TworzymyGłos Regionu

reklama

Druhowie ze Sławy z nowym pojazdem

Czwartek, 22 lutego 2024 o 11:41, aktualizacja Czwartek, 22 lutego 2024 o 12:08, autor: 0
Druhowie ze Sławy z nowym pojazdem

Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie dokonała ważnej inwestycji, zakupując specjalistyczny samochód strażacki SD-30 z hydrauliczną drabiną o długości 30 metrów. Ten wyjątkowy pojazd, wyprodukowany w 1989 roku, został nabyty od OSP Wola Filipowska, która wcześniej otrzymała go od Państwowej Straży Pożarnej JRG 4 w Krakowie.

Nowy wóz OSP Sława

Kluczowym czynnikiem, który zadecydował o wyborze tego konkretnego modelu, była jego wysokość - około 2,8 metra. Dzięki temu nowy nabytek będzie mógł być przechowywany w remizie strażackiej w Sławie, co było niemożliwe w przypadku poprzedniej drabiny, która nie przeszła wymaganych przeglądów technicznych.

Decyzja o zakupie pojazdu z OSP Wola Filipowska była podyktowana potrzebą zastąpienia niesprawnego sprzętu. Zakup wozu strażackiego, o wartości 75 000 zł, został w pełni pokryty ze środków własnych jednostki, które strażacy zgromadzili dzięki realizacji odpłatnych zleceń.

Zobacz: OSP Sława liderem aktywności w Lubuskiem. Kto za nimi?
Źródło: UM w Sławie
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl