TworzymyGłos Regionu

reklama

OSP Sława: Szukając wsparcia zwróciliśmy się do Małgorzaty Gośniowskiej-Koli

Poniedziałek, 04 września 2023 o 14:19, aktualizacja Czwartek, 07 września 2023 o 10:22, autor: 6
OSP Sława: Szukając wsparcia zwróciliśmy się do Małgorzaty Gośniowskiej-Koli

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie miało miejsce spotkanie druhów ze Sławy z Małgorzatą Gośniowską-Kolą, Radną Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz zastępcą dyrektora generalnego KOWR.

Omówienie możliwości rozwoju OSP w Sławie

Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie, jako najaktywniejsza Jednostka OSP w województwie Lubuskim, poszukuje wsparcia w zakresie doposażenia i rozwoju. W związku z tym druhowie skierowali się z prośbą o pomoc do Małgorzaty Gośniowskiej-Koli. Spotkanie miało na celu wypracowanie konkretnych rozwiązań oraz zapoznanie się z możliwościami rozwoju jednostki.

Podziękowania i wsparcie

Na początek spotkania Małgorzata Gośniowska-Kola wyraziła swoje uznanie dla strażaków, podkreślając ich wkład w bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Sława i Powiatu Wschowskiego. Radna zadeklarowała również swoje poparcie oraz wsparcie merytoryczne w zakresie utrzymania nowoczesnego wyposażenia oraz gotowości operacyjnej jednostki.

OSP Sława w systemie ratowniczo-gaśniczym

Jednostka OSP w Sławie odgrywa kluczową rolę w systemie ratowniczo-gaśniczym południowo-wschodniej części województwa Lubuskiego. Małgorzata Gośniowska-Kola podkreśliła znaczenie jednostki w tym systemie i zapewniła o swoim wsparciu w planach budowy nowego centrum ratownictwa dla strażaków ze Sławy.

Przypomnijmy, że pierwsze kroki ws. nowej remizy w Sławie zostały już poczynione. W połowie sierpnia odbyło się spotkanie, w którym oprócz Małgorzaty Gośniowskiej-Koli uczestniczyli nadbryg. Patryk Maruszak - Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie WlkpMariusz Herbut – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, Cezary Sadrakuła – Burmistrz Sławy oraz Łukasz Dudziak - Sekretarz OSP i jednocześnie pracownik Urzędu Miejskiego w Sławie. Więcej informacji TUTAJ.

Kierunek działania

Po serii rozmów i spotkań z Gośniowską-Kolą, strażacy ze Sławy postanowili podjąć działania w kierunku pozyskania gruntów z zasobów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na cele budowy nowej remizy. Aktualnie, Gmina Sława złożyła odpowiedni wniosek do KOWR w Warszawie, oczekując na jego pozytywne rozpatrzenie.

Druhowie dziękują

„Merytoryczne, rzeczowe i konkretne spotkanie, które odbyło się w miłej atmosferze z wizją rozwoju bezpieczeństwa mieszkańców.  Ludzie dbający o bezpieczeństwo swoich mieszkańców są gwarantem bezpiecznej przyszłości czego dowodem są działania Pani Małgorzaty Gosniowskiej Koli za co już teraz pragniemy zwyczajnie i z wielkim szacunkiem podziękować! A na wymierne efekty tej współpracy czekamy z niecierpliwością” - podsumowali strażacy ochotnicy ze Sławy.
Źródło/foto: OSP Sława

Zobacz również: Ast, Gośniowska-Kola, Kłosowski. Lubuskie PiS zaprezentowało listę do Sejmu i Senatu

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Wow!!!!!!plus!!!!
04.09.2023 14:34

A !!!!! to co to za CYRK ??????. Ładnie TO tak za Nasze pieniądze robić sobie kampanie wyborczą !!!!!.

avatar
~Dlaczego
04.09.2023 19:33

Dlaczego akurat przed wyborami? Wcześniej nie prosiliście o pomoc, czy jej nie dostaliście?

avatar
~DO OSP!
05.09.2023 09:05

I wy się tego nie wstydzicie ?. Czy wam nie jest tak po prostu, tak po chrześcijańsku WSTYD, ze dajecie się tak bezwstydnie manipulować w tej kampanii wyborczej pisplus ??????. I to wszystko za Nasze Publiczne pieniądze, bo nie za pieniądze tej pani !!!!!!!!. Szok - Niesmak po was pozostanie !!!!.

avatar
~Joanna
05.09.2023 09:52

Masakra, kampania PIS w pełni. Wstyd!!!

avatar
~SPOŁECZESTWO
06.09.2023 06:31

Społeczeństwo PŁACI - a pis się reklamuje !!!!!!!. Jakie to żałosne. kogo na to stać ???. Ile można coś takiego promować na naszej zw.pl, ?????.

avatar
~Hej strażaki
12.09.2023 07:16

PiS tonie i nic im już nie pomoże

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl