TworzymyGłos Regionu

reklama

6 ulic w Szlichtyngowej po remoncie. „Bezpieczeństwo, komfort oraz estetyka”

Środa, 03 lipca 2024 o 14:55, autor: 3
6 ulic w Szlichtyngowej po remoncie. „Bezpieczeństwo, komfort oraz estetyka”

Mieszkańcy Szlichtyngowy mogą cieszyć się kolejnymi wyremontowanymi drogami. 26 czerwca bieżącego roku oficjalnie zakończono prace remontowe na ulicach sąsiadujących z ul. Dożynkową. Inwestycja objęła swoim zasięgiem ulice: św. Jana Pawła II, Wielkopolską, Dożynkową, Gen. W. Sikorskiego, Lubuską oraz Gagarina.  

Firma Usługowa Jakub Chałupka wykonawcą prac budowlanych

Zakres prac był szeroki. Wykonawca, Firma Usługowa Jakub Chałupka ze Wschowy, nie tylko odświeżyła nawierzchnię, ale przeprowadziła gruntowną modernizację całej infrastruktury drogowej. Wymieniono istniejącą konstrukcję dróg, zadbano o odpowiednie odprowadzanie wód opadowych i roztopowych, a także oczyszczono kanalizację deszczową.

Szlichtyngowa zyskała nowe oblicze

Mieszkańcy z pewnością docenią nową nawierzchnię z kostki betonowej, która pokryła nie tylko jezdnie, ale również zjazdy do posesji. To nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim komfortu jazdy i bezpieczeństwa pieszych.

"Inwestycja w infrastrukturę jest jednym z głównych zamierzeń samorządu. Bezpieczeństwo, komfort oraz estetyka - to cele osiągnięte poprzez zrealizowanie kolejnej inwestycji drogowej," podkreślają władze miasta.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Remont ulic w Szlichtyngowie został wsparty środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna wartość projektu wyniosła 1.881.412,91 zł, z czego aż 1.145.259,54 zł stanowiło dofinansowanie.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Tomasz
03.07.2024 22:59

A we Wschowie na nowych osiedlach nie dzieje się nic w kwestii dróg..

avatar
~Paluszek T.
04.07.2024 09:37

A jakie to ma znaczenie z tym, że pani burmistrz tej gminy jak widzimy jest nadal w ciągu kampanii przedwyborczej z Naszą Kochana Wschową, która była i jest normalna przy Naszym Panu Burmistrzu ???. , Brawo Wschowa !!!. Tomaszku pozostań we wsi Szlichtyngowa.

avatar
~kamienice ?
04.07.2024 11:45

Jak się patrzy na tak zwany ryneczek te wiejskiej gminy to się ma wrażenie jakoby dla tej Szlichtyngowej czas zatrzymał się na latach 50 - tuz po II W.Ś. _ Przykra sprawa jak te kamienice - domy są obskurne, a pani burmistrz ciągle w fazie kampanii przedwyborczej urządza sobie sesje na ulicach .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl