~zza winkla
08.12.2023 11:43

Ciechociński "Grzybek" nie przyciąga tak, jak by to Wam się wydawało, dużo w tym mitu. Prawdziwą robotę robią tężnie, nie Bristol. Tężnie i nie koniecznie 100 metrowe. Dodałbym na lato sobotnie fajfy i jest pikuś, a w powietrzu po 22 zapach miłości uff.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl