TworzymyGłos Regionu

reklama

Rusza rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego

Środa, 07 grudnia 2022 o 12:18, aktualizacja Środa, 07 grudnia 2022 o 14:04, autor: 31
Rusza rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak podpisał dzisiaj umowę z wykonawcą rewitalizacji Parku Wolsztyńskiego. Firma Commercial Networks Service Sp. z o.o. za kwotę niemal 9,5 miliona złotych przygotuje dokumentację i wykona pracę do końca września przyszłego roku.

Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego to zadanie wynikające bezpośrednio z przeprowadzonego w 2020 roku konkursu architektonicznego na koncepcje rewitalizacji terenów zielonych we Wschowie. Przedstawione wówczas projekty przygotowywane są systematycznie do realizacji, a pierwszy swoje oblicze zmieni Park Wolsztyński.

- Jako pierwsze miejsce do przebudowy wybraliśmy Park Wolsztyński, największy kompleks zielony w mieście, który zlokalizowany jest przy największych osiedlach mieszkaniowych. Udało nam się przygotować projekt o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, ten obszar też najlepiej wpisywał się w założenia konkursu. Cieszę się, że dzięki przychylności władz Województwa Lubuskiego oraz wsparciu posła Waldemara Sługockiego te pieniądze, niemal 4 miliony złotych, trafiły do Wschowy – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Dzisiaj podpisaliśmy umowę z wykonawcą, porozmawialiśmy także o naszych założeniach. Chcemy, aby Park Wolsztyński był terenem gdzie mieszkańcy Wschowy będą chętnie odpoczywać po pracy, w czasie wolnym. Muszą pojawić się tutaj atrakcje dla najmłodszych oraz tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie.

Projekt realizowany jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Umowa zakłada przygotowanie dokumentacji technicznej i uzyskanie pozwoleń na budowę do końca lutego przyszłego roku, a całość prac zakończyć ma się do 30 września 2023 r. Na obszarze objętym rewitalizacją pojawią się nowe elementy małej architektury, oświetlenie czy monitoring. Teren zostanie uprzątnięty, a aleje parkowe zyskają nową, mineralną nawierzchnię.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (31)

avatar

avatar
~Ewa
07.12.2022 12:29

Super tak trzymać

avatar
~Ja
07.12.2022 12:47

A jednak.... Przykro mi.

avatar
~Asia
07.12.2022 23:47

Mi też jest przykro, szkoda tej pięknej naturalnej przyrody- tam gniazduje tyle gatunków ptaków, wiewiórki. No ale cóż, może ktoś realizuje swoje marzenia z dzieciństwa gdy jako małe dziecię biegał po parku.

avatar
~Beata
07.12.2022 12:50

Zamiast tracić tyle pieniędzy , mogliby pomyśleć wkoncu o oświetleniu Osiedla Zacisze. Strach do domu wracać, a dzieci też nierzadko same muszą wracać z zajęć do domu. Drogi też byle jakie zrobili. Takie ogromne kamienie wysypali na drogi że można się zabić. Dziury za za szkołą też mogliby jakoś wyrównać.

avatar
~Życie
07.12.2022 12:58

To proszę z takim postulatem do rolnika co sprzedał wam ziemię. Czemu mieszkańcy mają dokładać się do pseudo osiedla. Mieliście kasę na działkę to sobie teraz składajcie się na drogę i oświetlenie.

avatar
~Urszula Chudak
07.12.2022 14:08

Serial pod tytułem "Zacisze" trwa w najlepsze. Mieszkam przy ul. Działkowej i dobrze wiem, że lepiej mieć dobrą drogę i takie samo oświetlenie niż odwrotnie. Myśmy na te rzeczy [wszystkie działki kupione od Urzędu] czekali około 20 lat - dokładnie nie pamiętam. Nie zamęczaliśmy tym problemem wszystkich dookoła. Dzisiaj mamy i jedno i drugie. Jestem pewna, że i mieszkańcy osiedla "Zacisze" taki sam jak mój komentarz, za jakiś czas będą mogli napisać. Doskonale rozumiem, że nie wszystkim, szczególnie opozycji, trudno jest chwalić dobre posunięcia włodarza. Spójrzmy jednak obiektywnie - skoro początek bieżącej kadencji wyglądał tak sobie, to ostatni szczególnie czas, jest dobry - a nawet bardzo dobry! Przykład sprzed kilku godzin. Było jeszcze szarawo, gdy szłam do Urzędu załatwić sprawę. Naprawdę piękna choinka, oświetlone ozdoby, lodowisko, potwierdziło tylko to, o czym wcześniej napisałam. Przykłady można by mnożyć.

avatar
~Beata
07.12.2022 14:14

Tylko że drogi przejęła gmina i to ich obowiązek dbać o drogi i oświetlenie

avatar
~Zen
07.12.2022 15:06

Jak słyszę ZACISZE to mnie już mdli od tego jęczenia !

avatar
~Do Życie i pozostałych zgorzkniałych zazdrośników ...
07.12.2022 18:53

Na Zaciszu nikt samowolki nie robił. Proszę zerknąć w plan zagospodarowania. Kogo tak boli, że prywatne osoby sprzedawały działki pod zabudowę? Poza tym część z tych działek sprzedawała też gmina... Proszę mi powiedzieć jaka jest we Wschowie alternatywa jeżeli chodzi o możliwości mieszkaniowe? Mieszkań brakuje, działek przy drogach utwardzonych również. Poza tym, idąc takim tokiem rozumowania, to kiedyś Wschowa cała była polem. Czyli nigdy nie powinna być zabudowana? Myślę, że dla niektórych jakikolwiek rozwój, to etap nie do przeskoczenia. Boli... Dodam tylko, że dróg mieszkańcy sami robić nie mogą, byłaby to samowolka budowlana, która grozi kryminałem. Jesteśmy takimi samymi mieszkańcami Wschowy jak inni i tak samo płacimy podatki, więc dlaczego nie możemy walczyć o swoje? Pozdrawiam serdecznie :)

avatar
~Magister
07.12.2022 22:29

Zacisze jest jednym z przykładów potrzeb inwestycji w mieście. Ludzie płacą podatki i mają swoje żądania. W centrum miasta w niektórych miejscach syf, dziurawe drogi i nierówne chodniki, na nowych osiedlach brak dróg i oświetlenia, a oni dają 9,5 banki na beton w parku na obrzeżach miasta. I gdzie tu logika?

avatar
~Studentka UTW
07.12.2022 13:06

Znowu ? Przecież już raz te zdjęcja widzieliśmy i wtedy ruszyła rewitalizacja. Aaaaa wybory idą, to jeszcze po 5 razy zostanie to wydarzenie wymienione przez różne przypadki.

avatar
~Rolnik
07.12.2022 13:09

Drogi na "Zaciszu" należą do Gminy. Jako obywatel tego miasta, co miesiąc odprowadzam podatki do urzędu. Tym samy twierdzę, że gmina jest zobligowana do prac związanych z poprawą bezpieczeństwa we Wschowie.

avatar
~Do - Rolnika-
07.12.2022 17:09

Czy ty czasami nie jesteś tym sympatykiem z pisu ???....

avatar
~:(
07.12.2022 13:38

Nie ruszajcie tego parku!!! Zostawcie naturę taką jaka jest !!!

avatar
~Do ( natura..)
07.12.2022 17:11

Nature to ty sobie stwórz na własnym podwórku !!!!. Sprawy miasta i gminy zostaw Nam Mieszkańcom !!!

avatar
~Dawid
07.12.2022 15:32

A co z rewitalizacją w obrębie murów miejskich?

avatar
~Tol
07.12.2022 15:56

O Boże ! Tyle kasy na takie "byle co " . Kilka ścieżek ,ławek i pergoli za 9,5 mln zł ? Nawet 60 lat temu chodziło się do Parku Wolsztyńskiego i było tam pięknie i wesoło . Trochę porządku i byłoby tak dalej , tylko Spólka Komunalna i Straż Miejska powinny zacząć tam jakąkolwiek swoją działalność porządkową i wychowawczą w stosunku do rozwydrzonych osobników miasta i okolic . Za taka kasę byłoby można by wybudować 30 małych mieszkań dla 150 porządnych i pracowitych ludzi albo wykonać minimum 100 elewacji , szpecących obecnie otoczenie Ratusza i przyległych ulic . Od czego są ci Radni , czy oni umieją myśleć i coś pożytecznego stanowić dla Wschowian ???

avatar
~do powyżej
07.12.2022 16:33

A ile pieniędzy wydał pis na szpetne ławeczki ?

avatar
~Tomasz Kłosowski
07.12.2022 16:01

Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego, oczywiście potrzebna i wielu z nas z tego skorzysta. Pozyskanie środków na plus. Pytanie tylko, czy to właściwa kolejność inwestycji ???, kiedy samo miasto i gmina, przy swoim potencjale, powiedzmy szczerze odbiega od dzisiejszych realiów nowoczesnych, przyjaznych miast zabezpieczonych w podstawową infrastrukturę, które będzie perspektywiczne dla pozostania młodych ludzi i rozwoju przedsiębiorczości. Wszyscy jesteśmy za rewitalizacją plaż, parków, budową deptaków i skwerów, można to robić, ale nie z takim finansowaniem, gdzie praktycznie „za rogiem” widać bieżące potrzeby miasta. Nie przeniesiemy problemów miasta do parku i tam o nich zapomnimy. Kolejna słaba kadencja nastawiona na jednostkowe cele, w zbliżających się wyborach.

avatar
~do T.K.
07.12.2022 16:30

Krytykujesz obecnego burmistrza . Masz cel ? A to jaki ?

avatar
~Do Bajkopisarza ( TK)
07.12.2022 17:30

Co za fałszywa troska o nasze miasto , a la polityczno - ideologiczny sarkazm przez duże (S) - pytanie z pod czyjego pióra "ono", ten tekst wyszedł ?. Cytat ... " kolejność inwestycji???, " - co w pisowni emeryta oznacza wielokrotność znaków zapytania po tak zakończonym zdaniu ?. Jak ktoś już wcześniej zauważył sztab lokalnego pisu pracuje nad swoim kandydatem do wyborów , czyli mamy powtórkę z rozrywki z przed ostatnich wyborów jak to promowali jeszcze czynnego strażaka , a następnie już emeryta starzy w swojej kampanii na przyszłego burmistrza !. I w tym miejscu pasuje zacytować Klasyka ; " ale to już było i nie wróci więcej ...... " . Panowie z pisu NIE CZYŃCIE NAM TEGO !. Mamy już XXI Wiek i emerytom jest pisany wypoczynek i odpoczynek, a nie mieszanie się w lokalna polityką, która jest PRZYSZŁOŚCIĄ LUDZI MŁODYCH i W ŚREDNIM WIEKU !. Jeśli ktoś idzie na emeryturę z własnego wybory w takim wieku to znaczy, iż uznał swoje wypalenie zawodowe, a jak nie on sam to ich Komisja Lekarska - ciekawe z jaką grupą ?. I niech na tym pozostanie - czekam na opis tego pana ze spotkania z ich prezesem w Nowej Soli !.

avatar
~Adaś
07.12.2022 16:22

Nie lubię mityngów gdzie założeniem jest - to ja....., My Wam damy....., My wiemy co Wy chcecie.... . Najpierw zróbcie a my sami Was docenimy, w tej kolejności, tak byłoby lepiej. Ale nie można nie zauważyć, że to czwarta inwestycja gminy ( wespół) w kategorii na "grubo" . Do tego przy współudziale (portfelu) tak nielubianej przez PiS, UE . Przecież cokolwiek tu się robi, poza zamiataniem i zmywaniem, w każdej inwestycji jest mniejszy czy większy wolumen finansowy w euro. 4mlnzł pieszo nie chodzi. Już kiedyś napisałem - zrealizowanie inwestycji drogowej w Tylewicach da burmistrzowi Antkowiakowi taki bonus i przewagę, że o kolejną kadencję nie musi się zamartwiać. A po parkingu, rewitalizacji parku i pomoście dla "wędkarzy" sprawa czysta jak niebo w Katarze. Tylko beż euforii...... Oni się tak łatwo nie poddadzą. Adaś

avatar
~emeryt(M)
07.12.2022 17:36

Jeśli ktoś liznął w swojej pracy podstawy prawa i całe zawodowe życie miał za zadanie stać na straży jego przestrzegania, a teraz o tym zapomniał i nie reaguje obiektywnie na to co się dzieje w jego obecnym towarzystwie to co możemy powiedzieć o postawie takiego człowieka ?. ( paragraf)

avatar
~ktoś
07.12.2022 19:16

nieruszać parku głupi jesteście

avatar
~Marek
07.12.2022 19:27

+100000096865654

avatar
~misiek
07.12.2022 22:43

A mieliśmy taki piękny, naturalny park z pięknymi ścieżkami..

avatar
~:(((
08.12.2022 10:53

Ciekawe ile drzew muszą wyciąć, żeby położyć niepotrzebny chodniczek !!!

avatar
~Agata
08.12.2022 16:44

Chodniczek jest potrzebny dla seniorów i bardzo dobrze

avatar
~konrad
08.12.2022 16:41

Wreszcie seniorzy będą mogli bezpiecznie pospacerować

avatar
~Autor.
09.12.2022 07:20

O ile pamiętam, to jest w planach miejscowych las miejski a nie żaden park.... (przynajmniej był kilkanaście lat temu - może teraz coś zakombinowano przy m.p.z.p.)

avatar
~PODZIALY+/+
10.12.2022 21:49

PO tych wpisach możemy powiedzieć, że we Wschowie już rozpętała się kampania wyborcza pod--- pod Hasłem " NIENAWIŚ---Ć pi.+". Jak widać lokalnej partii emerytów pis udało się skutecznie Nas podzielić !. Taka o to ciekawostka wartości merytorycznej tych wszystkich wpisów na NIE : - NIE bo trzeba dołożyć wolnym wyborom jakie miały miejsce w M i G we Wschowie !, - NIE bo - BO NIE !!!, - Nie bo to nie pasuje tym z pseudo koalicji PSL + PiS w starostwie i posłom z pisu Ziemi Wschowskiej - przegrali i teraz się mszczą!!!, bowiem tych "NIE trolli" nie ma pod informacjami ( pokazówkami informacji) ze starostwa i to jest ta ich prawda o TROSKĘ Parku Wolsztyńskiego, Pomostu w Lginiu i innych inwestycji na miarę XXI Wieku, które wprowadza nam M i G we Wschowie na czele z Panem Burmistrzem - Burmistrzem Trzydziestolecia Wschowy !!!!!!!. Wschowa ma byc Nowoczesna a nie dziadowska !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl