TworzymyGłos Regionu

reklama

Gmina Szlichtyngowa otrzymała ponad 6 mln zł w ramach 8. edycji Polskiego Ładu

Sobota, 07 października 2023 o 14:59, aktualizacja Poniedziałek, 09 października 2023 o 11:25, autor: 6
Gmina Szlichtyngowa otrzymała ponad 6 mln zł w ramach 8. edycji Polskiego Ładu

Gmina Szlichtyngowa została dofinansowana w ramach 8. edycji Polskiego Ładu. Łączna suma przyznanych środków wynosi 6 055 000 zł. Dofinansowanie to zostanie przeznaczone na realizację trzech kluczowych inwestycji, które mają na celu poprawę infrastruktury oraz zabezpieczenia przeciwpożarowego gminy.

Poprawa zabezpieczenia przeciwpożarowego

Pierwsza z inwestycji, na którą przeznaczono 4 250 000 zł, dotyczy poprawy zabezpieczenia przeciwpożarowego Gminy Szlichtyngowa. W ramach tej inwestycji zaplanowano realizację dwóch zadań:

  1. Termomodernizacja z przebudową i rozbudową istniejącego budynku remizy OSP w obrębie miejscowości Gola. Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę budynku o pomieszczenie garażowe dwustanowiskowe, wydzielenie pomieszczeń socjalnych oraz wykonanie nowych instalacji wewnętrznych, w tym zastosowanie paneli fotowoltaicznych.

  2. Budowa remizy OSP w Szlichtyngowej w systemie "zaprojektuj i wybuduj". W ramach tego zadania zostanie przygotowana dokumentacja projektowa oraz zrealizowana budowa budynku remizy OSP z odpowiednimi pomieszczeniami i zagospodarowaniem terenu.

Przebudowa drogi gminnej w Starych Drzewcach

Kolejna inwestycja, na którą przeznaczono 855 000 zł, dotyczy przebudowy drogi gminnej nr 005848F w miejscowości Stare Drzewce, prowadzącej do Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki". W ramach inwestycji przewidziano przebudowę jezdni, rozbudowę chodnika, budowę zjazdów oraz wykonanie poboczy z kruszywa. Dodatkowo zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa oraz wprowadzone nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Przebudowa terenu przy blokach w Górczynie

Trzecia inwestycja, na którą przeznaczono 950 000 zł, dotyczy przebudowy terenu przy blokach w Górczynie. W ramach tego zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia terenu, powstaną pasy zieleni oraz zostanie przeprowadzone odwodnienie drogi. Ponadto inwestycja obejmie prace geodezyjne, rozbiórkowe oraz ułożenie warstwy odsączającej i warstwy stabilizującej.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~mało kasy
07.10.2023 15:43

Jak przyjdzie do władzy opozycja i domówi KPO to na g. Szlichta przypadnie ok. 18mln. Zwariujecie od tej kasy. Tylko musi odejść PiS, bo Unia kasy nie da .

avatar
~Tuskek
09.10.2023 11:48

Co wciągałeś??? Chcę tego samego❗❗❗

avatar
~SORRY***
07.10.2023 16:09

Do niekumatych ; - a czyje to są pieniądze i z jakiej kasy ????. Tylko nie mówcie nam, ze to dał pis bo jest czas kampanii wyborczej i ten szmal publiczny i te samochody do OSP!!!!! Wariactwo przedwyborcze !!!. A szczytem jest ta ich propaganda Obajtka z "tanim paliwem" --- pytanie ; - jakie piekło oni nam zgotują po wyborach ????.

avatar
~KLASYKA+
08.10.2023 09:11

Klasyczna orlenowska polityka w rozdawnictwie naszej kasy bez kontroli Polskiego Parlamentu - czyli Nas Suwerena !!!. To jest dalsze rozdawnictwo w ramach ich wymyślonej waluty na czas tej kampanii wyborczej, czytaj ( czeków tekturowych ) wyimaginowanych kwot !!!. tak było ze słynna STĘPKĄ dot. budowy Promu w Szczecinie ( ZERO REALIZACJI) !!!!, tak było np. z Słynna Budową Elektrowni pis plus w Ostrołęce ( teraz na etapie rozbiórki za miliony Naszych pieniędzy) ---- i jak widać na ich elektorat co to ich klasyk propagandowy nazwał min. tymi słowami, cytat """ " ciemny lud to kupi ......." - i kupuje !!!!!!!. Rozdawnictwo mityczne do 15.10 --- paliwo do 15.10 ----- a co dalej po 15.10 ?????. Zapewne obudzą się z rękąw "nocniku" !!!!!-???. A oni - zapewne - na nowych stołkach ( Tłustych Kotów) ????.

avatar
~Błagam
08.10.2023 21:58

OSP? A kto tym będzie zarządzał i kto będzie w tej straży? Jakoś chętnych nie ma, a do akcji wyjeżdżają ostatni.

avatar
~A la SZOPKA plus!!!
09.10.2023 07:06

A SZPITALE ZADŁUŻYLI na MAX !!!!. Tak łatwo robią pseudo milionowe prezenty za Nasze Pieniądze !!!!. Lekceważąc nasze zdrowie i walkę o życie !!!. A ty Suwerenie na to patrzysz i milczysz bo tylko w głowie Ci ich " świecidełka" !. A ilość ludzi chorych, walczących o swoje zdrowie i życie w Naszym Kraju proszących Społeczeństwo w formie dotacji i zbiórek społecznych ROŚNIE !!!!!-ROŚNIE !!!!. czy tego nie widzisz ?????. I ty w dalszym ciągu będziesz popierał i wspierał ich " Tłuste Koty " i tych na ich listach wyborczych co ani słowem - ANI SŁOWEM - w swoich USTAWKACH nie wspomną o tych ludziach, o komunikacyjnie wykluczonych, o osobach niepełnosprawnych i ich potrzebach ...... itd. !!!!!. I ty masz czyste sumienie, że tak postępujesz wobec bliźniego swego będącego w POTRZEBIE !!!!!-????. Obudź się !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl