TworzymyGłos Regionu

reklama

Marta Panicz-Szajnkenig spotkała się z Wiceministrem Sportu. Dla Wschowy nie tylko pływalnia

„Rozmowa przeszła moje najśmielsze oczekiwania”

Poniedziałek, 25 marca 2024 o 20:20, aktualizacja Poniedziałek, 25 marca 2024 o 20:21, autor: 16
Marta Panicz-Szajnkenig spotkała się z Wiceministrem Sportu. Dla Wschowy nie tylko pływalnia

W pierwszy Dzień Wiosny kandydatka na burmistrza Pani Marta Panicz-Szajnkenig pojechała do Warszawy, aby spotkać się z Wiceministrem Ministerstwa Sportu i Turystyki Ireneuszem Rasiem.

Najważniejszym punktem rozmowy był projekt dotyczący budowy pływalni krytej we Wschowie. W spotkaniu udział wziął Wiceprzedwodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Poseł na sejm Stanisław Tomczyszyn, Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Waldemar Starosta, członek Zarządu Powiatu Wschowskiego Tomasz Urbański oraz członek Zarządu Związku Sportowego Mażoretek - Jadwiga Golec.

Sztandarowym punktem mojego programu wyborczego jest budowa pływalni krytej we Wschowie. Jednak zanim umieściłam ten punkt w programie sprawdziłam możliwości jego powstania, a przede wszystkim źródło finansowania inwestycji. Rozmowy w tej sprawie odbyły się już wcześniej, natomiast pomysł spotkał się ze zrozumieniem ze strony Wiceministra Ireneusza Rasia. Ponadto spotkanie w Ministerstwie przyniosło znacznie więcej, w rozmowie nawiązano do rozszerzenia inwestycji o budowę lodowiska krytego.

Jestem ze Wschowy i wiem, że Wschowianie mogą liczyć na więcej, na możliwości, których do tej pory nie mieli. Jesteśmy jednym z dwóch miast powiatowych w województwie lubuskim, które nie posiada pływalni krytej. Dziś wiem, że można to zmienić.

Rozmowa z Wiceministrem Ireneuszem Rasiem dotyczyła również naszych wschowskich Mażoretek, ich przyszłości i możliwości rozwoju. Jestem przekonana, że nie była to ostatnia rozmowa zarówno w kwestii inwestycji jak i rozwoju sportu mażoretkowego.

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Marta Panicz-Szajnkenig


Kontakt w sprawie publikacji materiałów wyborczych: redakcja@glosregionu.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Gekon
25.03.2024 21:27

Realne działania i praca. Jak widać, jest kandydatka, która to umie!

avatar
~123-
25.03.2024 23:56

Ale jaja, ale jaja :-)))). 101 konkret na 101 dzień rządów koalicji 13 grudnia :-))). Znaczy się, że p. M.P-Sz. wybuduje nam - dwie obwodnice, kryty basen, kryte lodowisko i na deser w Tylewicach podziemne lotnisko. A to wszystko jeszcze przed wyborami oczywiście, już 1 kwietnia :-)))

avatar
~100Dni b.PIS!!!
26.03.2024 08:23

To jest Największy Sukces Stu dni Rządów Pana Tuska i co ważne Nas, Narodu Polskiego i to nam Wystarczy za wszystko co przez te ponad trzy miesiące Pan Tusk i K15P Dla Na Polskiego Narodu Zrobili -- Brawo Pan Tusk !. Brawo K15P i My Polacy Normalni !. Tego nigdy taka szczujnia jak ty ( 123) i tobie podobni co to sami teraz w wewnętrznej walce tzw. """"Zjednoczonej prawicy, Totalnej Opozycji 13 Grudnia 2023 r pis plus """ nazywacie się , cytat z Dworczyka ... " pasozytami " !!!. Tak panowie pasożyci wasz czas już bezpowrotnie minął !!!.

avatar
~@/Gekon
26.03.2024 10:04

Proszę cię nie obrażaj tej kandydatki i nie wmawiaj jej i nam czegoś czego My wyborcy u tej kandydatki i u was nie widzimy !!!!. Nie rób siary z tych wyborów !. Cyrk jest pod namiotem , a nie w kampanii wyborczej!!!. Przypomnij sobie lata z dzieciństwa i nie przenoś je na grunt ludzi dorosłych !.

avatar
~Do kandydatki !
26.03.2024 08:33

Jak zwykle ustawka z członkiem rządu, który kiedyś był w PO, a obecnie otrzymał stołek w ramach K15P godne waszego wicestarosty i jego drogi politycznej ( ......... ) !. Dziwi mnie, że ta wasza ustawka jest bez udziału waszego powiatowego koalicjanta , kol. starosty powiatowego z nadania pisu ??> , Czyżbyście się w tej kampanii po ponad 5 latach ( .....i jeszcze aktualnie w niej ...tkwicie ) wstydzili swojego pisowskiego koalicjanta ?. Jak to super wygląda na naszym podwórku powiatowym; pis + psl+ trzy panie z Rady Powiatu na kierowniczym stołku i teraz tzw. " Trzecia Droga" z braćmi partyjnymi " Hołownia 250" !!!!!. No super, koktajl polityczny ludzi ciągle stojących w rozkroku od wyborów do wyborów, aby tylko się załapać na stołek opłacany przez Suwerena !!!!. Nie dla was te wybory !. Proszę się nie ośmieszać --- gdzie są Prawa Polskich Kobiet ?. Co was wicestarosta robi w koalicji pis + psl ?. Proszę skończyć z tą Obłuda i Cynizmem Wyborczym !. Dość tych wyborczych manipulacji i obrażania wyborców !.

avatar
~Yossarian
26.03.2024 08:51

Wszyscy jesteśmy ciekawi co z tej rozmowy wyszło i jakie konkrety rzeczywiście zostały uzgodnione. Pytanie czy finansowanie zostanie przyznane, czy może jednak skończy się tylko na ogólnikach, że "pomysł spotkał się ze zrozumieniem ze strony Wiceministra" oraz "nawiązano do rozszerzenia inwestycji o...". Pani Marto, rozbudziła Pani nadzieję i Pani będzie teraz z tej nadziei rozliczona, więc proszę nie zawieść! Niewątpliwie byłaby to wspaniała wiadomość - kryty basen i lodowisko to żadna fanaberia. Duża sprawa, czekamy na konkrety.

avatar
~kpina ....
26.03.2024 10:00

Kolejna kpina z Nas Wyborców w ramach kampanii wyborczej - wszystkie chwyty dozwolone - pamiętam jak ludzie z dawnej Solidarności jeździli w kampanii wyborczej do Wałęsy aby zrobić sobie z nim zdjęcie do swojej prywatnej kampanii wyborczej !!!!.... Jak ten tani chwyt reklamowy obecnie pasuje do tej USTAWKI tej kandydatki i wicestarosty od super koalicji z pisem w Zarządzie Urzędu Powiatu Wschowa !!!!. Kpina nad Kpinami c.d ---- taniej propaganda " trzeciej drogi" !!!!.

avatar
~do Yossariana
26.03.2024 10:11

Są i konkrety, są też i sprawy, których załatwianie wymaga ciszy i to jest właśnie sprawa z tego gatunku. Cierpliwości proszę!

avatar
~asd
26.03.2024 09:26

kabaret

avatar
~Robert
26.03.2024 10:46

Nawet gdyby to wybudować ok, może będą pieniądze. Pytanie jest inne za co utrzymać kryty basen nie wspomnę o lodowisku. Pozdrawiam

avatar
~MY do ( do Yossariana)
26.03.2024 11:33

A!!!, od kiedy to szanowny panie NN dane o potrzebach lokalnych , potrzebach lokalnego społeczeństwa, są i wymagają, cytat "" ciszy, sprawa tego gatunku.... cierpliwości....itd" . kolejne przedwyborcze bzdur na poziomie "Trzeciej Drogi" i tzw. " uśmiechniętej chłodziarki Marszalka Hołowni " , a dotyczących przesuwania w nieskończoność Praw Polskich Kobiet do decydowania o sobie !!!. Kuriozum, że ta partie - to ugrupowanie na potrzeby kampanii wyborczej reprezentuje/ ją KOBIETY !!!. Jest to żałosny widok !. Nie na te wybory !!!. Kabaret - to mało powiedziane,,,, żałosne !!!.

avatar
~zza winkla
26.03.2024 11:06

Pięknie to zdjęcie będzie pasowało nad kominek, piękne będą te wspomnienia w towarzystwie przyjaciół gdzie to się nie było i z kim kawę piło.

avatar
~C.d."Debaty zw.pl"
26.03.2024 13:05

Po takim zachowaniu jak "Trzeciej Drogi ", czytaj " uśmiechniętego marszałka Hołowni i konserwatywnych ludowców" co to okoniem stoją wobec praw polskich kobiet robią kobiety i w dodatku bez krępacji startują z ich list ?. To takie cyniczne i sztuczne wobec innych kobiet !. Co do zdjęcia j.w to; jaka partia takie i zdjęcie !.

avatar
~Wyborca
26.03.2024 15:11

Lepiej tik toki nagrywać, i siedzieć w fotelu z przed komputerem, niż realnie starać się pozyskać środki? Łatwo wydaje się pieniądze, gożej je pozyskać! A ile będzie kosztowało utrzymanie siłowni? Lepiej komuś kabzę nabijać, a nasze gminne budynki w rozsypkę niech idą! To dopiero będą fotki nad kominek.

avatar
~Wertus
26.03.2024 18:06

Ech.....

avatar
~pisanka
28.03.2024 08:21

Wyszła z partyjnego, ciepłego bunkra... ekhem biura przed wyborami. Chyba że po opuszczeniu ratusza też miały miejsce takie spotkania, ale bez zdjęć? :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl