TworzymyGłos Regionu

reklama

Na sportowo w szczytnym celu. IX Bieg Mikołajkowy na Szlaku Bluszczowym (ZDJĘCIA)

Niedziela, 03 grudnia 2023 o 16:45, aktualizacja Niedziela, 03 grudnia 2023 o 17:06, autor: 4
Na sportowo w szczytnym celu. IX Bieg Mikołajkowy na Szlaku Bluszczowym (ZDJĘCIA)

IX Bieg Mikołajkowy na Szlaku Bluszczowym zgromadził blisko 250 uczestników ze Wschowy i okolic, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. Wydarzenie połączyło sportową rywalizację ze wsparciem szczytnego celu. Zbiórka charytatywna, przeprowadzona przez Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”, dedykowana była Pawłowi „Tivisowi” Siekańcowi, walczącemu z chorobą nowotworową. Uczestnicy biegu mieli okazję nabyć świąteczne stroiki i ciasta, a całkowity dochód przeznaczony został na leczenie Pawła.

Zmagania na trzech dystansach

Wydarzenie rozpoczęło się od biegu dzieci i młodzieży na dystansie 800 metrów. Następnie odbył się marsz nordic walking na 2200 metrów. Kulminacyjnym punktem imprezy był bieg główny. Dystans 5000 metrów najlepsi zawodnicy pokonali w czasie około 20 minut. Wśród kobiet triumfowała Zofia Teofilowska, wyprzedzając Ewę Uptas i Joannę Kusz. W kategorii męskiej zwyciężył Bartosz Romaniuk, na kolejnych miejscach uplasowali się Kamil Kurpisz i Dariusz Czarnota.

Wszyscy są wygranymi

Jak podkreślają organizatorzy, w Biegu Mikołajkowym wszyscy uczestnicy są wygranymi. Poza sportową rywalizacją uczestnicy brali udział w loterii fantowej z nagrodami od sponsorów. Dodatkowo nagrodzony został najlepiej przebrany uczestnik. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klub Sportowy LLKS Osowa Sień, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu”.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Uczestnik.
03.12.2023 19:27

Brawo organizatorzy.

avatar
~marek
04.12.2023 08:02

BRAWO MY UCZESTNICY

avatar
~Lol
03.12.2023 23:47

W końcu bieg odbył się w zimowej scenerii:)

avatar
~Uczestnik.
23.12.2023 15:25

Więcej takich imprez w przyszłym roku Panie Burmistrzu. Świetna organizacja i wspaniała promocja Gminy. Oby tak dalej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl