TworzymyGłos Regionu

reklama

75-lecie Koła Pszczelarzy we Wschowie (FOTO)

Niedziela, 03 września 2023 o 13:34, aktualizacja Niedziela, 03 września 2023 o 14:02, autor: 6
75-lecie Koła Pszczelarzy we Wschowie (FOTO)

We Wschowie, w niedzielę (3 września), miały miejsce uroczystości związane z 75-leciem działalności Koła Pszczelarzy. Dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Po nabożeństwie liczne poczty sztandarowe, prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Maestoso, przeszły ulicami miasta, kierując się w stronę Rynku.

Przemówienia i wernisaż

Na Rynku odbyło się krótkie przemówienie Andrzeja Kopczyńskiego, prezesa Koła Pszczelarzy we Wschowie, oraz burmistrza Konrada Antkowiaka. Następnie zgromadzeni mogli uczestniczyć w wernisażu wystawy poświęconej lokalnemu pszczelarstwu. Wystawa została przygotowana we współpracy z Muzeum Ziemi Wschowskiej i będzie dostępna do końca września.

Cele Wystawy

Wystawa ma za zadanie przybliżenie bogatej historii pszczelarstwa w regionie wschowskim. Nie ogranicza się ona jedynie do prezentacji narzędzi pracy pszczelarzy, ale również wprowadza w ważne aspekty związane z tą profesją. Odwiedzający mają okazję zaznajomić się ze schematem budowy pszczoły i podstawowymi informacjami dotyczącymi tej działalności.

Spotkanie w Przyczynie Dolnej

Po części oficjalnej i wernisażu, zaproszeni goście udali się na salę wiejską w Przyczynie Dolnej. Tam miały miejsce okolicznościowe prelekcje, a także wręczenie odznaczeń dla zasłużonych członków Koła.

Planowana Publikacja

Nie jest to jedyny projekt związany z 75-leciem Koła Pszczelarzy. We współpracy z Muzeum Ziemi Wschowskiej planowane jest wydanie publikacji, która ma na celu przybliżenie ciekawostek dotyczących ludzi, którzy przez lata tworzyli wschowskie koło pszczelarzy.

Zobacz również: Królewskie Historie: Rozmowa z A. Kopczyńskim i S. Czyżem o wschowskim pszczelarstwie (VIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~4427018074
03.09.2023 16:03

Jak to się stało, że na żadnym zdjęciu nie ma Urszuli Chudak? Jeśli uwzględnimy jej "parcie na szkło to ona może tego nie przeżyć. Kto do tego dopuścił? Winnych należy przykładnie ukarać.

avatar
~spostrzegawczy ?
04.09.2023 08:48

Ty się zainteresuj fotkami, a la "ustawkami" w stylu propagandowym z uroczystości "odpustwoej" we Wschowie - tam jest nasilenie obrazków pewnych osób !!!!. Czy winnych też będziesz przykładnie karał za to nasilenie ?

avatar
~Urszula Chudak
04.09.2023 11:51

Jeżeli miało wypaść dowcipnie - to wypadło, ale niestety żałośnie!

avatar
~Piknik-czy co ???
03.09.2023 17:11

To jest takie koło we Wschowie ???. To aż trzeba takiej procesji w tym temacie ???. A może to jest kolejny tzw, " piknik przedwyborczy" ???.

avatar
~abc
03.09.2023 18:18

O rany, Konrad Ty jak Morawiecki; pszczelarzem też kiedyś byłeś?

avatar
~Pszczółka
04.09.2023 06:50

Ludzie co wy wyrabiacie , nas jest coraz mniej na tym świecie, a wy organizujecie swoje święta coraz to większe ???. Komu to i czemu to, bo nie dla nas ????. To prawie jak "chocholi taniec" nad nami !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl