TworzymyGłos Regionu

reklama

Grupy wychowawcze miały okazję poznać tajniki pszczelarstwa. SOSW we Wschowie odwiedził Arkadiusz Rutkowski

Wtorek, 28 maja 2024 o 18:42, autor: 0
Grupy wychowawcze miały okazję poznać tajniki pszczelarstwa. SOSW we Wschowie odwiedził Arkadiusz Rutkowski

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbyło się niezwykłe spotkanie dla uczniów z grupy I i II. Gościem ośrodka był pan Arkadiusz Rutkowski, pasjonat pszczelarstwa i właściciel pasieki „Aruś”. Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać podstawowe tajniki pszczelarstwa i skosztować pysznych miodów.

Spotkanie z pasjonatem pszczelarstwa

Pan Arkadiusz Rutkowski odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka, aby podzielić się swoją wiedzą i pasją do pszczół z młodymi uczniami. Podczas spotkania zaprezentował dzieciom zdjęcia i filmiki przedstawiające życie i pracę w pasiece.

„Mieliśmy okazję spróbować miodów z pasieki „Aruś”, którymi obdarował nas jej właściciel. Otrzymane słodkości na pewno spożytkujemy w naszej internackiej kuchni. To było niezwykłe spotkanie, za które serdecznie dziękujemy” - mówi pani Katarzyna Szala z SOSW.

Zobacz: 75-lecie Koła Pszczelarzy we Wschowie (FOTO)

Edukacja przez doświadczenie

Dzięki prezentacji pana Rutkowskiego dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna praca pszczelarza, dowiedzieć się o znaczeniu pszczół dla ekosystemu oraz poznać proces produkcji miodu. Spotkanie miało na celu nie tylko edukację, ale również zainspirowanie dzieci do poznawania przyrody i zdobywania nowych zainteresowań.

Miodowe smakołyki dla uczniów

Podczas spotkania dzieci miały okazję spróbować różnych rodzajów miodu z pasieki „Aruś”. Degustacja była dla nich nie tylko smacznym doświadczeniem, ale również lekcją na temat różnorodności miodów i ich właściwości zdrowotnych. Otrzymane miodowe przysmaki będą wykorzystane w internackiej kuchni ośrodka, co z pewnością ucieszy wszystkich podopiecznych.

Zobacz: Królewskie Historie: Rozmowa z A. Kopczyńskim i S. Czyżem o wschowskim pszczelarstwie (VIDEO)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl