TworzymyGłos Regionu

reklama

Spotkanie ws. nowej remizy OSP Sława: „Nasze marzenie przeradza się w rzeczywistość”

Piątek, 11 sierpnia 2023 o 16:41, autor: 2
Spotkanie ws. nowej remizy OSP Sława: „Nasze marzenie przeradza się w rzeczywistość”

11 sierpnia 2023 w Zielonej Górze odbyło się ważne spotkanie dotyczące możliwości przekazania gruntów z zasobów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na rzecz budowy nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie.

"Nasze marzenie przeradza się w rzeczywistość! Bardzo owocne, rzeczowe i merytoryczne spotkanie. Konkretne wsparcie to podstawa sukcesu" - mówią się zgodnie druhowie ze Sławy.

Cel spotkania

Omówiono możliwości uzyskania zgody na przekazanie gruntów, możliwości źródeł finansowania oraz potrzebę wspólnego działania przy budowie nowego obiektu. 

Uczestnicy spotkania:

  • nadbryg. Patryk Maruszak - Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. 
  • Małgorzata Gośniowska – Kola - Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
  • Mariusz Herbut – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze
  • Cezar Sadrakuła – Burmistrz Sławy
  • Łukasz Dudziak - Sekretarz OSP i jednocześnie pracownik Urzędu Miejskiego w Sławie

Jednostka w centrum

Obecna remiza OSP Sława jest zlokalizowana w centrum miasta, co prowadzi m.in. do problemów z ruchem ulicznym, hałasem i ograniczonym bezpieczeństwem, a także niejednokrotnie zwiększonym czasem dojazdu do zdarzenia. Jak podkreśla Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Patryk Maruszak, to również wszechstronność działań jednostki sprawia, że istnieje potrzeba, aby dostosować warunki lokalowe do obecnych standardów.

Nowa siedziba miałaby być położona na jednej z działek na wjeździe do miasta, od strony Wschowy, co rozwiązywałoby wszystkie problemy.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa deklaruje otwartość na współpracę.

"Jako KOWR wspieramy działania samorządowców i możemy przekazać ziemię pod taki cel. Ja ze swojej strony deklaruję, że dołożę wszelkich starań, aby ten projekt zrelizować" - mówi Małgorzata Gośniowska – Kola, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR.

Również Gmina Sława reprezentowana przez burmistrza Cezarego Sadrakułę wspiera tę inicjatywę. Wszystko wskazuje na to, że marzenie lokalnych druhów przeradza się w rzeczywistość.

Współpraca i Zaangażowanie

OSP Sława jest najaktywniejszą jednostką w województwie lubuskim. W roku 2022 wyjeżdżali do interwencji aż 338 razy.

Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej podkreślił:

"To m.in. dzięki ogromnemu zaangażowaniu strażaków ratowników OSP w Sławie udaje się utrzymać bardzo wysoki poziom ratowniczy na terenie gminy i powiatu. Wszechstronność działań jednostki sprawia, że istnieje potrzeba aby dostosować warunki lokalowe do obecnych standardów.”

Źródło/foto: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mietek
11.08.2023 17:23

A możne przekazać gminie Wschowa tereny pod strefę ekonomiczną obok drogi 12 w kierunku na Głogów. Tam KOWR ma chyba z 200 hektarów.

avatar
~Hihehe+
11.08.2023 17:26

Wysyp suwenirów z kasy Suwerena dla Sławy i pomyśleć sobie , że to tylko i aż wynik okresu tzw. kampanii wyborczej !!!!. Czy jest jeszcze jakaś dziedzina życia, inwestycji i pseudo inwestycji w tej wiejskiej Sławie aby działacze lokalnego pisu - czytaj ze Wschowy nie dotowali i to nie ze swojej partyjnej - wyborczej KASY Szanowny Wyborco powiatu Wschowskiego TYLKO i WYŁĄCZNIE z Naszej PUBLICZNEJ Wspólnej Kasy !!!!!!-????. Od pikników plus do tego typu pseudo "suwenirów" dla dorosłych tak się bowiem obecnie kupuje głosy w lokalnych samorządach plus !!!!. A im się ciągle wydaje, że my to nadal """ ciemny lud""" i to kupujemy !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl