TworzymyGłos Regionu

reklama

Niech żyje Polska! Wschowa świętuje 105 lat niepodległości (VIDEO)

Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 00:48, aktualizacja Poniedziałek, 13 listopada 2023 o 13:02, autor: 10
Niech żyje Polska! Wschowa świętuje 105 lat niepodległości (VIDEO)

W piątek, 10 listopada, Wschowa rozpoczęła obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie, na które zaprosił burmistrza Konrad Antkowiak, zgromadziło setki mieszkańców. „To dzień przypominający o poświęceniu naszych przodków”, mówił włodarz.  

Marsz z pochodniami ulicami miasta

Obchody rozpoczęły się o godzinie 17:00 od przemarszu z pochodniami, który przetoczył się przez główne ulice Wschowy. Uczestnicy, wśród których znaleźli się zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy, zatrzymali się przy Pomniku Wotum Wdzięczności oraz tablicy Wiec Polski, oddając hołd tym, którzy walczyli o niepodległość Polski.

„Niezłomna determinacja naszych przodków”

Burmistrz Konrad Antkowiak w przemówieniu na Rynku, podkreślił znaczenie niepodległości dla współczesnych Polaków. „To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o bohaterstwie, determinacji i ofiarności tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny,” mówił burmistrz.

Nie zabrakło atrakcji

Wieczór na Rynku uświetniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej Maestoso oraz Mażoretek „Finezja” ze Wschowy. Pokaz musztry zaprezentowało OSP Łysiny-Wygnańczyce. Emocjonalnym punktem programu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie akordeonu, w wykonaniu druha Pawła z Kręgu Seniora Azymut. Nastrojowi dodał również spektakl "Taniec ognia" oraz projekcje filmów o tematyce niepodległościowej.

Weekend obchodów

Trzydniowe świętowanie będzie kontynuowane w sobotę i niedzielę. Sobota upłynie pod znakiem refleksji, z rozpoczynającą się o 11:00 Mszą Świętą za Ojczyznę, a popołudnie poświęcone będzie kulturze, w tym wernisażowi prac konkursowych i projekcji filmu "Legiony". Niedzielne świętowanie będzie stało pod znakiem Rodzinnego Rajdu Samochodowego, który rozpocznie się o godzinie 9:00. Szczegóły w artykule: Wschowa świętuje niepodległość: koncerty, rajd i msze w hołdzie dla Ojczyzny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Stary Wschowiak
11.11.2023 07:38

Tragedia nie setki ale kilkadziesiąt osób większość to dzieci dukanie antkowiaka i beznadziejny program nowego dyrektora ckir

avatar
~Mówią na mieście
11.11.2023 14:06

Czy to prawda, że teraz co dwa miesiące w ckir będzie nowy dyrektor????

avatar
~Gekon
11.11.2023 09:04

Wielki szacun dla burmistrza i jego Świty! Święto przypada 11, nie ma w Polsce tradycji świętowania wigilii świąt państwowych, więc 10 świętowaliśmy we Wschowie miesięcznicę smoleńską!

avatar
~Julian
11.11.2023 13:41

Jaką niepodległość??? Aby świętować niepodległość trzeba ją najpierw kolejny raz odzyskać!!!

avatar
~Ewa
11.11.2023 14:52

Piękne radosne obchody Niepodległości brawo dla Burmistrza i pracowników CKiR

avatar
~slawek
11.11.2023 15:20

Panie Antkowiak 11.11 to ŚWIĘTO POLSKI czy pańskiej ukrainy,jak POLSKIE to na polskim ratuszu mają być polskie barwy a nie pana [bo nie wiemy kim jesteś?} Mieszkańcy Wschowy żądają usunięcia wszelkich znaków ukr.W polsce miała wystąpić banda muzyczna z ukr chyba pan czytał co ten ukr gnój gwiazdor tej bandy powiedział o polakach i języku polskim.Radzę przeczytać ten artykuł.

avatar
~T
11.11.2023 15:35

Pomylił daty

avatar
~zza winkla
13.11.2023 13:28

Cieszmy się, że jest pięknie i bezpiecznie, że nikt do nas nie występuje z agresją i nie ma jeszcze szykanowań. Punkt dwa - czekamy na rozliczenia tej władzy.

avatar
~Ubecja czeka !
15.11.2023 15:17

Eroprzestępca czyli europoseł Karpiński. Nie stać was na więcej ? Nie zapomnij o marszałku koperta Grodzki i wielu innych . No funkcjonariuszami emerytami już się zajęliście . Ubecja was rozliczy ...

avatar
~DO powyżej ( szczujni)
15.11.2023 16:07

Szczujni typu ( Ubecja czeka) .... takiego prostaka poznać tylko po takim wpisie !!!. ponoć z prostactwa nie można wyleczyć to sie ma w GENACH !!!. Jak widać i słychać!!!. Tona i brzytwy sie chwytają !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl