TworzymyGłos Regionu

reklama

Oskórowane łapki kocurka potrzebują Twojej pomocy! „Trzeba mu pomóc jak najszybciej”

Środa, 20 grudnia 2023 o 11:24, autor: 0
Oskórowane łapki kocurka potrzebują Twojej pomocy! „Trzeba mu pomóc jak najszybciej”

Państwo Łukasz i Małgorzata, mieszkańcy Starego Strącza, podczas codziennej rutyny karmienia wolnożyjących kotów, natknął się na dramatyczną scenę. Z domowej budki dla kotów, wykonanej z myślą o bezpieczeństwie tych bezdomnych stworzeń, wyszedł nowy, ranny kocurek.

Tragiczny widok

Oskórowane dwie łapki”, jak opisuje pan Łukasz, od razu wzbudziły jego niepokój. Szok i panika szybko ustąpiły miejsca determinacji, by nieść pomoc. Niestety, próby kontaktu z weterynarzami okazały się początkowo bezowocne – był to czas po godzinie 20, a większość lekarzy weterynarii miała już zamknięte przychodnie.

Nadzieja na ratunek Czarnuszka

W końcu jeden z weterynarzy zgodził się pomóc. „Spokojnie Czarnuszku, to lekarstwo, zaraz przestanie boleć...” – uspokajał rannego kota pan Łukasz podczas wizyty w przychodni. Zadaniem weterynarza było złagodzenie bólu, ale przed kocurkiem długa droga do pełnego wyzdrowienia.

Apel o pomoc dla kotka

Leczenie, rekonwalescencja, żywienie – wszystko to wiąże się z kosztami, których wysokość na chwilę obecną jest trudna do oszacowania. Państwo Łukasz i Małgorzata opiekujący się wolnożyjącymi kotami, zwracają się z prośbą o finansowe wsparcie. Zbiórka została zorganizowana na portalu Zrzutka.pl - LINK. „Nie mamy pojęcia ile będzie to wszystko kosztować...” - pisze pan Łukasz, podkreślając, że każda, nawet najmniejsza pomoc, jest na wagę złota.

Pieniądze się nie zmarnują

Pan Łukasz wraz z panią Małgorzatą opiekują się już 13 wolnożyjącymi kotami. Jak wspólnie zapewniają, ewentualne nadwyżki ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup karmy dla pozostałych podopiecznych.

Źródło: Zrzutka.pl, Drużyna Bezdomniaków - Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl