TworzymyGłos Regionu

reklama

Geneza ziemi wschowskiej. Wykład Bartosza Tietza na Dni Wschowy (VIDEO)

Piątek, 07 czerwca 2024 o 22:05, aktualizacja Piątek, 07 czerwca 2024 o 22:36, autor: 1
Geneza ziemi wschowskiej. Wykład Bartosza Tietza na Dni Wschowy (VIDEO)

W ramach Dni Wschowy, w Muzeum Ziemi Wschowskiej, odbył się wykład Bartosza Tietza pt. „Skąd się wzięła ziemia wschowska? Geneza niewielkiej krainy historycznej z zachodnich rubieży Polski”.

Wykład o historii ziemi wschowskiej

Wykład, który odbył się 7 czerwca, przyciągnął wielu zainteresowanych. Prelekcja miała charakter popularno-naukowy i opierała się na badaniach z zakresu geografii historycznej. Bartosz Tietz przeprowadził szczegółowe analizy danych historycznych, archeologicznych, geograficznych, kartograficznych i toponomastycznych. 

Wystawa plenerowa MZW

Dni Wschowy to nie tylko wykłady. Muzeum Ziemi Wschowskiej przygotowało również wystawę plenerową poświęconą archeologii oraz historii muzealnictwa we Wschowie. Plansze wystawy znajdują się przy muralu na ulicy Westerplatte. Pracownicy muzeum zachęcają do zapoznania się z ekspozycją, która prezentuje najważniejsze odkrycia i rozwój muzealnictwa w regionie.

Zwiedzanie miasta "Śladami kapsuły czasu"

Kolejną atrakcją Dni Wschowy jest zwiedzanie miasta pod hasłem „Śladami kapsuły czasu”. 8 czerwca uczestnicy będą mieli szansę odkryć tajemnice Wschowy z pomocą doświadczonych przewodników. O godzinie 13:30 oprowadzanie poprowadzi Przemysław Wojciech, a godzinę później, o 14:30, Anna Napierała. Zbiórka uczestników odbędzie się na pl. Farnym 3.

Zobacz: Dni Wschowy już blisko. Jakie atrakcje przygotowało Muzeum Ziemi Wschowskiej?

Otwarte drzwi Muzeum Ziemi Wschowskiej

8 czerwca obie siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej będą otwarte dla zwiedzających. Ekspozycje w budynkach przy pl. Zamkowym 2 oraz pl. Farnym 3 będą dostępne dla gości przez cały dzień.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Edyta
10.06.2024 08:44

Wydawało się,że tyle wiem o swoim mieście, a jednak lekcja o ziemi wschowskiej , to kolejna porcja wiedzy przekazanej przez p. Bartosza. Dziękuję i polecam.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl